Ќе има ли државен удар оваа есен?

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Секоја револуција има и контрареволуција.
1945 ги стрелаа автономистите, 2009 комуњарите на ист филм не би требало да поминат.
Мада тие ќе се испазарат и пола држава да ја шитнат само да дојдат на власт.

Некои прашања не заслужуваат одговор.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
sto ke sitnat be LOL.
Abe poprvo nie ke gi sitneme niv do lenin odkolku tie drzavata:P
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Мислам дека се прочитани иако бараат сојузници однадвор и внатре кај албанците.Ке проба Банче со стар рецепт малку немири изрежирани пукотници новинарски теккстови медиумски напади Ванчо Муратовски Уставен суд се по ред знаеме како ке тече ама штета се што Бранко ке си ја закопа партијата
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Coek abe toa e jasno veke,nema da go upotrebuvaat muratovski i ostali,tuku nesto drugo ke bide,ali samo da bide nesto antimakedonisticki,ke im poracam deka predvreme ima dupki vo zemja za site niv.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Биди сигурен дека Бранко е силен држи судство па сојуз на синдикати па генералштаб медиуми гувернер на народна банка нво колку сакаш има контакти со странски фактори јака новинарска екипа до сега и агенција за контраразузнавање.Доага голем удар но треба да се издржи
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
ne treba da se izdrzi tuku da se pobedi,ovoj na tvojot profil ne mislel taka :),nema da dozvolime da se prevrtuva u grob uste doaga naseto vreme povtorno samo se prasuvam dali 2300 godini bea mnogu ili maku :P
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Слободно нека се обидат. За тоа е стаена Полицијата и Војската која е целосно под контрола на власта.
Вмро -Дпмне дојде на власт со подршка од 500 000 гласачи, незнам зашто би се бунел некој.
 
M

marsovka

Гостин
добро вие уште халуцинарате ?

Ако бране сакал државен удар или нешто слично ќе го стореше тоа ,атентант на гвујо и крај на програмата ,остантите во партијанема да знаат како да си го избришат гзето без груевски и решен проблем

немири ово оно како не ,види ни ја полицијата наша една банда не може да фати и гони низ ск а камоли премиер да се обезбеди како што треба .

Туку овие си дробат ради реда за да има од кого да се плашиме демек крај ан света ќе дојде и бране ќе се врати ,
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
добро вие уште халуцинарате ?

Ако бране сакал државен удар или нешто слично ќе го стореше тоа ,атентант на гвујо и крај на програмата ,остантите во партијанема да знаат како да си го избришат гзето без груевски и решен проблем

немири ово оно како не ,види ни ја полицијата наша една банда не може да фати и гони низ ск а камоли премиер да се обезбеди како што треба .

Туку овие си дробат ради реда за да има од кого да се плашиме демек крај ан света ќе дојде и бране ќе се врати ,
Да не се занесуваме ...ни бране ни грујо не се од таква големина за да некој им организира атентат.
Многу помалку им треба за да се убедат/разубедат во нешто.:toe:
 
Член од
26 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
1
Оваа ме револтира како тема,а не дај боже некој да помисли да се осуди.
Опозицијата нека си расчисти со Бранко и со арогантноста,и нека излезат веќе од филмот заплашување кога гледат дека тоа не им дава резултат.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Во Африка пак државен удар,уморен Турчин предизвикал судар....
пееше еднаш Бора Џорџевич.:helou:
 
O

Out Boy

Гостин
Бидејќи темава ви е несериозна (ова од мој аспект си зборам), нема многу да коментирам. Не сме ние ни Мавританија, ни некоја јужноамериканска држава.
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
VMRO e na vlast poradi glasovite na mnozinstvoto, ali ne se vecni. Laznite heroi imaat mnogu kratok vek na traenje. Toj sto ne razbral ke razbere.:smir:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
добро вие уште халуцинарате ?

Ако бране сакал државен удар или нешто слично ќе го стореше тоа ,атентант на гвујо и крај на програмата ,остантите во партијанема да знаат како да си го избришат гзето без груевски и решен проблем

немири ово оно како не ,види ни ја полицијата наша една банда не може да фати и гони низ ск а камоли премиер да се обезбеди како што треба .

Туку овие си дробат ради реда за да има од кого да се плашиме демек крај ан света ќе дојде и бране ќе се врати ,
Па види публикава и актерите во МК се премногу ХАЈ и ФЛАЈ. за еден државен удар или атентат на личност од типот на ГВУЈО или БАНЕ,треб да се има мадиња!! публиката премногу гледа филмови од типот на ЏЕЈМС БОНД и АЛ КУПОНЕ, па затоа оставете ги да си кулираат на раат и халуцинираат слободно и така немаат каде да си го трошат слободното време па овде дробат ситна боранија :toe::toe::toe:
 
Член од
23 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
5
drzaven udar ? teshko ...

nova vojna so albancite ? poverojatno . Ova e edinstven nacin na Predavnicite od SeDeSeto + Sorosoidite da se vratat na vlast . Mnogumina nemat pojma koj e George Soros .Napravete eden dobar research da vidite kakvi sve gomnarii niz istocna Evropa ima napraeno ovoj finansiski pirat. Toj e covekot koj go finansira priznavanjeto na Kosovo , koj go finansira gomnarot od Gruzija, koj ja sobori komunistickata vlast vo Polsa i Chehoslovacka , koj go sponzorira SEDESETO i cela armija novinari, covekot koj ja vrati Indonezija, Malezija i Taiwan 15 godini nanazad so svoite piratski napadi, i ushe mnogu drugi .
Makedonija za Soros i kompanija e mal zalak ama e od strategisko znacenje , i ke napraat se za da ja kontroliraat.

Zatoa mislam deka edinstven nacin na Sedeseto da se vrati na vlast e nova vojna .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom