Албанци градат огромен споменик во близина на Зајас

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
Каде го кажав јас тоа ? Живеј си ти, работи поштено, не провоцирај и никој нема да те чепка. Спомениците, денес ги има- утре може да ги нема, 5 минути работа и пепел./ Друго, да отидам јас во арачиново. Дали јас воопшто жив ќе излезам од таму ?
epa toa e provokacija za tebe, moite spomenici koi nemaat vrska so vas. a za toa so aracinovo, aj da napravime sporedba kako si ziveaat makedoncite vo debar kade sto gi ima samo 4-5%, dali nekoj gi cepka, i aj da proverime kolku albanci ziveele vo bitola, prilep, veles pred 2001 i posle 2001, neli?
--- надополнето: 18 јули 2013 во 02:51 ---
ama cekaj be dajte ni i nie da izgradime spomenici tamo kade sto treba ?? ete ti kazaa site spomenici od vojnata vo 2001 gi unistivte ... i sega ?? sega znaci da se pomireme so naste skapani spomenici i da prifatime spomenik vas ziv i zdrav da e so godini na napred .. toa ti e kjef a ?? toa ti go diga kurenceto u gakji a ? toa e za tebe ok ? naste zrtvi ubieni ni spomenik da nemame + vasi amnestirani vojnici paravoeni formacii + vas minister i pak ne ste dobro a ?
--- надополнето: 18 јули 2013 во 02:47 ---


e kako nema da se sluci ? neli pred malku kaza sakas da ja deleme ovaa zemja sega vikas nema da se sluci ? sto sakas ? podelba e eden vid invazija na zapadna makedonija ?
toa vie barate, ne ostavate da ima samoopredeluvanje, edna od najbitnie covecki prava, epa ako nejkes da delis drzava so mene togas aj da ja delime i sekoj srekno ke zivee
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Повеќе ми се свиѓаше Македонија без споменици. Живееме за минато, а не за иднина. Факт е дека Македонија е и ќе биде мулти-етничка земја. Тука ништо неможе да се смени. Ама со чукање во гради од патриотизам е само бетер. И од страна на Албаниците, ама неможе да го одбиеме фактот дека и ние, Македонците односно нашата власт претера со чукање во гради од патриотизам и историја, а Македонија ја подели на наши и ваши, која впрочем секогаш била таква, но не до толку колку што е сега.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
и самиот кажа дека само за забава пристапуваш при вакви теми, затоа биди совесен, и не влегувај во вакви топици, ја разгоруваш ситуацијава....
изгледа за да сФатиш треба да нагласам кога се забавувам а кога не, а?
е па еве ти нагласувам дека во последниве 5-6 поста со леут НЕ се забавував.
али по се изгледа со вас само така треба, да ве шибам во мал мозок (другите ги немате) да ве омаловажувам


а сега драги мои гости во мојава држава (или повеќе сакате да ви се обраќам со македонци?), кажете дали ви се дига тоа сеченото кога ќе го видите шпонското знаме? или сега и ќе свршавате на гробовите од 1913?
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
epa toa e provokacija za tebe, moite spomenici koi nemaat vrska so vas. a za toa so aracinovo, aj da napravime sporedba kako si ziveaat makedoncite vo debar kade sto gi ima samo 4-5%, dali nekoj gi cepka, i aj da proverime kolku albanci ziveele vo bitola, prilep, veles pred 2001 i posle 2001, neli?

Твоите споменици, тука не. Имаат врска со нас, во наша држава сакате да ги направите. Ова со спомениците ви е чиста ПРОВОКАЦИЈА. Мене јасно ми е дека не прегазивте, дека може во лице да ни се смеете, да не понижувате, да се изживувате врз нас. Во ред, направете споменик. Да видиме колку време тој ќе остане во првобитната состојба. Збори свој јазик, работи чесно, живеј. Ама не провоцирај.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
Mnogu pati sum probal da pravam civiliziran muabet so vas preku internet, i skoro sekogas bilo nevozmozno i na kraj sum se iznerviral kako moze da ne razberat koga tolku prosto im objasnuvas, e za toa treba lice v lice da zboruvame. Ziveam vo zgrada koja ja delam so makedonci i site me znaat za patriot i nemat nikakov problem so toa zatoa gi smetam za komsii i luge i sum im pomognal sekogas trebalo, imam i vojvoda komsija i go pozdravuvam sekogas, ne e problem toa za mene, gi cenam patriotite, so komsiite pieme po nekoe pivce zaedno ponekogas i koga im raskazuvam ova sto so vas pravam muabet mnogu drugo me razbiraat, zatoa koga ke pomines nakaj Tetovo jas ke ti castam pivo, ako sakas ke sedneme i ke zboruvame, preku internet moze samo iljada stranici da pisuvame.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Ne be ... ja mislam deka ... bolje e utre da napraveme eden protest. Da se sobereme da protestirame vo potkrepa na cela albanska nacija u makedonija. Da gi potkrepeme da im dademe kuraz da se borat za svoite prava oti vaka sme im precka. Em da im pokazeme na nasite u vlasta deka nema smisla skrishum da ja prodavaat makedonija deka moze apla da si prodadat se sto sakat so albancite .. se gleda deka se e dogovoreno odnapred. Dajte da im dademe potkrepa na albancite i da gi pitame sto uste sakaat i da im dademe na raat se sto sakaat i da videme posle toa sto kje sakaat i toa kje im dademe. Ete predlagam u Stip vednaga do nasiot krst na isarot da napraveme eden Big Albanian Warrior i da e se pod kontrola .. i moze na granicnite punktovi po eden spomenik albanski i makedonski za da se znae deka ova e zemja na dva naroda .. mislam deka kej se mirni a ? Skopje kje go podeleme i sve ostalo .. i vardar kje go podeleme i ohrid .. i u dojran moze nesto da izmisleme na sred ezero eden golem Kalashnikov i na nego kje se napisat site iminja na umrenite Albanci ..... moze i na kalimanci eden spomenik .. da se znae be ;) ... Prespansko ezero kje go preimanuvame .... kje se srede se be ;)

Abe bolje e albanci da ne vodat ja mislam ..... izkreno .... ova nasive ne vodat u ista dupka ali so povekje maka .. vaka barem da si znaeme kade odeme da si staveme Albanci na vlas i da ne se sekirame .... ne stvarno dajte da se pomireme odkolku da se maceme so faktot .. aj umiram od maka stvarno me maci faktot deka albancite ne izebaa bidejki nasite politicari ne prodadoa osoben brane i grujo .... ni ebaa picka mater ovie dvajcava ej ..... aj koga bese ljubco barem proba covekot nesto da se obri protiv ovaa gnasa .. ljube isto napravi armija covekot ama za koj ?? dajte da se pomireme i da si gi staveme Albancite na vlast barem kje znaeme sto kako e .. i kje napraveme nov ramkoven za makedonci ;) ....
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
Твоите споменици, тука не. Имаат врска со нас, во наша држава сакате да ги направите. Ова со спомениците ви е чиста ПРОВОКАЦИЈА. Мене јасно ми е дека не прегазивте, дека може во лице да ни се смеете, да не понижувате, да се изживувате врз нас. Во ред, направете споменик. Да видиме колку време тој ќе остане во првобитната состојба. Збори свој јазик, работи чесно, живеј. Ама не провоцирај.
gledas samo kako se obrakas, moi spomenici tuka ne, kako ova da e tvoja i samo tvoja zemja, epa ne e. toa sto mozes ti da napravis tuka, ke mozam i jas.
vasa drzava kaza, epa ako e ova drzava togas tie pravila ne vazat za mene. samo od tvojot muabet kon albancite mozes da kazes se.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Де бе нека си градат луѓето шо ви сметаат толку.
Mалце ние направивме во Скопје? :D
Мора да се помириме Македонците дека Тетово Гостивар и Дебар се нивни градови ...ФАКТ
Затоа ПРИЛЕП е непробоен :cuc: (y)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Mnogu pati sum probal da pravam civiliziran muabet so vas preku internet, i skoro sekogas bilo nevozmozno i na kraj sum se iznerviral kako moze da ne razberat koga tolku prosto im objasnuvas, e za toa treba lice v lice da zboruvame. Ziveam vo zgrada koja ja delam so makedonci i site me znaat za patriot i nemat nikakov problem so toa zatoa gi smetam za komsii i luge i sum im pomognal sekogas trebalo, imam i vojvoda komsija i go pozdravuvam sekogas, ne e problem toa za mene, gi cenam patriotite, so komsiite pieme po nekoe pivce zaedno ponekogas i koga im raskazuvam ova sto so vas pravam muabet mnogu drugo me razbiraat, zatoa koga ke pomines nakaj Tetovo jas ke ti castam pivo, ako sakas ke sedneme i ke zboruvame, preku internet moze samo iljada stranici da pisuvame.

U pravo si brat .. ete za prv pat u zivotot kje se pomiram ... kje ti dadam raka .. kje pieme pivo .. abe epten sportskki kje go napraveme ... kje pieme pivo ... i posle toa sekoj da si ide u rov i da se pukame ..... mene taka mi izgleda ova tvoevo .... ima patriot u mojta zgrada imalo vojvoda i go pozdravuvam .... demek dreme ti na onaa rabota za minatoto sto umrea makedonci .. vazno e deka progresirate ;) .... alal vera brat .... da e ziva i zdrava amerika oti ima potreba od vas da distribuirate heroin na balkanot i mal milon raboti .. od vadenje organi do belo robie, oruzie .... imate strasna vrska so arabskata liga .... celiot narko trafik minuva niz bugarija i vie u Makedonija go kontrolirate za natamu .. kosovo go napravija za da oprabotuvaat surov opium od afganistan vo laboratoriite i tako dalje .. ziva i zdrava da e amerika siptare ;) ....... eden den balansot vo svetot kje se obrne ... togas kje vidam sto kje pravete ...... kje se molete da ne e istina toa sto kje se desi .. a toa nema da e nogu daleko ... 30 godini do 50 maximum ..... UZIVAJ !
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
gledas samo kako se obrakas, moi spomenici tuka ne, kako ova da e tvoja i samo tvoja zemja, epa ne e. toa sto mozes ti da napravis tuka, ke mozam i jas.

Е како се обраќам/ Нит навредив нит опцув. А не можеш ли да го правиш тоа што јас го правам ? Можеш, и тоа многу повеќе можеш да правиш. Тоа е проблемот, што се' ви е дозволено и пак не сте задоволни. Колку и да збориме, споменикот ќе се изгради. За после тоа не знам, ама ќе се изгради.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
Е како се обраќам/ Нит навредив нит опцув. А не можеш ли да го правиш тоа што јас го правам ? Можеш, и тоа многу повеќе можеш да правиш. Тоа е проблемот, што се' ви е дозволено и пак не сте задоволни. Колку и да збориме, споменикот ќе се изгради. За после тоа не знам, ама ќе се изгради.
ama tebe ti preci, vi precel sekogas, ako ne sega, nekogas imalo reakcija, ako ne tuka, nekade drugo ke ima.
--- надополнето: 18 јули 2013 во 03:08 ---
ne te viknav tebe na pivo
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
ama tebe ti preci, vi precel sekogas, ako ne sega, nekogas imalo reakcija, ako ne tuka, nekade drugo ke ima.
--- надополнето: 18 јули 2013 во 03:08 ---


ne te viknav tebe na pivo

aaa ti sakas mirni makedonci .. onakvi koi debatiraat i vo krajot na razgovorot ja prifakjaat vasta ideja i teza a ? so takvi kje pies pivo neli ?? ahhhhhhhh ah leleee ah lele lele .... normalno e deka mene nema da me castis pivo ;) .... takvi kako mene ne ti se svigjaat .. takvi kako mene se precka na vasta progresija kon totalna dominacija na zapadna makeodnija neli ... t.e. cekaj be .. koj sum jas be kurton ... si imate vie para voeni formacii, minister i podrska od amerika koj sum jas na toj pat ... nikoj i nisto ... normalno e ;) .. bolje e da pies pivo so makedonci koi moze da gi razubedis da ase pomirat odkolku so takvi kako mene maloumni koi se spremniu uste utre da idat u vojna so vas ;) ....
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
od luge kako vas, sto vi preci ako jas gradam spomenik sto nema vrska so vas, samo zatoa sto e albansko.
Не е проблем споменикот, јас немам ништо против нека се изгради ама дали после тоа ти ќе ја сакаш државава.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Ехххх они наши деца утепаа па никому ништо....па за еден споменик да не ќе се случи нешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom