Америка ги крши основните закони на роботиката

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Се согласувам дека роботите имаат поголема интелигенција од Небо.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
jas odamna ziveam vo realniot svet,i ne mislam deka svetot e rozov,jas ne samo sto ziveam vo realnosta,tuku mozebi i premnogu ziveam vo realnosta....
Poradi toa sto amerikancite prekruvaat mn medjunarodni zakoni,mislev da vlezam vo alkaeda,ama se premisliv zosto resiv sam da odam vo borba protiv amrekancite....ako e se dozvoleno vo vojnata,togas ke bide dozvoleno da frlam atomska ili hidrogen bomba vo amerika?
(da frlam atomska bomba vo amerika mi e vtora zivotna cel....)

Oди бе лечи се, ти се читаш ли што пишуваш?

На 20 различни теми докажа дека си забеган, а сега и го потврди тоа.
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Се согласувам дека роботите имаат поголема интелигенција од Небо.
na administratorite im e dozvoleno da pisuvaat off topic?

Oди бе лечи се, ти се читаш ли што пишуваш?

На 20 различни теми докажа дека си забеган, а сега и го потврди тоа.
zosto jas mislam deka ti si zabegan?verojatno poradi toa sto nemozes da razlikuvas sto od napisanoto e na sala a sto e ozbilno........
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Епа тогаш 99,9% од се ти што напиша треба да е шега, пошто се ти е исто. Само завери и глупави теории. Ништо паметно не си напишал, џабе интернет имаш дома...
 

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
Небо уопште не си разумен. Ти збориш дека не сакаш војни,конфликти и губење на човечки животи. Таа состојба се вика Утопија и ние не сме ни блиску до достигнување на таква состојба. А роботи со сопствена интелегенција кои се користени за намалување на човечки жртви има многу и многу се користени. Специјалните сили ги користат, војската ги користи итн. Ако стварно не ги сакаш иди у Ирак и протестирај.
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Епа тогаш 99,9% од се ти што напиша треба да е шега, пошто се ти е исто. Само завери и глупави теории. Ништо паметно не си напишал, џабе интернет имаш дома...
prvo:eek:va go potvrduva toa deka nemozes da razlikuvas sala od ozbilno
vtoro: nemam doma net,od internet caffe sum na kajgana
treto.....

Небо уопште не си разумен. Ти збориш дека не сакаш војни,конфликти и губење на човечки животи. Таа состојба се вика Утопија и ние не сме ни блиску до достигнување на таква состојба. А роботи со сопствена интелегенција кои се користени за намалување на човечки жртви има многу и многу се користени. Специјалните сили ги користат, војската ги користи итн. Ако стварно не ги сакаш иди у Ирак и протестирај.
Dozvoleno e robotite da se koristat za deaktiviranje na bombi i takvi raboti,no ne e dozvoleno da se koristat za ubivanje na lugje.Zosto im se vgradenite puski na robotite vo irak?sto ke mu e puska na robotot za da deaktivira ili detektira mina?Robotite vo irak se prateni za da ubivaat lugje,a ne za da spasuvaat.
znam deka ako otidam vo irak i protestiram tamu,toa nema da ima nikakov efekt.Dovolno e da pretpostavam deka toa nema da ima efekt,a ne da odam vo irak i da go probam toa,a ova kazuva deka nemam tolku niska intelegencija,kako sto misli Acid
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Небо знаеш што е ова? И ова е забрането (кршење на основни закони) ако се користи во војна?

 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Небо знаеш што е ова? И ова е забрането (кршење на основни закони) ако се користи во војна?

ne se samo bespilotnite letala zabraneti,tuku i raketite zemja vozduh i raketite tomahafk ili kako se vikaat,i robotite se zabraneti,ama sepak se koristat,dodeka nekoj ne prevzeme nesto.Amerika i dr zemji gi krsat medjunarodnite zakoni na robotikata.A kazetemi vie mene so sto alkaeda gi krsi zakonite na vojuvanje?dosega taa ne upotrebuvala ni bespilotni letala ni roboti?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Човече... каква забрана.... еве листа (ЈАВНА) на сите безполотни летала кои ги користат сите развиени земји во светот. За каква забрана зборуваш!!!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
ne se samo bespilotnite letala zabraneti,tuku i raketite zemja vozduh i raketite tomahafk ili kako se vikaat,i robotite se zabraneti,ama sepak se koristat,dodeka nekoj ne prevzeme nesto.Amerika i dr zemji gi krsat medjunarodnite zakoni na robotikata.A kazetemi vie mene so sto alkaeda gi krsi zakonite na vojuvanje?dosega taa ne upotrebuvala ni bespilotni letala ni roboti?

Не, уште полошо, таа користи бомбаши-самоубијци и киднапирања.

Не ме сфаќај погрешно и Америте се прилично големи гадови, ама и овие не се далеку.

А ова ти е нов хит? Да ги браниш Ал Каеда?
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Човече... каква забрана.... еве листа (ЈАВНА) на сите безполотни летала кои ги користат сите развиени земји во светот. За каква забрана зборуваш!!!
ako ne se pocituvaat zakonite na robotikata od asimov,toa neznaci i deka nepostojat.
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Не, уште полошо, таа користи бомбаши-самоубијци и киднапирања.

Не ме сфаќај погрешно и Америте се прилично големи гадови, ама и овие не се далеку.

А ова ти е нов хит? Да ги браниш Ал Каеда?
spored koi zakoni za vojuvanje e zabranneto da se koristat bombasite samoubijci?tie barem go davaat svojot zivot...ne se kako Amerikancive koi sedat vo amerika i pritiskaat kopcinja...koi se pohrabri,bombaasite samoubijci ili amerikancite?

P.S. nikogo nema da branam,osven moite mislenja
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
А што е битна храброста ден-денес во војна? Денес ако си храбар војник, само може на грбот да ти закачат знак ЧИСТАЧ НА МИНИ или пак ЛОКАТОР НА СНАЈПЕРСКИ ГНЕЗДА. Џабе е храброста сега...

А што мислиш нема американски војници што седат на фронтот во Ирак? И тоа нормални луѓе со семејства дома... Не е се на копче во војната. Не е тоа битно, војните се заебана работа, но во човечката природа е да си прави проблеми кај не треба.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Чек чек... треба една работа да разјасниме Исак Асимов е писател, најмногу насочен кон научната ФАНТАСТИКА.

Кој и зошто треба да ги почитува неговите закони?

Значи тоа дека јас, како Стар Трек фан да почнам да ја почитувам Prime Directive?

Или како љубител на Babylon 5 серијата треба да ја почитувам Declaration of Principles
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Чек чек... треба една работа да разјасниме Исак Асимов е писател, најмногу насочен кон научната ФАНТАСТИКА.

Кој и зошто треба да ги почитува неговите закони?

Значи тоа дека јас, како Стар Трек фан да почнам да ја почитувам Prime Directive?

Или како љубител на Babylon 5 серијата треба да ја почитувам Declaration of Principles
Toj e pisatel na mnaucna fantastika.Denes taa fantastika e relanost.Site naucnici od oblasta na robotikata se soglaseni deka treba da se pocituvaat negovite pravila,pa zatoa e dodadeno uste edno pravilo,toa e nultoto pravilo.

А што е битна храброста ден-денес во војна? Денес ако си храбар војник, само може на грбот да ти закачат знак ЧИСТАЧ НА МИНИ или пак ЛОКАТОР НА СНАЈПЕРСКИ ГНЕЗДА. Џабе е храброста сега...

А што мислиш нема американски војници што седат на фронтот во Ирак? И тоа нормални луѓе со семејства дома... Не е се на копче во војната. Не е тоа битно, војните се заебана работа, но во човечката природа е да си прави проблеми кај не треба.
Najhrabri ke bidat amerikancite,ako go proznaat porazot od strana an iracanite i alkaedna.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom