Љубомора Vs. рамнодушност

Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Љубоморните претерано знаат да бидат јако напорни..но според мене многу е подобро е да е нормално љубоморен отколку рамнодушен. Рамнодушен што не му е гајле кај идеш и со кого и кога се враќаш..па дури не те ни прашува, не го занима, е знак да не си му битна воопшто и да твоето слободно време и луѓе кои ги дружиш му се тотално неважни, а со тоа и се што е поврзано за тебе лично му е небитно.. Јас сакам да е љубоморен во граници на нормала но никако нејќам да му е сеедно каде идам и што правам, ладните дечки се рамнодушни а од тие бегам..
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Љубоморните ги мразат рамнодушните и обратно. Тоа е тоа.
 
Член од
25 декември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
32
Ljubomorata e odlika na nesigurnite.
--- надополнето: 30 јануари 2014 во 13:38 ---
Љубоморните претерано знаат да бидат јако напорни..но според мене многу е подобро е да е нормално љубоморен отколку рамнодушен. Рамнодушен што не му е гајле кај идеш и со кого и кога се враќаш..па дури не те ни прашува, не го занима, е знак да не си му битна воопшто и да твоето слободно време и луѓе кои ги дружиш му се тотално неважни, а со тоа и се што е поврзано за тебе лично му е небитно.. Јас сакам да е љубоморен во граници на нормала но никако нејќам да му е сеедно каде идам и што правам, ладните дечки се рамнодушни а од тие бегам..
Ne, tuku e znak deka ti veruva i te ostava na tvoite izbori za popolnuvanje na slobodnoto vreme.
Ako sakas da diskutiras za tvojot pomin so tie sto si bila nekade, sekogas e tuka.
Steta sto tolku povrsno gledas na rabotite. :(
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Рамнодушен што не му е гајле кај идеш и со кого и кога се враќаш..па дури не те ни прашува, не го занима, е знак да не си му битна воопшто и да твоето слободно време и луѓе кои ги дружиш му се тотално неважни, а со тоа и се што е поврзано за тебе лично му е небитно..
Или тоа, или има доволно доверба во тебе па не мора да те распрашува како инспектор. Ти текнало на тоа? :D
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Ljubomorata e odlika na nesigurnite.
--- надополнето: 30 јануари 2014 во 13:38 ---
Ne, tuku e znak deka ti veruva i te ostava na tvoite izbori za popolnuvanje na slobodnoto vreme.
Ako sakas da diskutiras za tvojot pomin so tie sto si bila nekade, sekogas e tuka.
Steta sto tolku povrsno gledas na rabotite. :(
Па незнам како на другите делува рамнодушен, но за мене е така како што го опишав - незаинтересиран..Дали кога ти е битна некоја особа те занима каде иде и што прави ? И со кого е ?
Мене ми е важно па можеби и затоа ми е потребно да покаже интерес за мене и моите искачања,кафиња,пријатели со кои се дружам..
А мислам дека рамнодушен и не ни прашува после град кај си била..јас имам таков впечаток..сеедно му е ;) Тоа за мене е ладен дечко.
--- надополнето: 30 јануари 2014 во 21:05 ---
Или тоа, или има доволно доверба во тебе па не мора да те распрашува како инспектор. Ти текнало на тоа? :D
Но сепак би требало да биде љубопитен за мене кај шетам и со кого? Зарем не?:)
Без разлика на довербата која ја има....треба да го интересирам јас и се поврзано со мене.
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
27
Поени од реакции
61
Бегам од љубоморни ко од чума. Мојот бившиот беше болно љубоморен, толку болно посесивен што еднаш ми го скрши телефонот и тоа затоа што беше убеден дека пишувам со некого, нормално го изровари телефонот ама не најде ништо ама беше убедееен дека сум запишала женско име на нечиј број и дека тоа е непостоечка другарка. Си создаде цела приказна во главата и самиот измисли личност со која јас се гледам. Беше убеден дека се гледам со некого. Кога помина таа ситуација, и натака продолжи да се сомнева, ма какво да се сомнева, тој беше убеден дека јас се гледам со некој друг. Неговата љубомора беше неоснована. Чашата се прели кога ме виде како зборам со еден подалечен роднина. Не сакам ни да пишам што се се издешава тогаш. За жал неговата љубомора уништи една златна врска. Се беше преубо дур не почнаа овие глупости. После овој кога ќе приметам кај некој најмали знаци на љубомора, бегам што подалеку !!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Но сепак би требало да биде љубопитен за мене кај шетам и со кого? Зарем не?:)
Без разлика на довербата која ја има....треба да го интересирам јас и се поврзано со мене.

Не.
 
П

Пепси_

Гостин
:pos: ama ke znae tvojata devojka deka pred 59 minuti si pisal post i deka si kmisel na pc zatoa e ne


interesno
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.101
Поени од реакции
13.647
Но сепак би требало да биде љубопитен за мене кај шетам и со кого? Зарем не?:)
Без разлика на довербата која ја има....треба да го интересирам јас и се поврзано со мене.
Љубопитен или љубоморен? Ако е љубопитен ќе праша ќе му кажам, зашо да не. Ако е љубоморен ќе дознае, нема да праша. Тоа ми смета, посебно кога немам што да кријам а се осеќам контролирана. Бљак!
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Љубопитен или љубоморен? Ако е љубопитен ќе праша ќе му кажам, зашо да не. Ако е љубоморен ќе дознае, нема да праша. Тоа ми смета, посебно кога немам што да кријам а се осеќам контролирана. Бљак!
Љубоморните прашуваат и проверуваат да се уверат во тоа што им збориш. А рамнодушните не прашуваат воопшто. Оние на кои им е сеедно не се воопшто љубопитни...Не ги занима едноставно.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.101
Поени од реакции
13.647
Љубоморните прашуваат и проверуваат да се уверат во тоа што им збориш. А рамнодушните не прашуваат воопшто. Оние на кои им е сеедно не се воопшто љубопитни...Не ги занима едноставно.
А дали постои некаква варијанта на нормален дечко кои што сака да знае каде си, зашто сепак ти е дечко ама не е љубоморен?
Испаѓа ако прашува е љубоморен, ако не рамнодушен. Греота дечково, што и да напраи ќе згреши :)
Тоа сакав да кажам, да го наречеме љубопитен, се грижи за тебе и те прашува каде ќе одиш, со кого, океј чао убо пројди си, љубоморниот ќе те проверува плус а рамнодушниот кур го боли иди крши глава :)

Ја не би сакала ни љубоморен, ни рамнодушен :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
А дали постои некаква варијанта на нормален дечко кои што сака да знае каде си, зашто сепак ти е дечко ама не е љубоморен?
Испаѓа ако прашува е љубоморен, ако не рамнодушен. Греота дечково, што и да напраи ќе згреши :)
Тоа сакав да кажам, да го наречеме љубопитен, се грижи за тебе и те прашува каде ќе одиш, со кого, океј чао убо пројди си, љубоморниот ќе те проверува плус а рамнодушниот кур го боли иди крши глава :)

Ја не би сакала ни љубоморен, ни рамнодушен :)
Кога би бирала сепак кој од нив би одбрала?
Љубоморен или рамнодушен?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.101
Поени од реакции
13.647
дефинирај ми го степенот на љубомора и рамнодушност :)
Има многу фази на љубомора на пример :)

Сепак, не би останала со ниеден од тие две опции


crazy like a monkey, happy like new year
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
дефинирај ми го степенот на љубомора и рамнодушност :)
Има многу фази на љубомора на пример :)

Сепак, не би останала со ниеден од тие две опции


crazy like a monkey, happy like new year
Како да ти дефинирам? Ајде од 1 до 10 некаде 7 ( каде 10 е болно љубоморен).
И тука е прашањето, ако не би останала со ниеден од нив , со каков би останала. Со некој што е таман ?
Инаку трик прашање. Дали мислиш дека љубоморниот повеќе се грижи за тебе отколку за него. Дали него повеќе го загрижува тоа што ти ке направиш или како тоа ке се одрази врз него.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.101
Поени од реакции
13.647
Како да ти дефинирам? Ајде од 1 до 10 некаде 7 ( каде 10 е болно љубоморен).
И тука е прашањето, ако не би останала со ниеден од нив , со каков би останала. Со некој што е таман ?
Инаку трик прашање. Дали мислиш дека љубоморниот повеќе се грижи за тебе отколку за него. Дали него повеќе го загрижува тоа што ти ке направиш или како тоа ке се одрази врз него.

Па некој тамам супер звучи, како што го опишав погоре. Да се интересира, не да ме прогонува :)

А за ова второво зависи од болеста :) мислам дека почесто љубомората е од опседнатост со некоја личност, не од грижа за личноста. Не го загрижувашто ќе направам, туку сака да пронајде момент каде јас нешто можеби изоставувам, кријам за да си ја оправда љубомората, бар јас така го имам доживеано. Не беше тоа ооо душо па ја се секурам за тебе дали си океј дали е се во ред, нее, тоа беше шое мори со онаа другарка ти курвата ќе искачаш? Каде? Со кого? Зошто? И после со кој треба да се најдеш? И следниот ден: сигурни беше таму? Те виделе на друго место, кај беше? Зашо м рече ќе идеш со другарка ти аимало и машко? Кој е тој? Зашо ти рече здраво?


crazy like a monkey, happy like new year
 

Kajgana Shop

На врв Bottom