Акните - повеќе од тинејџерски проблем

VMP

VMP
Член од
8 октомври 2010
Мислења
104
Поени од реакции
14
Дерма Медика. Ете на страната имаат и резултати пред и потоа:)
Погледнав. Вие имате искуство со нив? Познавате некого кој има? Вака, некако влеваат доверба ... Во секој случај, благодарам. Ќе се јавам да се изформирам за се.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Погледнав. Вие имате искуство со нив? Познавате некого кој има? Вака, некако влеваат доверба ... Во секој случај, благодарам. Ќе се јавам да се изформирам за се.
Јас лично немам искуство со нив, но добри се. Исто така можеш да отидеш и во Систина, незнам како точно се викаше докторката, добар дерматовенеролог e, но цените во Систина не се добри:D Но не би ти го препорачувал Анчевски, затоа што еве член од семејството имаше искуство со еден од докторите кај Анчевски, па воопшто не е задоволен (што незначи дека за друг нема да биде добар).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VMP

VMP

VMP
Член од
8 октомври 2010
Мислења
104
Поени од реакции
14
Јас лично немам искуство со нив, но добри се. Исто така можеш да отидеш и во Систина, незнам како точно се викаше докторката, добар дерматовенеролог e, но цените во Систина не се добри:D Но не би ти го препорачувал Анчевски, затоа што еве член од семејството имаше искуство со еден од докторите кај Анчевски, па воопшто не е задоволен (што незначи дека за друг нема да биде добар).
Уште еднаш благодарам. Да, ако има и квалитет и понормални цени, ќе прашаме таму.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Здраво луге, ако имате проблем со акните ви препорачувам да си земете алое вера гел за пиење, алое вера emergency spray, алое вера концентрат и алое вера прополис крема.
Алое вера гелот за пиење конзумирајте го 3 пати на ден, сабаље на гладно 10ml или 30ml но не е препорачливо да се пие кафе и да се пушат цигари 1 саат одкако ќе го испиете гелот.
Со спрејот напрскајте ги местата каде што ви се акните, почекајте додека кожата не го упие и после намачкајте се со концентратот од алое вера, и на крај се мачка прополисот. Резултатите се неверојатни! Ако незнаете од каде може да ги најдете продуктите контактирајте ме.

Поззз
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
И јас сега баш ќе пишев за алое вера.
Јас користам гел, органски. Меѓутоа за полесна форма на акни. И ги суши за ден-два.
 
L

Löwe

Гостин
Здраво луге, ако имате проблем со акните ви препорачувам да си земете алое вера гел за пиење, алое вера emergency spray, алое вера концентрат и алое вера прополис крема.
Алое вера гелот за пиење конзумирајте го 3 пати на ден, сабаље на гладно 10ml или 30ml но не е препорачливо да се пие кафе и да се пушат цигари 1 саат одкако ќе го испиете гелот.
Со спрејот напрскајте ги местата каде што ви се акните, почекајте додека кожата не го упие и после намачкајте се со концентратот од алое вера, и на крај се мачка прополисот. Резултатите се неверојатни! Ако незнаете од каде може да ги најдете продуктите контактирајте ме.

Поззз
Kaфе не е препорачливо 1 саат или воопшто? И која е цената на и на гелот и на спрејот, го има во сите аптеки?
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Kaфе не е препорачливо 1 саат или воопшто? И која е цената на и на гелот и на спрејот, го има во сите аптеки?
Не е препоратчиво да да пие кафе 1 саат пред конзумирање на гелот бидејќи кофеинот ги уништува лековитите супстанции. После слободно можеш да си пиеш кафица. Инаку продуктите ги нема во аптеките, се произведуваат во германија, и за жал нема испорака до македонија но јас живеам кај жена ми во бугарија и продуктите ни ги праќаат преку speedy.
Гелот за пиење со мед кошта 23.80 (euro)
концентратот е 11.80 (euro)

Овие два продукти се фантастични.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нeвен и камилица > алое
 
Последно уредено:
K

Kiko

Гостин
Здраво пријатели. Имам пријател кој има акни под пазувите, кои се излезени од контрола. Веќе 3 година ги има. Испаничен вечерва ми пиша дека можеби се работело за hidradenitis suppurativa. Па се прашував дали можеби знаете некој доктор со искуство за оваа хриночна состојба. Ако не бар некој добар дематолог.
Фала!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Здраво пријатели. Имам пријател кој има акни под пазувите, кои се излезени од контрола. Веќе 3 година ги има. Испаничен вечерва ми пиша дека можеби се работело за hidradenitis suppurativa. Па се прашував дали можеби знаете некој доктор со искуство за оваа хриночна состојба. Ако не бар некој добар дематолог.
Фала!
(Нај)Често тоа што го читаме за симптомите на Интернет на крај во пракса не излегува дека е така. Затоа најдобро пријателот твој нека закаже на дерматолог и тие таму ќе го упатат што да прави. Нека отиде во Дерма Медика, во Систина (таму има добра докторка за кожниве болести) или евентуално на Клиника кај Маргарета Балабанова.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Можно ли е акните да се појават во случај на некое жариште во организмот, ко на пример загноен заб?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Здраво пријатели. Имам пријател кој има акни под пазувите, кои се излезени од контрола. Веќе 3 година ги има. Испаничен вечерва ми пиша дека можеби се работело за hidradenitis suppurativa. Па се прашував дали можеби знаете некој доктор со искуство за оваа хриночна состојба. Ако не бар некој добар дематолог.
Фала!
Какви акни поточно? акни или лезии?
 
K

Kiko

Гостин
Какви акни поточно? акни или лезии?
Не знам што се лезии, ама ова акни не се. Барем до сега мислевме дека се акни, или пак така почна проблемот. Одеше на доктор, без никаков ефект. ПОтоа приватен кој чинеше скапо но се држеже до терапијата 3 сумамеда, внимавање на исхрана , мачкања со масти. Но без успех. На крај нутриционист некој. И тоа нема никаков ефект. А го болат. Постојано лачат гној. Не изгледа убаво.
Седиментацијата му е 3 години висока. Ќе побарам слики и постирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom