Џорџ Флојд

Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.397
Поени од реакции
4.371
Поголемо перење мозок не верувам да имало во историјава на модерново време.

Во земји што никакво везе немаат со дешавките у САД пропагираат по социјални мрежи,скоро СИТЕ корпорации и рандом селебритиес ко да се приморани да пишат.

Ваква пропаганда во време на природни катастрофи и вистински војни немало по нет.

Овој новинар вреди да се чуе
Ова видео треба да го погледнат сите кои мислат дека овие протести имаат некоја врска со бојата на кожата на загинатиот Флојд.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.494
Поени од реакции
2.740
Паролава од некаде ми е позната.
Уште зоки, павле, рада итн со боја фалат, да ја шараат белата куќа.

101692134_968247310276050_828017343312429056_n.jpg
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.943
Поени од реакции
20.290
Поголемо перење мозок не верувам да имало во историјава на модерново време.
Ваква пропаганда во време на природни катастрофи и вистински војни немало по нет.
Колку треба да е мизерен животот на една индивидуа за да наоѓа утеха и полни его со тоа дека „ја сфатил политиката“ и сфатил дека „ни перат мозоци“?
Еве не знам.
Која е целта на пропагандава бе, woke-у?
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.003
Поени од реакции
2.517
Колку треба да е мизерен животот на една индивидуа за да наоѓа утеха и полни его со тоа дека „ја сфатил политиката“ и сфатил дека „ни перат мозоци“?
Еве не знам.
Која е целта на пропагандава бе, woke-у?
Проектирај на друго место и погледни се во огледало.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.943
Поени од реакции
20.290
Проектирај на друго место и погледни се во огледало.
Се гледам секој ден, ме нервира првутот на веѓите. Може треба веган да станам.

Која е целта те прашав? Кој постигнува што со пропагандава, односно каде е ќарот ако Кендал Џенер ставила блек лајвс метр, а црнци и се ковачи и пријатели години уназад? Која е целта на пропагандата ако Митре од Свирипичино сфати дека статистиките во Минеаполис покажуваат дека не се исто третирани црнците барем у тој дел од Америка и џандарите прават што сакаат?
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.003
Поени од реакции
2.517
Се гледам секој ден, ме нервира првутот на веѓите. Може треба веган да станам.

Која е целта те прашав? Кој постигнува што со пропагандава, односно каде е ќарот ако Кендал Џенер ставила блек лајвс метр, а црнци и се ковачи и пријатели години уназад? Која е целта на пропагандата ако Митре од Свирипичино сфати дека статистиките во Минеаполис покажуваат дека не се исто третирани црнците барем у тој дел од Америка и џандарите прават што сакаат?
Очигледно не го погледна видеото и објаснувањето за протестите.

Не сум ти ја крив што ти си нервозен и те мачат некои прашања.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.943
Поени од реакции
20.290
Очигледно не го погледна видеото и објаснувањето за протестите.

Не сум ти ја крив што ти си нервозен и те мачат некои прашања.
Го имам гледано доволно Такер и се има покажано како доволен кловн, сепак ќе си пуштам некој стендап.
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.844
Поени од реакции
1.943
Го имам гледано доволно Такер и се има покажано како доволен кловн, сепак ќе си пуштам некој стендап.
Дали икад ја имаш слушнато трагедијата за бездомниците во сад?Поспечифично во калифорнија?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.943
Поени од реакции
20.290
Дали икад ја имаш слушнато трагедијата за бездомниците во сад?Поспечифично во калифорнија?
Не. Кој ти извршил таква пропаганда, не постои такво нешто.
Евентуално Антифа може да е виновна.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
2.168
Се гледам секој ден, ме нервира првутот на веѓите. Може треба веган да станам.

Која е целта те прашав? Кој постигнува што со пропагандава, односно каде е ќарот ако Кендал Џенер ставила блек лајвс метр, а црнци и се ковачи и пријатели години уназад? Која е целта на пропагандата ако Митре од Свирипичино сфати дека статистиките во Минеаполис покажуваат дека не се исто третирани црнците барем у тој дел од Америка и џандарите прават што сакаат?
Вчера со Библијата им испрати порака на Барак Хусеин муслиманот терорист од муслиманско братство, клинтонови, Сорос и остала Кабал анти христијанска багра.

CNN пишале, угушени протестанти со гас, пукани со гумени куршуми, повредени, легнати на сите страни по улиците, само за да стигне Трамп до црквата. Тоа врска нема, даваат се оградено со кордони, штама, живо пиле нема. Исто као кај нас со медиумите коа ги првзема Бејли. Бесрамни лаги, без престан и обзир. Кој се закачи се закачи.

Баш читав кај некои црнци од НБА, у коментари има црнци кои што не го подржуваат ова. Се појави и еден од првите лидери на Black Lives Matter и вика Сорос и Клинтон ги финансираат и ги манипулираат црнците и дека само за нивните гласови име, а црнците им ја праат само нивната dirty work.

Башка и брат му на Флојд рече, абе што напраивтее бее, не е ова поентата.

Сорос и клинтонови и цела таа Кабал багра, знаат дека мирен протест е смешка. Не носи ќар. Мора да се создаде хаос, галама, анархија, крв, повреди, жртви, тепачки, страв, несигурност, револт, гнев, бес за да има политички ќар. Иначе мирен протест сам по себе - nobody cares.

Има уште многу примери како ги финансираат, како им доставуваат логистика за борба против полицијата и војската, како им плаќаат кауции за да ги извадат од затвор итн.

Класична сорос пропаганда, за пред избори во Октомври.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.003
Поени од реакции
2.517
Го имам гледано доволно Такер и се има покажано како доволен кловн, сепак ќе си пуштам некој стендап.
Пушти си оти веќе се расплака на видеото за убиство.Дали така плачеше за злосторствата од УЧК врз Македонците?
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
8.218
Поени од реакции
13.040
Gi gubat crneckite glasovi vrtoglavo, zatoa volku preuveliceni palenja.
 
На врв Bottom