Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
20.066
Поени од реакции
16.182
Абе стварно, ти слеп си, не дупчиш или што е работава?

DZIP пишуваш алооо, DZLP e вистинското.
imaš pravo, AMA ne e so golemi bukvi... go imav od porano otvarano i samo go klikav, ama sega go куцав и zgrešiv, i наместо l ,poslabo gledam... a ne e so golemi bukvi linkot...
neotvaranje na nekoj sajtovi so takva poraka na greška kaj Telekabel znae da se sluči i na ikoni da klikaš koj stalno što otvaraš, dali vo momentot internetot poslab iili proksi, pa i greškata Ne ti e privaten internetot beše aktuelna ...
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688

Овој ќељавиов што им држи предавања на нашиве е Рамуш Харадинај, човекот кој од премиерска позиција им даде 220.000 евра на семејствата на оние битанги кои ни дојдоа од Косово и ни ги испотепаа полицајците во Диво насеље.
Обвинет за воени злосторства, Рамуш Харадинај своевремено во Хаг се бранеше со молк. Немоќта на обвинителството да ги изведе клучните докази се должеше на тоа што неколку важни сведоци, од кои некои беа во програмата за заштита на сведоци, беа ликвидирани пред и за време на судењето а останатите или ги променија исказите или одбија да сведочат, дури и под закана од затвор заради непочитување на судот.
Моќен чоек у пичку матер.
Капа долу.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787

ДУИ ургира за Шилегов, изглеа ќе треба да излезам у недела. Поинаку не можам да излезам и да гласам за Данела.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.122
Поени од реакции
2.302
Овие од Каменица се мизерни.Таа градоначалничката што обвинува за подкуп изгледа остатаокот од животот ќе го помине во зандани.Извор од таму вели дека во првиот круг од страна на неа само 15 000 евра биле потрошени за бришење долгови по продавници,железари,набавка на огревно дрво...плус многу кеш даден на рака.И денес обвинуваат за 1000 денари.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691

ДУИ ургира за Шилегов, изглеа ќе треба да излезам у недела. Поинаку не можам да излезам и да гласам за Данела.
Се надевам дека ДУИ ќе останат во коалиција со СДС.Само така ќе се отарасиме и од нив.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305

ДУИ ургира за Шилегов, изглеа ќе треба да излезам у недела. Поинаку не можам да излезам и да гласам за Данела.
Не е ништо ново ова и од вчера, дека ДУИ ги подржува Сдсм.
Почудно ми е како АА можат да гласаат за Данела. И што им е ветено на нив од Вмро за тоа... а знаеме што агенда има Села од поодамна.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
178
Поени од реакции
350
A, dali ste razmislile deka sevo ova e cirkus, parodija, deka se dogovoreni za se.
Pazi, Vlada na Zaev e pred kolaps, sigurno ke ima predvremeni izbori, pred toa albanec premier 3 meseci, vo megjuvreme reshavanje na sporot so Bugarija, od strana na albanec i koj ke pisne. Usa embassy znae dobro shto pravi mislam, moe razmisluvanje pozz.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Тоа можат да и го извадат, тоа ќе и го извадат. Прво за бојата за коса што ја употребувала била скупа, сега бугарско имала... Бугарско имаат 80 кила наши граѓани. Не е ни прва, ни последна. Немаат нешто покрупно да и извадат.

Туку, друго ми беше прашањето. Имам роднина кој работи во Женева во ООН, имам брат на пријател кој работи во Силициумска долина и други примери. Сите овие се стручњаци у своја област и не им требаше бугарски пасош. Ги земаа и со фиромски пасош. Бугарски пасош му треба на регулар Џо, да иде да работи.

Зошто земала Данела бугарски? Нели е она најбоља у Европа у нешто таму и постигнала нешто што никој не го постигнал? На тој калибар луѓе не им бараат бугарски пасош. Или можеби нејзиното земање бугарско државјанство нема врска со барање работа.
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
186
Поени од реакции
755
Тоа можат да и го извадат, тоа ќе и го извадат. Прво за бојата за коса што ја употребувала била скупа, сега бугарско имала... Бугарско имаат 80 кила наши граѓани. Не е ни прва, ни последна. Немаат нешто покрупно да и извадат.

Туку, друго ми беше прашањето. Имам роднина кој работи во Женева во ООН, имам брат на пријател кој работи во Силициумска долина и други примери. Сите овие се стручњаци у своја област и не им требаше бугарски пасош. Ги земаа и со фиромски пасош. Бугарски пасош му треба на регулар Џо, да иде да работи.

Зошто земала Данела бугарски? Нели е она најбоља у Европа у нешто таму и постигнала нешто што никој не го постигнал? На тој калибар луѓе не им бараат бугарски пасош. Или можеби нејзиното земање бугарско државјанство нема врска со барање работа.
Да ти кажам право и тоа мене ме замисли коа исплови ова.
Што ќе ѝ е на претседателот на стопанските комори блгарски пасош, и тоа од 2017?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.066
Поени од реакции
16.182
Тоа можат да и го извадат, тоа ќе и го извадат. Прво за бојата за коса што ја употребувала била скупа, сега бугарско имала... Бугарско имаат 80 кила наши граѓани. Не е ни прва, ни последна. Немаат нешто покрупно да и извадат.

Туку, друго ми беше прашањето. Имам роднина кој работи во Женева во ООН, имам брат на пријател кој работи во Силициумска долина и други примери. Сите овие се стручњаци у своја област и не им требаше бугарски пасош. Ги земаа и со фиромски пасош. Бугарски пасош му треба на регулар Џо, да иде да работи.

Зошто земала Данела бугарски? Нели е она најбоља у Европа у нешто таму и постигнала нешто што никој не го постигнал? На тој калибар луѓе не им бараат бугарски пасош. Или можеби нејзиното земање бугарско државјанство нема врска со барање работа.
има дипломатски пасош,почесен конзул на Унгарија, не и треба блгарски.....
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
579
Поени од реакции
1.359
Тоа можат да и го извадат, тоа ќе и го извадат. Прво за бојата за коса што ја употребувала била скупа, сега бугарско имала... Бугарско имаат 80 кила наши граѓани. Не е ни прва, ни последна. Немаат нешто покрупно да и извадат.

Туку, друго ми беше прашањето. Имам роднина кој работи во Женева во ООН, имам брат на пријател кој работи во Силициумска долина и други примери. Сите овие се стручњаци у своја област и не им требаше бугарски пасош. Ги земаа и со фиромски пасош. Бугарски пасош му треба на регулар Џо, да иде да работи.

Зошто земала Данела бугарски? Нели е она најбоља у Европа у нешто таму и постигнала нешто што никој не го постигнал? На тој калибар луѓе не им бараат бугарски пасош. Или можеби нејзиното земање бугарско државјанство нема врска со барање работа.
Заради минорна погодност? Заради "никогаш не знаеш кога ќе ти затреба"?
Роднината мој е еден од најдобрите кардиолози во Америка. Има македонски, американски и италијански пасош. Исто и неговите деца. Го прашав шо се гњавиш со вадење на македонски пасош за децата, тој вика па никогаш не знаеш кога ќе затреба. Да може да извади кинески пасош, ќе извади. Додуше бугарски нема да извади од принципелни причини. Ама многумина го немаат тој луксуз - темата за бугарско државјанство имаа прегледаност поголема од сите други теми на овој форум , комбинирано.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
Да ти кажам право и тоа мене ме замисли коа исплови ова.
Што ќе ѝ е на претседателот на стопанските комори блгарски пасош, и тоа од 2017?
За кога ќе дојде време да се бега у гепек да има држава што ќе ја прибере. Политиката на двете држави е контрадикторна во секој поглед, било што и да се случи во иднина, Бугарија секогаш ќе има причина за да ја прибере. Не само неа, туку сите функционери што зеле БГ државјанства, без оглед на партија. Овој тип на луѓе не се обични голтари што се избркани од дома од политиките на дпмне, сдсм и дуи.
Автоматски споено мислење:

има дипломатски пасош,почесен конзул на Унгарија, не и треба блгарски.....
И треба. На секој функционер што има агенда да испокраде, и да си отиде, му треба. Туку нема само таа, имаат и тие копилињата од СДС што и го вадат ова. Дипломатски пасош или не, на него пишува дека е издаден од МВР Скопје, ако еден ден ти го земат, ќе стане заебано за бегање. Друго е кога имаш 2 пасоши издадени од две различни авторитарни тела, што се во конфликт.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.237
Поени од реакции
11.496
Па во 2015та нагло штанцаа БГ пасоши, од боди-гарди на високи фонкционери до одговорни лица на компании кои што лапале тендери. Ама си се погодија со СДС, па си останаа и си продолжи шемата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom