Антигравитација, Антигравитационо летало...

Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Чекласот е врвот на житарицата кај јечменот,односно плодот од каде што излегува во форма на триаголник,запомни Неемо во форма на ,,триаголник,,и те како има врска со сечењето на воздухот и има најаеродинимаична форма.Тоа е природна форма по желба на природата нели.

Одтогаш кога за неа почнаа да размислуваат Војо, Гоки и компани!
Добро сега каде ви е проблемот за да само се лигавите,имате некоја попаметна работа,а не знаете што е чекласот,најпросто питање,ај сега да ве прашам дали знаете дека во таква форма како чекласот во форма на тријаголник има цртежи сликани во пештерите,и човек кој седи сместен во такво летало(не како Немо во балонот).Такви цртежи има безброј во целиот свет особено кај старите цивилизации мајите,инките,и.т.н.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Тибе глупси или таков се праис со има врска со суспендирање на гравитацијата
јабе не сум глуп Неемо,зависи дали сонот е јаве или јавето е сон,а зависи и од теоретската физика која е млада наука дури и на свтски размки и практично катедрата за теоретска физика не постоела пред Ајштајн,кој е најголем адут во ова наука,а додека кај нас сеуште се подучува применета физика.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Пак низ историјата - Кога Ото првпат го направил дизел моторот,моторот на внатрешно согорување и кога се обидел да го стави во функција тој експлодирал.Ото знаел дека штом имал толкава енергија само треба да се контролира.Веке денес знаеме до каде отиде автомобилот,зборуваме за перформанси,за стил,за ентериер,никој не зборува за тој мотор.Секој може да направи мотор.Денес за разлика од автомобилот човечанството е во фаза дали ке направи мотор дали воопшто ке профонкционира антигравитационот летало.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Торетската физика и филозофијата можеби еден ден ке го дадат одговорот - само треба да созрее идејата што е тоа гравитација.Ако некој сака денес да прочита што е гравитација ке помине преку илјада библиотеки нема да најдеме одговор.Не постои комплетна теорија Неемо.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Вие верувате и на АРМАГЕДОН (големо небеско тело ке ја удри нашата земја во 2012 год. абре научници македонски,сите што ве дупат во мозок им верувате)а Немо ај објаснете ми за големото небеско тело,какав дупка ке направи на земјата кога ке удари ха,ха,ха,..
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Вие верувате и на АРМАГЕДОН (големо небеско тело ке ја удри нашата земја во 2012 год. абре научници македонски,сите што ве дупат во мозок им верувате)а Немо ај објаснете ми за големото небеско тело,какав дупка ке направи на земјата кога ке удари ха,ха,ха,........................................(пичка рага сешто)
Ама кој спомна бе големо небесно тело горане дане дувна од таа тревата :toe: мислам стварно нема потреба од копи пасте да правиш од :Кире Илиевски за своите спектакуларни откритија
Досега сите ја прочитавме страната, само како бе нете мрзи бе човек? и немој сега да се вреѓаме данети се смути тоа напушениот мозок
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Вие сите ме убедувавте за Армагедон,јас го ставив како пример бидејки верувате на такви глупости и никој не се спротистави да каже дека тоа нема веза,а ти пази игли ке однема во болницава .

Во некој од претходните теми,ајде кажи ми Немо дали ти веруваш на Армагедон,и она што е сроботувано не е само здание од Кире Илиевски.

Значи не ми одговоривте за теоријата за гравитација,не ми одговоривте за Чекласот каде дадев пример од природата ме направивте дека павкам,сега нема да ми одговорите за Армагедон,да му јебем култура.

Ако не знаете и немате одговор не напагајте за да го скриите вашето незнаење Немо,немој те со такви ниски удари,имате поздрав од тикватса која му личела на тријаголник.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Вие сите ме убедувавте за Армагедон,јас го ставив како пример бидејки верувате на такви глупости и никој не се спротистави да каже дека тоа нема веза,а ти пази игли ке однема во болницава .

Во некој од претходните теми,ајде кажи ми Немо дали ти веруваш на Армагедон,и она што е сроботувано не е само здание од Кире Илиевски.

Значи не ми одговоривте за теоријата за гравитација,не ми одговоривте за Чекласот каде дадев пример од природата ме направивте дека павкам,сега нема да ми одговорите за Армагедон,да му јебем култура.

Ако не знаете и немате одговор не напагајте за да го скриите вашето незнаење Немо,немој те со такви ниски удари,имате поздрав од тикватса која му личела на тријаголник.
без нервоза без нервоза молам не одговарам пошто нема на што да одговорам бе горане како несваќаш дека се што си пишал нити има некаква врска нитие поврзано некако нити па некој може нешто да те разбере бре човек абе стварно си напафкан еј:toe:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Неемо започнуваме на тема за антигравитационо лтало,а не знаеме што е гравитација,ве прашам за Армагедон не ми одговарате,ме нервира кога некој некого ке го лажи за секакви глупости.
Затоа те прашав дали веруваш дека големо вселенско тело ке удри во земјата.- зошто не ми одговориш за да започниме како што треба,вие одма павкаш па кој ве така научил ако немате одговор кажете си не знаеме ке ви одговорам.

Значи разговараме за летало дали е мит или вистина.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Неемо започнуваме на тема за антигравитационо лтало,а не знаеме што е гравитација,ве прашам за Армагедон не ми одговарате,ме нервира кога некој некого ке го лажи за секакви глупости.
Затоа те прашав дали веруваш дека големо вселенско тело ке удри во земјата.- зошто не ми одговориш за да започниме како што треба,вие одма павкаш па кој ве така научил ако немате одговор кажете си не знаеме ке ви одговорам.
како да ти кажам за нешто за коешто никогаш несум размислувал бе човек ??? нити пак сум спомнал такво нешто некаде ти си запнал армагедон па армагедон, кога веќе сме кај тоаа дали може да удри небеско тело во земјата ти велам да секојдневно удираат помали небески тела во земјата а во минатото удирале и поголеми а дали во иднина ке удираат тоа незнам шансите се 50=50 и и што си се фатил за тој ар5магедон сега бе ??? штотие данети лупнаа албанска чакра ???
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
За Армагедон еве ке одговорам не веруваме на прозападните шпекулации дека големо вселенско тело ке удри во земјата,бидејки тоа е невозможно - може да падне метеорче кој постојано тие пагаат но безначајни се.Земјината топка има свој одбранбен механизам преку својата гравитација Неемо,дали разбра значи таа ке ги стави во орбита сите поголеми предмети како што ја ставила месечината во својата орбита.Овде Неемо во прашање е игра на доминација - каде ектремно големо тело не може да залута во вселената ,тоа е ставено во одреден ред на механизам.Ајштајн за ова проблематика тврди нема хаос во универзумот.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Пак низ историјата - Кога Ото првпат го направил дизел моторот,моторот на внатрешно согорување и кога се обидел да го стави во функција тој експлодирал.Ото знаел дека штом имал толкава енергија само треба да се контролира.Веке денес знаеме до каде отиде автомобилот,зборуваме за перформанси,за стил,за ентериер,никој не зборува за тој мотор.Секој може да направи мотор.Денес за разлика од автомобилот човечанството е во фаза дали ке направи мотор дали воопшто ке профонкционира антигравитационот летало.
Otto не неправил дизел мотор ....
Dr. Rudolph Diesel е заслужниот дечко....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Otto не неправил дизел мотор ....
Dr. Rudolph Diesel е заслужниот дечко....
Уште ве лажат комунистите.

Дизел направил кожна јакна.
После станал глумец
 

Kajgana Shop

На врв Bottom