Автомобили во размер

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Битно ти купи нешто и сподели тука. Без AutoArt да не си се вратил. :D
Sekoj moment od slobodnoto vreme go pominuvaam po specijalizirani prodavnici,marketi,.... a od impesii,vozbuda nemam vreme da spodeluvam.
Do sega imam kupeno samo dve 1:18 audi tt 2006 i 2016 od minichamps sto bea na akcija(platis edno dobivas dve) po cena od okolu 70 na evra

Ima li nekoj sto znae dali ako sam na sebe si pratis nesto na toa se plaka carina,danok,postarina,.....?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Aj slikaj gi poubavo 1/43 da vidam koj modeli gi imas
Прва прилика кога ке имам време ке ги сликам сите 60, 70 што ги имам.
А на сликава од 1/43 размер имаш Mercedes SLS AMG Bburago, Maserati Granturismo Bburago, Range Rover Sport Rastar, Mercedes 190E Bburago, Mercedes SL 300 Bburago, Land Rover Range Rover Bburago, Porsche Cayenne Turbo S Cararama, Porsche 911 GT2 Bburago, Lamborghini Gallardo Bburago Custom. :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Дали знае некој каде се продаваат Hotwheels/Matchbox или Majorette колички (1/64 размер) ??
Бев во Крш и веќе немаат.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Дали знае некој каде се продаваат Hotwheels/Matchbox или Majorette колички (1/64 размер) ??
Бев во Крш и веќе немаат.
Во Jumboo друже кажуваат дека сега и таму е послабо ама порано беше преплавено, Matchbox имаш и во Кам маркети а на Maisto вој размер сум гледал и во Туш маркети голем избор и од други брендови, Во аптеките на Жива имаш избор од повеке брендови во овој размер.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Дали знае некој каде се продаваат Hotwheels/Matchbox или Majorette колички (1/64 размер) ??
Бев во Крш и веќе немаат.
ramstore dole vo supermarketot e preplaveno. samo malce skapicki im se, ne se bas za tie pari
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
ramstore dole vo supermarketot e preplaveno. samo malce skapicki im se, ne se bas za tie pari
Фала на инфо, која цена се во Рамстор и колку би требало да е реалната ??[DOUBLEPOST=1484166756][/DOUBLEPOST]
Во Jumboo друже кажуваат дека сега и таму е послабо ама порано беше преплавено, Matchbox имаш и во Кам маркети а на Maisto вој размер сум гледал и во Туш маркети голем избор и од други брендови, Во аптеките на Жива имаш избор од повеке брендови во овој размер.
Фала на инфо, барам само од тие брендови кои ги набројав зошто имаат уникатни модели и многу ми се интересни. Маисто и Бураго не.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
majoreteto okolu 300 i nesto denari, ne me drzi za zbori, imaat navistina dobri modeli gi rabotat do tetalj, ama skapi mi se a u sekoj slucaj ne se kvalitetni kako majoreteto od nase vreme, eve gi gi imam doma i moite deca si igraat so niv, a ne se skrseni. a hotwheels, gi imas specijalno vo tus poeftino izleguvaat po 5 se vo kutija, jas zemav za nova godina na decava komplet bea sevrolet corvette, lotus espirit, ford mustang i ne se sekavam drugite so bea, a pred dva meseca isto kupiv komplet samo ferrari i takvi gi ima, dobro izraboteni, ama mislam politi i polesno se krsat od starite
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
majoreteto okolu 300 i nesto denari, ne me drzi za zbori, imaat navistina dobri modeli gi rabotat do tetalj, ama skapi mi se a u sekoj slucaj ne se kvalitetni kako majoreteto od nase vreme, eve gi gi imam doma i moite deca si igraat so niv, a ne se skrseni. a hotwheels, gi imas specijalno vo tus poeftino izleguvaat po 5 se vo kutija, jas zemav za nova godina na decava komplet bea sevrolet corvette, lotus espirit, ford mustang i ne se sekavam drugite so bea, a pred dva meseca isto kupiv komplet samo ferrari i takvi gi ima, dobro izraboteni, ama mislam politi i polesno se krsat od starite
Фала, ич немам познавања од тој размер, само 1/18 размер собирам. Овие чисто неколку за на биро да ми стојат, ако најдам тоа што барам.
За квалитетот знам и кај поголемите размери е исто, ништо не е како порано. Сепак нема да ги возам, ќе стојат за украс. :)
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Зоц имаш остро око за дикаст без разлика што не го познаваш добро размерот, и вкус на вистински познавач. Голем поздрав. :)(y)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
1/43 se. treba da odam da gi vidam, pisuva povolno, sega so misli po toa povolno..
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
И такааа.... реков прво 5-6 за на биро, дојдов до бројка да немам место кај да ги чувам. :pos::pos::pos:
Сите се размер 1/64, Majorette, Hotwheels, Matchbox и ситно Bburago/Maisto. Едноставно ме фати манија. Дечко, дај за сите пари. :D

20170226_212949.jpg
20170226_213003.jpg
20170226_213025.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom