Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

N

n/a

Гостин
A sega za kraj, edna pesnicka od novata drzava na Balkanot, za bratstvo i ednistvo:

Rymz...da tibam, arni se picholive, a?? Uvoz ili..???

А бе клошари...
колку пути треба да ви повтори човек Агнеса Вутхај да не ми ја пипате?
А?
КОЛКУ ?
Она е од Исток,соодветно е српска своина.
:toe: :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
А бе клошари...
колку пути треба да ви повтори човек Агнеса Вутхај да не ми ја пипате?
А?
КОЛКУ ?
Она е од Исток,соодветно е српска своина.
:toe: :)

Се е ваше бе, се. Земи што ти душа сака :)

Ах бе Зевсе Зевсе...пусти желби :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Oooo Zevs, poleka be, pa povtorno krades tugjo i sakas da se nametnuvas hegemonski vrz nas drugite...e nema...nie si gi priznavme, koga i vie ke gi priznaete, togas, dotogas, jok.
 
N

n/a

Гостин
Oooo Zevs, poleka be, pa povtorno krades tugjo i sakas da se nametnuvas hegemonski vrz nas drugite...e nema...nie si gi priznavme, koga i vie ke gi priznaete, togas, dotogas, jok.
Признаена е она...:toe:
рамноправна граѓанка на Србија е.
Не би била толку убава ако не е српкиња.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Признаена е она...:toe:
рамноправна граѓанка на Србија е.
Не би била толку убава ако не е српкиња.
Хахахаха :) обобо
Зашто бе...зашто ми се местиш на пенал? :)

Ај..србинка е, коа го вее албанското знаме, го признава Косово, живее во Приштина, зборува албански, Мис Албанија, ја кецаат албанци..

Ех што не се сите србинки ко неа...:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ма дај не го рви.

Моја си е таа...рамковно си ја имам заслужено!

Него, не мислиш дека е време да ја олабавиме малку темава....забегавме....ќе почнат да се јавуваат секакви! Плус кај и да е чекам некој душебрижник да се јави да не помируе, да не двои, да не смируе да не се кавгаме, хехехехехе :):):)!

Важно, едно е јасно: Ако Филип II Македонски, според Демостен, е македонец, огаш Александар е барем полојна македонец!

П.С. Бугарска логика: ако Самиул се крунисал за цар со бугарската царка круна како крал на Македонците и цар бугарски и македонски, па си го барат како нивни, тогаш и цар Душан е македонец, бидејќи се крунисал во Скопје како цар на македонците и крал на сербите!

А јас, во целава приказна, сакам да знам, зошто толку сме запнале дека Александар е цел Македонски, кога најверојатно е полоинка македонец.

Побитно е дека Филип е цел, чистокрвен македонец а уште побитно е дека е Филип мажиштето што танцувало околу мртвите грчки тела и трупови и дека ги потоморил грците!


П.П.С. Винстон, те поздравија Чапљина, Чавоглава, ма не толку колку Косовка Митровица. Муахахахахаха!
 
E

emission

Гостин
А освен за правење мајтап , дали има некоја друга подобра причина зошто србољубците не се банирани ( барем од оваа тема ) .
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
А освен за правење мајтап , дали има некоја друга подобра причина зошто србољубците не се банирани ( барем од оваа тема ) .
Абе ај, коа татко ти ко мал ти ја зимал топката да не играш веќе со неа, си плачел??

Епа и ја ќе плачам ако ми ги нема србољубците:) не заебаај, не е интересно без нив.


Гарфилде, лека ноќ пијан сум и ми се спие.
Зевсе, Агнеса ќе ја сањам жими ја. :pipi:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А освен за правење мајтап , дали има некоја друга подобра причина зошто србољубците не се банирани ( барем од оваа тема ) .
Дека така ми се сака. ОК.

Тебе ти пречат??

Или досадно ти стана во играчница, па реши да видиш зошто одеднаш најпопуларна тема е баш оваа за оној пијандурана кој едвај го избрквме од Македонија, гомнарине српски пак ни го натоварија на врат да не знаеме што да му правиме?

Ај Рајмз, лека ноќ, немој многу да ми ја сањаш Агнеса.
Моја е.

Зевс, лека ноќ и на тебе, ојдов и јас набргу накај кревет да ја сањам Агнеса.
 
E

emission

Гостин
Тебе ти пречат??
Ми пречат.

Или досадно ти стана во играчница, па реши да видиш зошто одеднаш најпопуларна тема е баш оваа за оној пијандурана кој едвај го избрквме од Македонија, гомнарине српски пак ни го натоварија на врат да не знаеме што да му правиме?
Ми стана досадно да читам глупости на србомани, инаку одамна не седам во играчници.

Ајде поздрав , утрото е поумно од вечерта мои Македонци.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Е мене не ми пречат, не на оваа тема!

Лека ноќ македонци, срби, македонски албанци, хрвати и останати форумски мои пријатели.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Vidjecemo da li ce Srbija povuci saglasnost o priznanju imena Makedonija.


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/21582/Pogrešne+odluke+Podgorice+i+Skoplja.html

Mинистар унутрашњих послова Ивица Дачић.

Према Дачићевом мишљењу, нарочито је опасна одлука Македоније, која има сличне проблеме као и Србија, и зато не би чудило "да се добије и трећа албанска држава на Балкану - у садашњој Македонији".
"Македонија је показала да недовољно цени став Србије", сматра Дачић и подсећа да је "Србија признала Македонију, под њеним именом, онда када је од наших пријатеља Грка вршен страшан притисак да она буде призната под именом Бивша Југословенска Република Македонија (БЈРМ)".
"Ако хоћемо да једни друге ударамо тамо где их највише боли", онда би Србија, према речима Дачића, "сада требало да врати то признање на име које се сада користи у свету - БЈРМ".
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Ма дај не го рви.

Моја си е таа...рамковно си ја имам заслужено!

Него, не мислиш дека е време да ја олабавиме малку темава....забегавме....ќе почнат да се јавуваат секакви! Плус кај и да е чекам некој душебрижник да се јави да не помируе, да не двои, да не смируе да не се кавгаме, хехехехехе :):):)!

Важно, едно е јасно: Ако Филип II Македонски, според Демостен, е македонец, огаш Александар е барем полојна македонец!

П.С. Бугарска логика: ако Самиул се крунисал за цар со бугарската царка круна како крал на Македонците и цар бугарски и македонски, па си го барат како нивни, тогаш и цар Душан е македонец, бидејќи се крунисал во Скопје како цар на македонците и крал на сербите!

А јас, во целава приказна, сакам да знам, зошто толку сме запнале дека Александар е цел Македонски, кога најверојатно е полоинка македонец.

Побитно е дека Филип е цел, чистокрвен македонец а уште побитно е дека е Филип мажиштето што танцувало околу мртвите грчки тела и трупови и дека ги потоморил грците!


П.П.С. Винстон, те поздравија Чапљина, Чавоглава, ма не толку колку Косовка Митровица. Муахахахахаха!

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: Што нема да слушне човек... А бе доста со крадење историја бре еееејјј!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom