Ако би можеле да бирате, каде и со кого би сакале да сте сега?

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Too much Santorini..
Кај и да сум, тука да не сум и со неа да сум..

Sent from The Dark Side Of The City using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
150
Поени од реакции
320
Со дедоми, покојниот,било каде негде на ракија и ќебапи и кутија МТ, да си зборнеме пак за астрономија,за ванземаљци,како шо ги викаше,за технолошки факултет,за игранката у Треска кај шо ја сретнал баба,за се буквално.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Haahahhahaha macorke :-D

Ja u pickumaterinu sum i bas mi e jako
nemoj da si se vrakala ili navrakala navamu ,ni slucajno !!![DOUBLEPOST=1414929045][/DOUBLEPOST]
Прво вреќата за да се ослободам од бесот, а после кога ќе го снема бесот со виното да ја пополнам празнината што останала :icon_mrgr:
i ja bi isto.....samo roze pijam ...belo i crveno nesakam ...
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Еве пошо не постои ДК : Не знам каде би сакала да сум сега, само знам дека сега сум in my worst nightmare.
 

MarlboroMKD

Madridista
Член од
28 август 2014
Мислења
21
Поени од реакции
14
Џабе че ти κажам κо немоеш да ми помогниш :-(
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
181
Поени од реакции
155
Да се ракувам насмеан со службеник од имиграционо.
 
Член од
12 август 2014
Мислења
101
Поени од реакции
173
На некое отмено место у Лондон, сам да си седам и да си слушам кабаре ;)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Со неа во некое игло каде првиот комшија ќе ни биде на 50+км
Ми треба одмор, ми треба мир, ........... ми треба тишина.
П.С. Пожелно е и да имам еден фрижидер полн со намирници, да не морам да ловам фоки:P
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ima nekoi sreklii ,odma im doaga ,no ima i takvi shto postojano mora da chekaat ,....
go cheka od vojska ,go cheka da zavrshi fakultet ,go cheka da se vraboti ,go cheka da zastane na svoi noze ,i togash se znae ...so svoi noze ODI ...a ona povtorno ostanuva da go cheka .....
velat toa bilo k'smet ...taka ti bilo pishano .....a nekoj ne cheka ni mleko ,ni leb da kupi ...nishto necheka ....ni od vojska da se vrati ...ni od rabota da se vrati ....ne cheka ni od sluzben pat da se vrati ...ne cheka ni chustvata da si gi sredi ...ednostavno se e na mesto ...nemora da cheka za nishto .....
jas sakam da sum TAA shto nishto necheka ,no ..........nema shansa ....si chekam .....
odvreme navreme poglednuvam vo kalendarot ,za da vidam kolku od mojot zivot pominal vo chekanje .......
sakam da e tuka ,da prestanam da go chekam ......dovolno beshe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom