Ако беше последната личност на планетава, што ќе правеше?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хм... интересна тема... Што би направил? Ништо посебно, ке дремам така додека не наиде некоја како мене од другата страна на планетата. Ако наиде Грк, ке се убијам.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.978
Поени од реакции
12.531
Ке се убијам,т.е ќе умрам од досада. Јас пола сат да сум сама ме фаќат досада,не пак еден ден,или два,или појќе....
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ке поседам една недела самаа после и ја ке се убијам затоа што иначе ке полудам сама.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
хехе.. сам... вака.. ке напраам се шо би сакал и шо сум во можност и после ке зеам ке се качам на највисокото место што можам и ке си го истурам мозокот( нема да иам гз да се џитнам)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
4
Poshto ne mi pretstavuva problem da sedam sama ke posedam nekaj tri dena preku sila i posleeeee i posleeeeee i posle nema posle samo najgadnoto...:kesa:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Прво ќе правам работи што сега се забранети и неостварливи,лудување до коска.Арно ама за месец 2-3 се ќе ми скурчи ќе почне да ме мава психа и начисто ќе одлепам...
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Мислиш да сум последна ама потоа да ме нема и мене?
Зависи од тоа колку долго ќе сум сама и последна. Зависи од тоа како исчезнале другите. Бидејќи сум емотивец, не би можела да издржам знаејќи дека грозни работи им се случувале на другите. Не би можела да бидам сама со себе, бидејќи верувам во човештвото и смислата на заедницата. А потоа ќе ми се родат песимистички мисли, уствари, што би можело да биде попесимистичко од тоа што нема повеќе луѓе, а јас сум последната. Би пробала да читам книга но сигурно би немала концентрација. Би немала причина да останам сама. Ваљда би се смилувал Бог на мене и би ме однел кај другите. Ако воопшто има место каде тие ќе бидат. Ако не, тогаш би станала празнина. црнило. Би ме немало.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Ќе се качам во воз, ќе напунам 5 вагони со храна, облека и сите материјали кои ми се потребни за преживување, еден тон Адулт Магазини и правац низ Европа, пред секоја делница ќе кочам да сменам правецот на шините самиот и патот продолжува така да.... Европа цела и Азија ќе ми бидат на дланка.:pipi:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ќе го исшетам цел свет без да ми бидат потребни пари. :baeh:
Ќе си влегувам сегде кај сакам без да барам дозвола. :baeh:
И така се дур не ми стане досадно. :baeh:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
скроз сам да сум би се шуткал натаму наваму, ама барем да имаше некој со кој ке си правам муабет, е тогаш ке е подобро
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
ma ke pukam pukanki i zivotnine u zoloska ke gi castam pukanki so krem pa ke si najdam jas drustvo zarem ne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom