Ќе се прочистуваат КОСОВАРИТЕ од македонските пописи и списоци

Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Факти пишани немам зашто доколку секој ги има тие информации кај е крајот на земјава. Само ти кажувам дека се мн повеке одколку што е твојата првична бројка.
Значи немаш факти, а бараш факти од другите??

Чек...да ми текне еден збор...

Лицемер? Го погодив?
 

Mr.Green

Marshal
Член од
8 април 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
Значи немаш факти, а бараш факти од другите??

Чек...да ми текне еден збор...

Лицемер? Го погодив?
Хахахаха.... е сеа ме насмеа јас не барам факти ти си тој што бара од мене.а да беше толку паметен колку со се праиш ке сфатеше до сега дека и самиот поима немаш од тоа што го збориш...муабетов е колку само да ти помине време. Си се фатил за таа бројка ко слеп за стап после ја сум лицемерот???ццц...
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Едно е сигурно беа мн повеке од 2 милиони полнолетни граѓани на Република Македонија така да немој да кажуваш факти за кои немаш доволно информации!!
Да се потсетиме...

Хахахаха.... е сеа ме насмеа јас не барам факти ти си тој што бара од мене.а да беше толку паметен колку со се праиш ке сфатеше до сега дека и самиот поима немаш од тоа што го збориш...муабетов е колку само да ти помине време. Си се фатил за таа бројка ко слеп за стап после ја сум лицемерот???ццц...
Кој се фатил за бројка, и кој побарува факти?

И се извинувам ако не сум го погодил точниот збор, македонскиот не ми е мајчин јазик. Зборот што го барав е хипокрит...:pipi:
 

Mr.Green

Marshal
Член од
8 април 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
Да се потсетиме...



Кој се фатил за бројка, и кој побарува факти?

И се извинувам ако не сум го погодил точниот збор, македонскиот не ми е мајчин јазик. Зборот што го барав е хипокрит...:pipi:
Жалам далеку си! Не сум ја тој што спомна бројка од 1,800,000 жители кој имаат право на глас ти беше тој така да... друга работа не барав јас факти ти да ми докажувап мене него прашање беше тоа доколку не си разбрал (не ти е мајчин јазик те сфакам) еве уште едно од кај ти таа бројка од 1,800,000 луге со право на глас??
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Жалам далеку си! Не сум ја тој што спомна бројка од 1,800,000 жители кој имаат право на глас ти беше тој така да... друга работа не барав јас факти ти да ми докажувап мене него прашање беше тоа доколку не си разбрал (не ти е мајчин јазик те сфакам) еве уште едно од кај ти таа бројка од 1,800,000 луге со право на глас??

1.792.082


Официјално, според ДИК. Тие, ми се далеку покомпетентни по тоа прашање.

Ајде сега...од каде па тебе бројка од два миљона?
 

Mr.Green

Marshal
Член од
8 април 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
1.792.082


Официјално, според ДИК. Тие, ми се далеку покомпетентни по тоа прашање.

Ајде сега...од каде па тебе бројка од два миљона?
мхм...ок може ли да го добијам линкот по кој ти ја најде оваа информација?
 

Mr.Green

Marshal
Член од
8 април 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
Па...кликни ебаго :):)
Овој податок мене искрено не ми е релевантен поради тоа што ја има следнава изјава
" По забелешките на странските набљудувачи од ОДИХР дека 1.792.082 запишани гласачи на избирачкиот список е многу за држава со околу 2 милиони население, денеска министерот за правда Михајло Маневски со објаснување.

Тој вели дека уште од парламентарните избори 1998 година имало околу 1,5 милиони регистрирани гласачи, во 2006 имало околу 1,7 милиони гласачи, а на овие избори има околу 12.900 гласачи повеќе од избирачите на минатогодишните избори.
Треба да се земат в предвид и околу 72.000 македонски државјани кои живеат во странство и имаат право на глас, вели министерот Маневски.
" каде се гласовите на луѓето што гласале надвор од Македонија? Јас колку што сум информиран Македонија има преку 2,3 мил зители во границите на република, а сите што се надвор се плус! До кај ке иде бројката ако се земат сите Македонци во светот кој според министерот имаат право на глас?:nenene:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Македонија има преку 2,3 мил жители во границите на република
Ако има преку 2 300 000 жители во границите, тогаш бројките стануваат ептен нелогични

600 000 вработени
400 000 невработени.... вкупно милион ...
до 1.8 милион гласачи следува дека има 800 000 пензионери??????
до 2.3 милиони ...500 000 деца......

!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!! е работава со бројките:toe:
 

Mr.Green

Marshal
Член од
8 април 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
Ако има преку 2 300 000 жители во границите, тогаш бројките стануваат ептен нелогични

600 000 вработени
400 000 невработени.... вкупно милион ...
до 1.8 милион гласачи следува дека има 800 000 пензионери??????
до 2.3 милиони ...500 000 деца......

!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!! е работава со бројките:toe:
Како што кажав такви информации имам јас доколку се грешни поправете ме...
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
dosta so gluposti

Каква врска имаат Егејците од 48ма со ситуацијата сега?

Никакво населување на егејци нема, ниту може да се спореди бројка од 20.000 егејци кои во најголем дел се во Битола-Прилеп, со преку 100.000 Косовари кои уште во Стенковец се котеа за државјанство,

И многу е лесно да се диференцираат овдешните, тукашни албанци од оние од Косово, доволно е да ти прозбори на српски.
Stvarno ne mi se veruva kolku ste nerealni, citam deka golem broj od vas mislite deka golem broj na Albancite od Kosovo dobile drzavljanstvo posle 1999 zashto samo tropate gluosti?znaete li kolkav e brojot na tia Albanci koi se rodeni vo skopje otsluzhile vojska vo Makedonija (vo vremeto na jna) i ne im se ima dadeno drzavljanstvoto, jas licno imam drugar koj vo vremeto koga se davea drzavjanstvata on beshe vo pecalba i ne mozheshe da aplicira za drzavljanstvo, vo 1997 on reshi da se vrati vo Makedonija so stariot jugo pasosh, i znaete li shto se sluci ? ne mu dozvolija da vleze vo Makedonija, bidejki nemashe Makedonsko drzhavljanstvo,dodeka celata negova familija imat Makedonsko drzavljanstvo, i nekoj ke mi kazhe deka Kosovarite imat na angro dobieno Makedonski pasoshi dajte dosta so takv gluposti, za koj razlog eden Albanec od Kosovo bi sakal da zhivee vo Makedonija? mozhe li nekoj da mi odgovori na ova prashanje?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
1.792.082


Официјално, според ДИК. Тие, ми се далеку покомпетентни по тоа прашање.

Ајде сега...од каде па тебе бројка од два миљона?


теши се ... но времињата на со закон заштитени цицалчиња поминува..повикот дојде од мегународната заедница


2,000,000 народ...МИЛИОН И ОСУМСТО гласачи...значи имаме само 200 000 копиљана....немој бе

башка печалбари иселеници и тугинци јабанци кој не се вракаат...

што е убав овој свет....овде **** онде цвет...
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Ајде сега нешто до сите албанци во Македонија! Значи немаме ништо против вас како етнитет, како религија, сите што сте албански Македонци, заслужувате да бидете третирани како Македонци и имате должност да се грижите за вашата Татковина Македонија. Ние немаме проблеми , ниту ни попречија или направија ГРАЃАНСКА ВОЈНА луѓето со турски етнитет или луѓето од Егеј или пак доселениците од Србија! Значи само Косоварите се оние кои досега сонуваа за илириди и големи албании и тн... Овде не е збор за вера или етнитет. Македонците во Македонија и Македонија на Македонците! Сите други , таму кај што им е местото!

:oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom