Авто плацови и кај нас

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Можеби денес ке одам на овој плац.......па ке пишам шо како со цените!

ако доагаш само за колите да ги видиш не довагај колите не ги бива ич почекај оште некое време
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Нема ништо салам :) се се истепани коли од по 200,300 илјади километри а цената е таа од 2000 до 3000 евра до регистрација
Ништо од одењето, испадна друга работа....сепак фала за информација!:smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
206ки колку се движат низ плацевиве кај нас?
 
C

cige

Гостин
Точно, да, има кај АСУЦ, два плаца и добро ги објасни кај се наоѓаат, ова е сигурно 100% бидејки јас сум од Маџари и секој ден поминувам од таму, а и башка вториот плац т.е тој што е после 100 метри од АСУЦ го држи мој другар, и да ви кажам искрено имаат избор и тој избор се шири секојдевно.
Мислам дека и по порачка носат коли, ама не се од оние, дај ми пари нема да ме видиш него дечките сакаат да привлечат муштерии и си работат дисциплинирано. На самиот плац има и продавница за бандажи и кафич, мислам дека има и некаков сервис исто и тоа е нивно, нивно кажувам пошто двајца го дршат плацот и двајцата се од Маџари.
Да не кажеше дека ти е другар може ќе ти поверувавме:pos2:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Дечки има ли некој што е заинтересиран да почнеме заеднички бизнис со автоплац. Имам две ниви веднаш после населбата Хиподром на 500 метри од населба е, на излез на Скопје и девете се одма до автопатот едната 2000 квадрати од страната на населбата, и другата исто 2000 квадрати од спротивната страна во иста линија се само што автопатот ги сече. Тоа порано било една цела нива и како го направиле автопатот на средина на нивата.
Ако некој сака, јас имам земјиште, само финансии фалат за асвалт, откуп и дистрибуција на автомобили од странство. Ако има некој сериозен тип, со подлабоко џепче, можеме да напраиме добра ортачка работа и да делиме пола пола од заработка, мислам дека сум доволно реален со поделбата:smir:. Поздрав.
 

mamba

UNITED MACEDONIA
Член од
13 декември 2009
Мислења
93
Поени од реакции
3
Jas imam covek koj zivee vo slovenija a imam i luge na carina kola mozam da carinam za eden den a za hmologacija se ceka do kaj 5 dena, pisi PP.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
dali e po isplaatlivo od strana da ja doneses kolata i da ja napravis na makedonski tablici ili poarno e od makedonija da si kupis ??? ae kazete nekoe vashe mislenje
 
C

cige

Гостин
dali e po isplaatlivo od strana da ja doneses kolata i da ja napravis na makedonski tablici ili poarno e od makedonija da si kupis ??? ae kazete nekoe vashe mislenje
Па сам да ја донесеш од Германија имаш трошок 500 евра, а шлепер со 10 коли има 1000 евра трошок.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Знае ли некој како да направам купопродазен договор за авто на бугарски таблици со се наога во скопје од македонец?????? Мора ли да одам во бугарија?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
На сите што ви фалат мислења, погодете каде ви отидоа... Дечкото има некаква понуда за бизнис, па договарања и муабети можите на профили, пораки и тн...

206ки колку се движат низ плацевиве кај нас?
Би рекол дека 206 дизел околу 2000-та треба да е 3.000-3500 еврони.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Бев во двата авто плаца, и тиња се. Уште аматеризам владее кај нас.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Бев во двата авто плаца, и тиња се. Уште аматеризам владее кај нас.
Подетално каде се наоѓаат? И шо машинчиња држат :)

неоти имам намера да купувам кола, ама ме интересира.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имало два плаца кај АСУЦ во Скопје. едниот кога влегаш кај АСУЦ, другиот на 50-100 метра по автопатот од десна страна.
Подетално каде се наоѓаат? И шо машинчиња држат :)

неоти имам намера да купувам кола, ама ме интересира.
Шо држат... Рено Меган 1997 - 2700 евра
Меган 2003 6100 евра
Голф 4 -- 5700 евра :шок:
Тигра 1999 -3200 евра
Фокус (од првите) 4300
Астра Класик 2 караван 4100
Клио 3400
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
слушнав гласини дека ќе се отворал и во Кавадарци некој авто-пазар, авто-плац почнувајќи од 1-ви мај па секоја сабота...
незнам колку е вистина, некој оттаму со повеќе информации нека кажи, да знам дали да идам некој викенд ако стварно има.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Па еве Dakar спомна нешто, јас уште немам отидено да проверам и да потврдам. Ми кажаа дека минатата сабота имало 7-8 коли, како за почеток. Некако не одговара сабота да биде затоа што трае до 13.30 -14.00 Некој уште е на работа до 15.00 Според мене би требало да го поместат во недела, ќе видиме. Паркингот на Јасмин и онака е секогаш празен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom