Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
него што стана со тузот новинарот ацо кабранов и неговиот слободоумен портал либертас? После пресот на СЈО и објавените катаљон шпекулации (во негов стил) нема апдејт. Дај ве молам проверете дали е во ред, ме загрижува, 4 дена нема нови слободарски информации на порталот.
Мењај партија зошто оваа ќе иде во затвор.

После смоки можеш слободно да продаваш.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
не зависам од партии а ти очигледно зависиш:)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Значи многу се нервирам.
Овие нашиве не пронајдоа начин никако веке да направат нешто и покрај сета помош, време и пари што ги потрошија.
Сорос еден куп пари фрли за револуцијата-они ги потрошија по кафани и канцеларии парите наместо за дела.
Европа ги подржа со поклонет судски орган-они незнаат да пронајдат солидни докази за притвор.
Абе еве 10 години ке се направат исполнети од неуспех...абе утка до утка.
Стварно многу се нервирам, ама јас не сум ко другите...јас не се нервирам за грујо што го бива, јас мислам ке пукнам од мака веке затоа што нашиве не ги бива да направат барем нешто.
За нас криминал е се што е поврзано со нашиот неуспех на политичко поле.
Така ни кажаа од штабот да кога ке пишуваме реченици обавезно да ги вметнуваме во нив овие три збора-криминал, диктатура и фамилијата мафијашка.
Ама нешто не иде.
Ке мора да се смени тактика малце а и кремот за солзи вештачки се потроши и покрај тоа што небројани шлепери палома се испотрошија по светот плачејки.
Нешто не штима...
Навистина не штима.
Наместо индиректно да ги потенцираш работите, слободно можеш да кажеш дека си партиски обоен и ако (цитирам) “Ај да напраиме една војна...“- Мартин Протуѓер, ти ќе бидеш во првите редови за нивна регрутација. Создавање клима за дестабилизација на државата се за сметка на народот кои едвај преживува, а тоа просто би му одговарало на режимот поради кражбите и високите плати. (y)

Многу се нервираш, пукаш од мака, да не ни приумреш случајно? После кој ќе прави секојдневно нови лажни профили кои ќе умираат по првиот залез, а потоа истата постапка? Да знаеш, да беа гласачи и мртвите и активните “профили“ ќе имаа право на глас. Тоа е воведено во праксата и тоа се смее да стивне, барем така мене ми кажаа од партија. ;)

И за паломите (болд). На ова ли мислеше?!
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Се жестиш и вадиш од контекст реченица од прислушкуван муабет, обвинуваш за заговори.
После два реда даваш срамен цитат од опозициски политичар во врска со територијалната поделба и првиот очигледен и успешен обид да се фалсификува волјата на граѓаните и се смееш.
Интересно.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
После два реда даваш срамен цитат од опозициски политичар во врска со територијалната поделба и првиот очигледен и успешен обид да се фалсификува волјата на граѓаните и се смееш.
Интересно.
Првиот успешен обид да се фалсификува волјата на гласачите се изборите во 1994та. Додуша, ако одиме наназад, и референдумот во 1990та и првите избори имаат фалсификувана излезност.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Се жестиш и вадиш од контекст реченица од прислушкуван муабет, обвинуваш за заговори.
После два реда даваш срамен цитат од опозициски политичар во врска со територијалната поделба и првиот очигледен и успешен обид да се фалсификува волјата на граѓаните и се смееш.
Интересно.
Јас само цитирам. Или сакаш да го цитирам она за “продавањето на името“ или “амнестирањето на Хашките случаи.“ од страна на твојот поранешен премиер Н.Г.?
Значи сега ги преслуша сите снимени разговори, за кои до пред 5-6 месеци велеше дека не те интересираат!? Тоа е уште поинтересно.
Ако зборуваме за фалсифати и фалсификување на волја, тогаш ајде да зборуваме за последниве избори каде имаше од се' по нешто.

Слободно демантирај, а сега прашање. Дали СЈО има право да побара амнестија (пр. до претседателот) на брзото затварање на сведокот (кој сеуште во јавноста е познат само со своите иницијали) и кој беше главната алка при заговорот дека опозицијата соработувала со тајните служби?
Па не сум единствениот кој лаже, шири манипулации и прави заговори, нели?[DOUBLEPOST=1455645114][/DOUBLEPOST]
Nekoi partii ne zasluzhuvaat vlast.:ROFLMAO:
(y)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Дали СЈО има право да побара амнестија (пр. до претседателот) на брзото затварање на сведокот (кој сеуште во јавноста е познат само со своите иницијали) и кој беше главната алка при заговорот дека опозицијата соработувала со тајните служби?
Што сака авторот да праша со реченицава?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Првиот успешен обид да се фалсификува волјата на гласачите се изборите во 1994та. Додуша, ако одиме наназад, и референдумот во 1990та и првите избори имаат фалсификувана излезност.
А вториот беше на претседателските избори 1999. Нели? :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
А вториот беше на претседателските избори 1999. Нели? :)
Не, локалните во 1996та. Па парламентарните во 1998ма. Па тек после претседателските во 99та. Од 2002ра натаму имаме чисти избори, сем претседателските во 2004та.
 

A3b

Член од
16 февруари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Znachi vreme e za mesteni izbori.
Se nadevam seka SJO ke pomogne vo toa.:bravobe:
Не, локалните во 1996та. Па парламентарните во 1998ма. Па тек после претседателските во 99та. Од 2002ра натаму имаме чисти избори, сем претседателските во 2004та.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Znachi vreme e za mesteni izbori.
Se nadevam seka SJO ke pomogne vo toa.:bravobe:
Џабе, 350.000 гласови не добиваат избори. А СДСМ само два пати имала повеќе. Над 400.000 имала само после војна. Што да им правиш, толку се. Нема веќе 20 партии и расцепкани гласови, па Верушевски да им носи власт со уценување политички лидери.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom