Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
А кои знаци моментално укажуваат дека Македонија ќе се стабилизира во блиска иднина ?

Со вакви изјави и јас можам да сум претседател.
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
140
Поени од реакции
59
Инаку, Борисов даде изјава дека има информации за намерна дестабилизација на регионот и Македонија.
Во рамките на глобалната светска завера против Македонија има таков план, но моментално не е активен, бидејќи самите се дестабилизиравме(па треба да следи фаза на корегирање... или така нешто).
информацијата е од проверени извори
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
А кои знаци моментално укажуваат дека Македонија ќе се стабилизира во блиска иднина ?

Со вакви изјави и јас можам да сум претседател.
Работат изгледа бугарските служби, знаат за некои сценарија што треба да ни се случат. Изгледа Америте го потценија Груевски за неговата тврдоглавост.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Лавров бил глуп, Борисов бил глуп, Стејт дипартментот на САД се исто глупи што ја ставија Македонија во листа на држави во кои се можни сериозни конфликти. Само каменковците кои од глупи мантри подалеку не знаат, и од политика не виделе ниту како се бира претседател на куќен совет се паметни. :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Лавров бил глуп, Борисов бил глуп, Стејт дипартментот на САД се исто глупи што ја ставија Македонија во листа на држави во кои се можни сериозни конфликти. Само каменковците кои од глупи мантри подалеку не знаат, и од политика не виделе ниту како се бира претседател на куќен совет се паметни. :D
Иначе и ти тврдеше дека кризата ќе се заврши брзо, без инциденти и Грујо повторно ќе победи убедливо.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Политичката, не и безбедносната. Безбедносната уште не почнала.
Тие две не се деливи.

Уште кога почна политичката криза беше кажано дека следува безбедносна и економска криза.

Јас само кажав дека ти беше уверен дека све ќе се заврши, затоа што Грујо според тебе ги правеше сите потреби потези за тоа.
Изгледа толку бил способен.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Куманова 2 ?
Јужна граница примарно. Ако земеш во предвид дека грчка служба би сакала да ја пробие и дека денеска добивме една многу битна информација што ја соопшти Иванов, а остана непокриена (Грција ни нарушила воздушен простор), ништо чудно и Куманово 2,3,4,5... 10 да добиеме.
Тие две не се деливи.

Уште кога почна политичката криза беше кажано дека следува безбедносна и економска криза.

Јас само кажав дека ти беше уверен дека све ќе се заврши, затоа што Грујо според тебе ги правеше сите потреби потези за тоа.
Изгледа толку бил способен.
Политичката криза и создавање на недоверба во институции е вовед во безбедносна. Груевски во таа насока засега е многу подобар отколку што очекував. Дали ќе биде доволно добар, ќе видиме.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Grujo namerno krade za da predizvika destabilizacija.:icon_lol:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јужна граница примарно. Ако земеш во предвид дека грчка служба би сакала да ја пробие и дека денеска добивме една многу битна информација што ја соопшти Иванов, а остана непокриена (Грција ни нарушила воздушен простор), ништо чудно и Куманово 2,3,4,5... 10 да добиеме.

Политичката криза и создавање на недоверба во институции е вовед во безбедносна. Груевски во таа насока засега е многу подобар отколку што очекував. Дали ќе биде доволно добар, ќе видиме.
Каде е добар бе не заебавај, цела година имаше да ја среди оваа криза а тој уште повеќе ја продлабочи.
Добар за него, ама не за Македонија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom