АК47 или М4А1?

Koe оружје е подобро

  • АК47

    Гласови: 276 48,3%
  • М4А1

    Гласови: 296 51,7%

  • Вкупно гласачи
    572
Член од
6 октомври 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
emkata za mene e mnogu podobra zasto e mnogu poprecizna kalasot e mnogu pomoken ali ako ne pogodis so 2 kursumi nesto ne pravis posle.kupuvajte emka za vase dobro:toe:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
ne go slusajte laze! :pos2:
em e poskapa em ne ja biva, na duel nekoj so m ka ja so kalas mu izlevam koga saka :)
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Jas ....Pa Kalasot e zakon za mene a fintata e toa sto neznam da pukam inace mn sakam kalas a so emka poseruvam ama ne nogo :D:D:D:D: ):toe::pos2:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
jas gi koristam i dvete no poveke m16 bidejki znam podobro da igram so nejze.:salut:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
т.е оти е повеќе за аматери оти е полесна за користење...калашот рулз
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Јас во последно време сум го усовршил калашот и играм исто како фамасот и м-ката,па сега повеќе си играм со него :wink:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Како што веќе кажаа... калашот е многу моќно орушје, ама... што ќе ти е моќ, ако немаш прецизност (ова не важи за калаш експертите). Колтот, попозната како М-ка, можеби не е моќна пушка како калашот, ама компензира со тоа што е неверојатно прецизна (барем за мене :)). Така да, М-ка! (=
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Ако штекаш подобро емка .....и калашот е добар ама кога си со емка имаш и втора шанса ако го промашиш..:)(калашот не се смирува некогаш)
 

_M@tR|x_

ПрвоТимец
Член од
1 декември 2007
Мислења
115
Поени од реакции
1
Kalasot e najmoknata puska za mene samo da znaes da go pukas:toe:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Na kalasot mu e mana blisko rastojanie ama od podaleku mlati i e bolje od mkata, ama pa od blisku mkata rastura.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
повекето играчи со калаш играа на среќа ке се распукат на секаде...и ......пааау главата..:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom