АЛЕКСАНДАР БОНЕВ-мажот на СИЛВАНА БОНЕВА НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Dejan];2334905 напиша:
Доволна причина за да НЕ гласате за Бонева!!!!!

доволно ке биде кога КЕ ГО ВРАТИ ПРАТЕНИЧКИОТ МАНДАТ
и се извини на сите ГЛАСАЧИ кои го дале гласот за неа...

да се задават ОД ЛЕБОТ МАКЕДОНСКИ ШТО ГО ЈАДАТ-ПРЕДАВНИЦИ http://www.promacedonia.org/ab/index.html
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Како тргнало, на крајот ќе излези дека сите кандидати за градоначалници и челници во политичките партии се бугарофили. Пред некој ден читавме за нанче сега и бонева. Ама ако малце по малце почна да излегува валканиот веш на нашите "успешни" политичари.:helou:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
СДСМ - подршка на гејската политика ... ни упикува кантонизација мењање име не застрашува итн ...
јавно си ги кажуваат нивните ставови и се свесни шо нудат

ВМРО-ДПМНЕ - се повеќе и повеќе бугарофили испаѓаат на виделина ...
не ми е јасно дали Груевски е запознает со овие работи за нанче и бонев или пак траенката ќе не средат ... а којзнае уште шо може да испадне на виделина

чоек веќе не е паметен шо да напраи ...
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
за Нанче можам да ви кажам дека јавно се огради од татко му за то шо пеел бугарски песми и шо изјавиј дека се чувствуват бугарин од Македонија, а да ве прашам ако изјавит некој дека е марсовец заробен во тело на чоек и него ќе му викате вака? Демек ќе не помарсовит и сите ние сме марсовци само шо не знајме и не сме свесни
:tapp::tapp::tapp:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
ВМРО-ДПМНЕ - се повеќе и повеќе бугарофили испаѓаат на виделина ...
не ми е јасно дали Груевски е запознает со овие работи за нанче и бонев или пак траенката ќе не средат ... а којзнае уште шо може да испадне на виделина

чоек веќе не е паметен шо да напраи ...
Епа поврзи ги овие 3 болдирани. :wink:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
СДСМ - подршка на гејската политика ... ни упикува кантонизација мењање име не застрашува итн ...
јавно си ги кажуваат нивните ставови и се свесни шо нудат


чоек веќе не е паметен шо да напраи ...
но поврзи ги и овие ....
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Колку што имав прилика да ја слушнам Бонева со нејзините ЛАГИ и Лицемерие ,,
ништо чудно да се (откаже) од својот маж (ама само на збор) САМО И САМО ДА ОСТАНЕ ВО ВЛАСТА и троши нашите пари
и се смеее како не прави БУДАЛИ:nenene::nenene:
http://www.promacedonia.org/ab/index.html
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
но поврзи ги и овие ....
Абе јасно ми е, ама не се тие на власт.
И не можам да ја сфатам реториката.
Прво јас пишувам за него јас такви работи, ти не ми негираш дека е така, туку ми задебелуваш "комуњаришта што никад нема да се вратат на власт."
 
Член од
2 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Лажно претставување​

На пресот одржан по повод инсинуациите на Зоран Заев дека возилото на Мојсеј Трајковски било демолирано поради внатрепартиска пресметка во ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева меѓу друто рече:

„Се согласувате (г-не Заев) дека истрагата не е завршена, а настапувате како вие да ги знаете мотивите. Што поскоро г-не Заев и јас (Силвана Бонева) сакам да знам, да го знам одговорот на прашањето, дали вие, или некој од вашите блиски го одбрате и го плативте токму осомиченото лице, според фотографијата што сте ја имале, да го изврши тоа злосторство.“

Деновиве по телефон го прашав г-нот Мојсеј Трајковски, во каква роднинскa врска е со г-нот Заев? Бев вчудоневиден кога ми одгвори дека не биле роднини.



Во „Фокус“ од 15.08.2008 г. Заев кажува дека бил во роднинска врска со претседателот Борис Трајковски, но г-нот Мојсеј Трајковски ми кажа дека Заев лаже оти биле роднини.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
http://www.promacedonia.org/ab/index.html

ТИПИЧЕН ДПМНЕ ОДГОВОР
ЕЕЕЕЕ ЗЕЛЕН СЕ РАБОТИ ЗА ЧОВЕК -МАЖ НА ВАШАТАТА КАНДИДАТКА БОНЕВА
КОЈ ТИ НЕГРИ ДЕКА СИ МАКЕДОНЕЦ

мојсеј рече дека цитирам / удбашки и косовски(кос) лица кои работат за локалната власт ...... гледам дека лицето на сликата е и удба и кос.... сликан во портокалово:tapp::tapp::tapp:

http://www.promacedonia.org/ab/index.html прочиттај УБАВО ШТО ПИШУВА БОНЕВ
дека ти не си МАКЕДОНОЦ ЕЕЕЕЕЕ СВЕСТЕТЕ СЕ БРЕ ,,,,,,,
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Srbomanite kako tebe ke isceznat posle izborite nema poveke hej sloveni ni po tito tito
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
А бугарофилите како вас...?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Srbomanite kako tebe ke isceznat posle izborite nema poveke hej sloveni ni po tito tito

со твоите пишувања САМО ДОКАЖУВАШ ДЕКА И ТИ СИ ДЕЛ ОД ОВАА ГНАСНА БАНДА БУГАРОФИЛИ

http://www.promacedonia.org/ab/index.html ако не ти е јасно дека овој
ТУКА ТЕБЕ ТЕ НЕГИРА тогаш и ти и КАКО НЕГО -==== ПРЕДАВНИК И НЕГАТОР ,,,,

А ТОА ЗАМАЈУВАЊЕ СРБОМАНИ И ДР.... НЕ ВИ МИНУВА ПОВЕКЕ

ИСТИОТ РАДЕВ МУ БИЛ НА ГУЈО ВО ГЕРМАНИЈА ПРЕВЕДУВАЧ
радев =ментор на АЛЕКСАНДАР БОНЕВ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom