Албум на денот

Дискусија во форумот 'Музика' започната од D_NazGUL, 30 септември 2012.

 1. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  281
  Kendrick-Lamar-DAMN-album-cover-featured-827x620.jpg

  инструментално бааги послаб од TPAB, лирички заостанува од GKMC, концептуално добар албум, поразлично од се досега од Кендрик, сметам дека не може да се мери со најдоброто од него па нит со најдоброто излезено у задна година, а добива претерани прејзови.
  за издвојување - DNA,PRIDE,FEAR,DUCKWORTH
   
  На atix му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hideyoshi

  Hideyoshi Гостин

  [​IMG]
   
  На Коловрт му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  281
  pg.jpg

  arcaa.jpg

  Ова треба да е пропагандата на квировите, а не бедна агресивна социјална надменост.
  двата се одлични албуми, импресивни машки вокали соголувајќи се бесрамно, а сето тоа збогатено со повеќе слоевит призвук.
   
 4. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  6.873
  Допаѓања:
  7.308
   
  На Hideyoshi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.652
  Допаѓања:
  36.295
  Milica Pavlovic - Boginja (album)
   
 6. Hideyoshi

  Hideyoshi Гостин

 7. Franscoa

  Franscoa

  Член од:
  23 април 2013
  Мислења:
  276
  Допаѓања:
  260
  [​IMG]

  Have A Nice Life - Deathconsciousness [FULL ALBUM]
   
  На bleys му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gandradelic

  Gandradelic Сублиминална порака.

  Член од:
  31 март 2014
  Мислења:
  1.088
  Допаѓања:
  648
 9. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  281
  Издвојуваме од летово -

  rd.jpg lh.jpg qQQRXbR.jpg 1200x630bb.jpg image.jpg algiers.jpg
   
  На Коловрт и Петра П. им се допаѓа ова.
 10. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.591
  Допаѓања:
  1.184
 11. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  6.873
  Допаѓања:
  7.308
 12. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  281
  лудница година за пост панк љубителите, после Algiers доаѓа уште едно интензивно дело.

  proto.jpg

  мишмеш на влијаниа структуирани во свој идентитет, цврста продукција со чисти инструменти и конзистентен вокал... на сред песна се мења правец од пост панк во рок во психоделија.

  Thehorrorsv.jpg

  Сент Винсентка, една од малата дружина на исклучително талентирани поп алтернативни изведувачки што продужуе и во овој албум да го гура жанрот на плеќи.
  одлична.

  STV MASSEDUCTION.jpg
   
 13. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  6.873
  Допаѓања:
  7.308
 14. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.591
  Допаѓања:
  1.184
 15. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  281
  топ 10, 17та -

  1. Run the Jewels - Run the Jewels 3
  2. Jlin - Black Origami
  3. The Horrors - V
  4. Algiers - The Underside of Power
  5. Vince Staples - Big Fish Theory
  6. Richard Dawson - Peasant
  7. Converge - The Dusk in Us
  8. Lorde - Melodrama
  9. St. Vincent - MASSEDUCTION
  10. LCD Soundsystem - American Dream

  хонорабле меншнс -
  Arca - Arca
  Brand New - Science Fiction
  The Magnetic Fields - 50 Song Memoir
  Sampha - Process
  Kendrick Lamar - DAMN.
  Fever Ray - Plunge
   
  На Коловрт му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: