Љубомора Vs. рамнодушност

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ohriganka напиша:
ramnodushnost!
podobro da si ljubomoren otkolku ramnodushen da ne reagirash na nikakva situacija :lol: :wink:

кога имаш љубоморна девојка или дечко полошо е , ама од друга страна подобро е затоа што на некој начин покажуваат дека те сакаат
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Лошо дефиниран однос. Би требало да гласи: љубомора - можете да ја контролирате или не.
Не постои толку широко, толку сигурно во себе, толку зрело човечко суштество што може да ја победи својата посесивност и егоизам и да не чувствува љубомора. Поентата е да се исконтролира и да не го гуши партнерот. Или, што би испеал Стинг - ако сакаш некого, пушти го раат. Тоа никако не смее да се поистоветува со равнодушност.
Кога ќе дојде до вистинска равнодушност, тури му куро.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Gizo напиша:
ohriganka напиша:
ramnodushnost!
podobro da si ljubomoren otkolku ramnodushen da ne reagirash na nikakva situacija :lol: :wink:

кога имаш љубоморна девојка или дечко полошо е , ама од друга страна подобро е затоа што на некој начин покажуваат дека те сакаат
види.. во право си до негде..
ваљда љубомората е доказ на љубовта :roll:
а рамнодушноста.. си е прича за себе..
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
The`bItCh напиша:
види.. во право си до негде..
ваљда љубомората е доказ на љубовта :roll:
а рамнодушноста.. си е прича за себе..
ако стварно те сака тогаш е дозволено да биде љубоморен, според мене, ама да не бидеш слепо љубоморен
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
59
Поени од реакции
5
ljubomorata gazi sve..
ako nema poverenje, dzabe ti e kolku i da te saka
ama pak.. ne ni e dobro da e premnogu ramnodusen
za zal nema takvi sto si drzat nekoja "zlatna sredina".. sekad se ekstremni slucai

licno za mene, sum totalno ramnodusna iako sakam nekoj.. (znam deka e losa osobina, ama go pravam toa zatoa sto znam kako e koga nekoj te zamara sto na saat i nemam potreba da mu pravam na nekoj taka)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Д Бич, 'бати доказот на љубов 'бати...
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
љубомора

Бич за љубов не ја дирајте :P

Него за темава.. кога све е у свои граници и не смета многу. Тачно дека може љубомора да е доказ за љубов, ама ако прерасне у патолошко манијакална посесивност (неконторолирано титкање, јавување и вознемирување) тогаш се јаде црвен картон. Исто и рамнодушност. Убаво е малце да си ладен, или бар да глумиш за да видиш дали на цурата и` е стало до тебе или не те пасе.. ама затоа пак индиферентност и незаинтересираност.. пак црвен картон.

Но, у никој случај глума :shock:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Мистичен напиша:
Д Бич, 'бати доказот на љубов 'бати...
пубо нешто одколку ништо:))
ама љубомора.. си е љубомора беее..
AK47 :fks:
 
Член од
26 мај 2005
Мислења
60
Поени од реакции
1
нема полошо од љубоморна девојка. Верувај на паталец :(
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
На некои манијакалната љубомора им е фетиш. Бич ми изгледа на таква.
Бич, како е "типчето"?:)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
хаха.. супер е типчето:))
Јас знам понекогаш да бидам болно љубоморна.. а понекогаш и да не реагирам на ништо:))
фала богу не сум била љубоморна одамна а сигурна сум дека нема да бидам и во блиска иднина :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ljubomorata definitivno . Nema pogrdo od ljubomoren partner , se prefrluva taa negativnost na sve vo vrskata i na kraj ubiva i custva i ljubofta. Jas imam seteno bolna ljubomora i znam deka nema polosho .Sve to sto privlekuvalo na pocetok od vrskata , pocnuva da smeta kako na primer obleka , ponasanje i izlez.Mnogu loso custvo e , taka da podobro ramnodusen od kolku ljubomoren ako veke moram da biram
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
тешко прашање...љубоморни момци знаат да ме извадат од памет,али не толку ко рамнодушни или незаинтересирани момци,сепак љубомората во одредени граници е знак на љубов или барем приврзаност...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Taka mislam deka velis deka ne si setila bolna ljubomora kaj so sekoj pogled tie narecen saranje , poziv na tel e prevara , sms procitani , oblekata e pre otvorena i togas stuka si i slicno . Kasnis primer od rabota e togas uspat si imala a quicky . Mnogu bolno e....
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
И двете само во мали и контролирани колишини не се воопшто лоши туку природни, неможе некој а да непочуствувал љубомора или рамнодушност, но како кај сите особини, а се претера во едната односно во другата насока веќе станува болно , се повредуваат другите и тн.
Така да двете во поголеми количини се нездрави и контрапродуктивни, исто како кај некои лекови во мали количини многу корисни и ефективни а во големи смртоносни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom