Џонсон Мети - нови вработувања?

C

cige

Гостин
Вистина е дека ќе отварале нови погони? И дека ќе вработеле 1.000 души?
 
C

cige

Гостин
Еден другар разбрал, па ми бараше да му најдам CV, за да поднесел, ништо друго не ми кажа освен тоа во првиот пост. Па ја поставив темава затоа шо ми е сумливо.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.500
Поени од реакции
2.627
А кај ке го отварале тој погон.Не сум запознаен дека имаат отварано нешто и кај нас....
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
и да е вистина, нема за нас ништо од тоа... нема ни за било кој друг емигрант или работник со работна виза... не само што за нив нема, ами нема ни за повеке од пола американци... зашто? затоа што генерал моторс е унион контрактор, и смее и може да вработува само од унијата луѓе... во спротивно ке се сретне со невидена блокада од луге во работата... така да, бришете ја темава, нема з што да се збори по нејзе... не е во наш домен, нити можности... едноставно шансите да се вработиш кај нив ти е се еднакви како да отидеш на туристичка прошетка по месечината... е баш толкави се...

се ова уствари го зборам, за работење во сад... а зборам за таму, бидејки кај нас немаат ставено ни лопата за темел (доколку се во план) така да под дефолт муабетот е за сад...
 
C

cige

Гостин
Грешка. Мислев на Џонсон Мети, ај админите нека го сменат насловот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom