Автомобили во размер

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве уште две 1:43 од Bburago, ме нервираат тоа лепенките што се на нив, ама се двоумам дали да ги вадам, да не испаднат бетер така
На клиото можеш да ги извадиш лепенките со тоа што со црвен маркер или лак за нокти ке му ги офарбаш (внимателно) штоповите и издувчето (сребрена боја), корветата би ја оставил таква зошто добро изгледа во тркачка верзија со мала доработка на штоповите и издувите (исто како клиото).
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Еве ме после неколкудневна незаслужена пауза со нови слики: 1:43 Bburago





 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве ме после неколкудневна незаслужена пауза со нови слики: 1:43 Bburago


Фичово е екстра многу добро изгледа, баш ме потсети вчера бев во КРШ во Зебра и за малку ке купев 1/18 Fiat 1000TC Abarth од Mondo Motors. Некако се пишманив зошто барав еден друг модел од Maisto, ама па ко за "беља" сега па фичото не ми излага од глава, а и тркачко беше со налепници. Хммм....... :cautious:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Фичово е екстра многу добро изгледа, баш ме потсети вчера бев во КРШ во Зебра и за малку ке купев 1/18 Fiat 1000TC Abarth од Mondo Motors. Некако се пишманив зошто барав еден друг модел од Maisto, ама па ко за "беља" сега па фичото не ми излага од глава, а и тркачко беше со налепници. Хммм....... :cautious:
Јас па не ги сакам кога се вакви со налепници, или тркачки... стандардни ми се секогаш поубави. И на ова исто така му се думам дали да му ги одлепам.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Јас па не ги сакам кога се вакви со налепници, или тркачки... стандардни ми се секогаш поубави. И на ова исто така му се думам дали да му ги одлепам.
И мене повеке ми се допаѓаат без налепници или ги одлепувам или ако се штампани ги вадам со ацетон и вода. А ова твоево бидејќи е многу мало и нема многу детали, што знам, ако му ги извадиш да не изгледа после како пластична играчка.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
И мене повеке ми се допаѓаат без налепници или ги одлепувам или ако се штампани ги вадам со ацетон и вода. А ова твоево бидејќи е многу мало и нема многу детали, што знам, ако му ги извадиш да не изгледа после како пластична играчка.
Епа тоа и се двоумам, да не направам уште погрдо да биди :)
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
15
KUPUVAM 1/43 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jas imam 2 takvi mercedesi kako toj :) daj prodajte mi 1/43 :D
--- надополнето: Jun 14, 2011 9:59 PM ---

Uploaded with ImageShack.us
--- надополнето: Jun 14, 2011 10:06 PM ---
dr ne mozi da se stavat :mad::mad::mad: se damu e... :mad: kupuvam 1/43 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KUPUVAM 1/43 :)))))))))))))) ova e moeto BMW z3 roadster
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
KUPUVAM 1/43 :)))))))))))))) ova e moeto BMW z3 roadster
Човече, тешко дека некој ќе ти продаде, особено љубител на вакви модели... Тргнувам од себеси. Дури и тие што не ми се омилени, а ги имам, не би ги дал.
Зошто едноставно нови не си купиш? Кажи барем конкретно кои модели сакаш да ги земиш
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Барем за 1:43 не е проблем набавката, имаш огромен избор, само прошетај малку.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Епа тоа и се двоумам, да не направам уште погрдо да биди :)
Photoshop, ете така правам јас. Се што не знам како ке изгледа/стои на колата прво пробувам на photoshop и ако е ok и ми се допаѓа тогаш седнувам и ја правам. Може изгледа комплицирано ама многу е лесно и доста помага да се реши човек.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Еве уште два модела од Maisto во 1:43 размер



 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Дечки секоја чест!
Уште ако може и неколку слики од цела колекција ќе биде закон! :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Дечки секоја чест!
Уште ако може и неколку слики од цела колекција ќе биде закон! :)
Ејјјј........ пак ли сега да ги вадам, ваму таму ми се низ цел стан. :D Ај ке се потрудам, би требало. ;)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Ајде бе кајганџии, од мене толку беше слики, дајте вие нешто ставете да видиме со шо располагате.
Јас имам уште неколку дома од Majorette мали моделчиња шо не стасав да ги сликнам. Наредно ко ќе стасам ќе ги ставам и нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom