Ако баба лаже (ВМРО, СДСМ...) траг не лаже (бројките) - избори 2009

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Напротив,секогаш ќе имаат опозиција која “им прави“ опструкции,се додека таа еден ден навистина не почне и да им прави.:toe:
да само што нема да држи вода ...а и стапот има два краја....грујо нека остави лопатата и нека погледе ЈА РОМАНИЈА и се ке му стане јасно ШТО ГО ЧЕКА.......:toe: а ременот не да го притегне , туку треба двапати да го заврти околу себе... ако не е прекасно
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
druga e poentata

sega na primer Stavrevski da izleze i da se kandidira i da delne 100000 glasa so eden mesec kampanja znaci clenstvoto ne e slozno na VMRO i znaci i tamu se pojavuvaat nezadovolnici od momentalnoto rakovodstvo ? ili pa? :)
abe so gi naprai ti vmro be deka imaat 400000 clenovi? hahaha toa se obicni glasaci simpatizeri koj glasaat ili po navika ili po licno viduvanje. da poveketo od glasacite na ljube bea od vmro i glasaa za nego samo poradi toa BRAT LJUBE patriotot. sea ke vidime vtor krug sto ke bide... a isto taka nemozes da sporeduvas sovetnici i pratenici. kade so toj pamet luge!? sporedi lokalni so lokalni i parlamentarni so parlamentarni. taka se gleda brojot na glasaci dali e zgolemen ili namalen. zatoa so na lokalni glasas za covek. ja eve vo karpos ja podrzav mila a ne e ni od vmro ni od sdsm a na parlamentarni gi podrzav vmro! za slednite izbori ke vidime moze za na ljube novata partija ke bidam. se biduva...
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ne sum baba vanga,samo imam usi da slusam,imam oci da gledam i sto e najbitno imam mozok da rezoniram

mislam deka poveke licam na volkot od detskata prikazna CRVENKAPA,


kako sega BRAT LJUBE i za vas e BRAT LJUBE,a pred izborite bese slatkar

kako ne vi e sram,duri i albanec podrzavte samo da ne go podrzite BRATOT,i vie ste bile makedonci
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
братот од пред некое време не е брат, посинок е!
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Abe do koga so istive gluposti, zarem ne znaete deka bez razlika koj e i koj ke bide
pretsedatel, toj ne moze da smene ime, ako Brane mozese dosega 100 pati ke go smenese. I kako ne razbirate deka Grcija ne prifaka i nema da prifati makedonski identitet.Luge , nema dogovor treba da vi e jasno.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
ne sum baba vanga,samo imam usi da slusam,imam oci da gledam i sto e najbitno imam mozok da rezoniram

mislam deka poveke licam na volkot od detskata prikazna CRVENKAPA,


kako sega BRAT LJUBE i za vas e BRAT LJUBE,a pred izborite bese slatkar

kako ne vi e sram,duri i albanec podrzavte samo da ne go podrzite BRATOT,i vie ste bile makedonci
Братот си беше Океј се дур не се врати од Хаг со Испран мозок.

Сети се на ова што го изјавил за Фокус кога се вратил:
http://kajgana.com/statija_3370.html


И ова мислење ќе ти се разјасни се:
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2367137&postcount=140
 

Kajgana Shop

На врв Bottom