Алати

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Па ја најдов гумата. Изгледа фали штитник, нешто што ке ја фиксира шмирглата...и куп штрафови...
Наследив неколку брусни глави - бургии, додток шмиргларка за штрафилица со сунгер, сет чекани, функционална бормашина, шмиршајбна (без клуч), веројатно функционален спреј за боја. Меѓу другото....
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Разлика измеѓу граверка и мини брусилка?
Компатибилни делови?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Дали некој има информации за асални циркулари за плочки(хинт, не ми треба за плочки)
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
49
Поени од реакции
173
некој искуство со INGCO марка, сакам да земам убодна пила од оваа марка.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Одлични за парите се INGCO. Нормално кинески се ама солиден квалитет. Јас со INGCO бормашина 1100 вати, имам отворено дупка за ќумци во зид од полна цигла. Моторот воопшто не беше загреан, топол беше само металниот дел напред кај што се запчаниците.

За некоја нормална, домашна употреба не ти треба ништо повеќе.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Одлични за парите се INGCO. Нормално кинески се ама солиден квалитет. Јас со INGCO бормашина 1100 вати, имам отворено дупка за ќумци во зид од полна цигла. Моторот воопшто не беше загреан, топол беше само металниот дел напред кај што се запчаниците.

За некоја нормална, домашна употреба не ти треба ништо повеќе.
Оваа ја имаш? Се мислам за неа да ја купам исто за домашна употреба.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Дечки, чичкото ми донесе штрафилица од САД ама работи на америчка струја.
Може да ми кажете каков адаптер да купам за да функционира, земав обичен адаптер од америчко на наше и почна да свети и да пука...
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Дечки, чичкото ми донесе штрафилица од САД ама работи на америчка струја.
Може да ми кажете каков адаптер да купам за да функционира, земав обичен адаптер од америчко на наше и почна да свети и да пука...
Ти треба претварач од 220 на 110 волти, ти веројатно си земал само адаптер за во штекер што не ја намалува волтажата, види во логинг или на пазар

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Дечки, чичкото ми донесе штрафилица од САД ама работи на америчка струја.
Може да ми кажете каков адаптер да купам за да функционира, земав обичен адаптер од америчко на наше и почна да свети и да пука...
Ти треба претварач од 220 на 110 волти, ти веројатно си земал само адаптер за во штекер што не ја намалува волтажата, види во логинг или на пазар

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Ти треба претварач од 220 на 110 волти, ти веројатно си земал само адаптер за во штекер што не ја намалува волтажата, види во логинг или на пазар

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Вакви земав.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Вакви земав.
ако ова е само приклучок со поинакви конектори, си изгорел нешто. а ако има и претварач внатре, би требало да работи.....но сепак е малку незгодно со америчките електрични уреди.

и фрекфенцијата е различна, 60 Х е кај нив, а тоа е битно кај наизменичните машини
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
ако ова е само приклучок со поинакви конектори, си изгорел нешто. а ако има и претварач внатре, би требало да работи.....но сепак е малку незгодно со америчките електрични уреди.

и фрекфенцијата е различна, 60 Х е кај нив, а тоа е битно кај наизменичните машини
Не само херците, туку и ватажата е поголема кај робито, најмалку 10 пати.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Не само херците, туку и ватажата е поголема кај робито, најмалку 10 пати.
Што препорачувате да направам,чичето го прашав не можел да ја врати.
Има ли некој адаптер кој ќе врши работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom