Акорди од песни

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Еј другари.. не очекувам нешто да биде којзнае колкава оваа тема.. пошто не можев да најдам на форумов за музика некој што пишал акорди за песни, па и да има некој, налет еве нека сум јас вториот што се обраќа за помош.. :)

Е сеа.. абе кои се акордите за Везилка од Фолтин и Ако ми дадеш од Д`Бадмингтонс...

Нешто фаќам на гитарава али не ми штима :)))))) . На сајтовиве со таблатури не се ни трудам, оти знам дека нема.. па сеа ако се најде некој од вас поискусен и поумешен.. би го замолил нека ги слупа на овој топик.. Данке однапред..

Иначе овде меѓу вас, наравно, може да ставате таблатури од песни колку сакате ... а и прашајте ме и мене за некоја таблатура или акорд ако се думате нали...
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Има за Македонски песни, ама темава може да седи и за странски.
Инаку за Везилка незнам, меѓутоа Ако ми дадеш иде:
e---0-0-3-0--7-0--6-0-5---
B------------------------------
G-----------------------------
D---------------------------
A---------------------------
E---------------------------
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Има за Македонски песни, ама темава може да седи и за странски.
Инаку за Везилка незнам, меѓутоа Ако ми дадеш иде:
e---0-0-3-0--7-0--6-0-5---
B------------------------------
G-----------------------------
D---------------------------
A---------------------------
E---------------------------
Да де.. тоа го знам.. тоа е риф... али акордот не можам да го погодам.. сепак фала ти....
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Да де.. тоа го знам.. тоа е риф... али акордот не можам да го погодам.. сепак фала ти....
Не барај теорија во Бадмингтонс , не знаат да свират :)
Инаку рифот е во E пентатонски мол, а прогресијата е најверојатно класичната E G A
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Не барај теорија во Бадмингтонс , не знаат да свират :)
Инаку рифот е во E пентатонски мол, а прогресијата е најверојатно класичната E G A
еј бај д веј фала ти ... го најдов тоа што ми го кажуваѓ... видов дека има група со македонски акорди.. сега прелистувам....а и замисли сум пратил некад таму и свое мислење, некој да ти барал акорд од песна и сум му дал .. али тоа било 2008 година.. брееееееееее! Ваљда затоа што сеа во овие ситни саати ме фати јнза да ја скинам песнава и еуфоријата си го праи своето ,, налет.. :) сепак фала ти друже...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom