Албанци градат огромен споменик во близина на Зајас

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2012
Мислења
8.436
Поени од реакции
4.935
Па да не очекуваш да ве сака некој со оглед на тоа дека од памтивек праите фрки на Балканов? Ти си се нашол да збориш за тежок живот, додека твоите претци, Арнаутите, пљачкале и убивале по македонските села. Од секогаш се знаело дека кај што ќе пројде вашето племе планинско трева не никнува.

Арнаутите што правеа е епизода во историјата, сега вие ги спомнувате тие епизоди некој сличен со вас но од спротивна страна ги спомнува своите епизоди......така до неповрат....

Што ти заврши иронизацијата од прееска, може да знам???
 
Член од
3 јануари 2013
Мислења
13
Поени од реакции
5
Ова човече што го стави ме потсети од случка за време на војната во 2001 која ми ја раскажуваше чичкоми. Како некој терорсит се прскал од смеа,играл и се шетал со албанско знаме на грбот и кече во некој двор од куќа каде што престојувале, а нашите припадници на АРМ немале дозвола да отворат оган се додека не им се каже. Но по извесно време се слушнал истрел и албанецот(терористот) паднал на колена со крваво кече и цело тоа исмејување завршило бил погоден право во глава од страна на невоздржан снајперист................
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ti mene(na albancite) ke im kazes deka sme ziveele dobro? Koga cela moe semejstvo bilo persekutirano samo zatoa sto slusnala albanska muzika i vakvi stvari, ma nemoj da me jebes, vrska si nemas so realnosta decko.
не знам кај си живеел ти, али во чаир такво нешто немаше. ниеднаш!!! одговорно тврдам. за музика (пошто била албанска) реагирала полиција:facepalm: полиција (тогашна милиција) реагираше на секаков вид музика ако е гласна надвор од определеното време (после 22часот). али тебе така ти кажале дека било, ти веруваш и сега живееш убеден во тоа. а зошто те убедиле во тоа? затоа што те воспитале во националистички дух.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
Ова човече што го стави ме потсети од случка за време на војната во 2001 која ми ја раскажуваше чичкоми. Како некој терорсит се прскал од смеа,играл и се шетал со албанско знаме на грбот и кече во некој двор од куќа каде што престојувале, а нашите припадници на АРМ немале дозвола да отворат оган се додека не им се каже. Но по извесно време се слушнал истрел и албанецот(терористот) паднал на колена со крваво кече и цело тоа исмејување завршило бил погоден право во глава од страна на невоздржан снајперист................
kjo znae na toj snajperistot sestra mu bila poznata za najdobra blowjob whore vo kampot na UCK.
--- надополнето: 18 јули 2013 во 02:24 ---
не знам кај си живеел ти, али во чаир такво нешто немаше. ниеднаш!!! одговорно тврдам. за музика (пошто била албанска) реагирала полиција:facepalm: полиција (тогашна милиција) реагираше на секаков вид музика ако е гласна надвор од определеното време (после 22часот). али тебе така ти кажале дека било, ти веруваш и сега живееш убеден во тоа. а зошто те убедиле во тоа? затоа што те воспитале во националистички дух.
nemoj da tvrdis za nesta za koi nemas poima, TVRDAM jas za toa, ne mozes ti mene da mi kazes za mojot narod za nesta koi sum gi gledal i sum gi ozivuval, samo tezok glupak si izleguvas so muabetive.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Арнаутите што правеа е епизода во историјата, сега вие ги спомнувате тие епизоди некој сличен со вас но од спротивна страна ги спомнува своите епизоди......така до неповрат....

Што ти заврши иронизацијата од прееска, може да знам???

Јас не се сомневам во тоа дали во твојата читанка по Историја од едикојси наци има сказни за тоа како целиот свет ги угнетува Албанците.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
E ne bate, ne odi toa taka, koga drzavata mene ke me gleda kako svoj e togas i jas ke ja pocuvstvuvam drzavata kako moja, ova drzava so nisto ne se identificira so mene i mojot narod, osven toa sto plakam danok so nisto drugo ne sum povrzan so ova drzava jas, drugar.

Зашто живееш во оваа скапана држава, кога самиот кажуваш дека само плаќаш данок а немаш никаков бенефит ?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Барем научи го јазикот.... не да урлате по улици како не сте сакале Македонски да учите, наметнат ви бил.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
ajde da ja delime, nikoj ne moze mene da me tera nadvor od mojot teritor.

Ама ти викаш дека не ти одговара да живееш тука. Зашто јјас не живеам на косово ? Зашто не ми одговара. Ако тебе не ти одговара тука, имаш гооолем избор.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Кој ги измисли ова пасошиве, читаш што пишува во него и ти доаѓа нагон на самоубиство од тоа што го читаш, ама тоа е, си продолжуваш да живееш.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
Слободно. Со тоа го нарушуваш мојот комфор. Истото и јас го викам. И сега ?
znaci albanecot mora loso da zivee, da kuti za ti da zivees podobro e? ne treba da se gradaat spomenici zatoa sto tie ne bile makedonci e? e ne druze, ne mi cue k... mene sto ti sakas.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
znaci albanecot mora loso da zivee, da kuti za ti da zivees podobro e? ne treba da se gradaat spomenici zatoa sto tie ne bile makedonci e? e ne druze, ne mi cue k... mene sto ti sakas.

ti be bolen li si be ? sto ti e loso be sto loso zivees u mk be ??? normalen li si be ? imate celi gradovi so vasa etnost .. sto sakate ? iamte rabota ? imate ministri vasi ? st osakate be kazi mi sto sakate ? sto vi e loso be ? pa nie ne ziveeme kako vie be ? vas toa vi e orgazam i feti6 be da gledate narod u sobstvena drzava ugnetuvan .. bolna psiha imate poradi incestot be ....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lyn
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
znaci albanecot mora loso da zivee, da kuti za ti da zivees podobro e? ne treba da se gradaat spomenici zatoa sto tie ne bile makedonci e? e ne druze, ne mi cue k... mene sto ti sakas.

Каде го кажав јас тоа ? Живеј си ти, работи поштено, не провоцирај и никој нема да те чепка. Спомениците, денес ги има- утре може да ги нема, 5 минути работа и пепел./ Друго, да отидам јас во арачиново. Дали јас воопшто жив ќе излезам од таму ?
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
od luge kako vas, sto vi preci ako jas gradam spomenik sto nema vrska so vas, samo zatoa sto e albansko.

ama cekaj be dajte ni i nie da izgradime spomenici tamo kade sto treba ?? ete ti kazaa site spomenici od vojnata vo 2001 gi unistivte ... i sega ?? sega znaci da se pomireme so naste skapani spomenici i da prifatime spomenik vas ziv i zdrav da e so godini na napred .. toa ti e kjef a ?? toa ti go diga kurenceto u gakji a ? toa e za tebe ok ? naste zrtvi ubieni ni spomenik da nemame + vasi amnestirani vojnici paravoeni formacii + vas minister i pak ne ste dobro a ?
--- надополнето: 18 јули 2013 во 02:47 ---
za toa ne grizi se, nema da sluci toa.
e kako nema da se sluci ? neli pred malku kaza sakas da ja deleme ovaa zemja sega vikas nema da se sluci ? sto sakas ? podelba e eden vid invazija na zapadna makedonija ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom