Љубов од интерес (брак за документи)?

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
Незнам ама ако ми се укажи некоја шанса (тетката да има пари + убава) ич ама ич не му ја мислам одма замунувам од МКД оти нема фајде ако се остане тука
 
Член од
18 август 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
Eko1 напиша:
divine напиша:
Е па Еко, во што ни е тогаш пристапот погрешен? Ние зборуваме за брак без љубов, колку да се кидне од тука.
Ako ti e za kolku da se kidne od tuka.... znaci si ocaen... a ako si ocaen... mislam deka nema tolku da se mislish i da birash... :wink:
Точно така, ако немаш работа подолго време зависиш од некој друг и те фаќа нервоза и стрес, заради денгубење почнала косата да ти паѓа ... ако ги имате овие предзнаци барате било каков излез, а одење во странска држава е еден од нај стварите заради кои некој би сакал да оди некаде, а ако тоа некаде е држава во која може да работиш за да преживееш и притоа да набацаш кредит за куќа, кола и слично и никој да не те замара со политика и да има закон, па и јас би размислил да заминам од работа ако треба и да продадам се и да заминам.(блазе на исклучоците)
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
2
Јас искрено и немам многу против тоа доколку се работи само за службен брак. Имам многу блиски луѓе кои го направиле тоа во странство, се со цел да добијат документи. Потоа планот е да се повлече и партнерот, оној вистинскиот со себе. Понекогаш нема друг начин да обезбедите престој во странство, а онаму каде што треба да се вратите не само што не ви цветаат рози туку растат и трње. Така да секој счучај е индивидуален. Дефинитивно не сум слепо против. Се разбира има и поединечни случаи кои не ги поддржувам. Има многу работи кои тѕреба да се земат во предвид по ова прашање пред да се донесе конечна осуда. Генерално немам против!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Jas nemam veke Mk pasos , taka da so novite zakoni i tesko deka ke dobijam zato se slagam od denes za brak za viza .. Ima nekoj od Vlae tuka ?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
ragazza напиша:
Jas nemam veke Mk pasos , taka da so novite zakoni i tesko deka ke dobijam zato se slagam od denes za brak za viza .. Ima nekoj od Vlae tuka ?
Dolphin од Капиштец е?
Мене се ми се чинеше он од Влае е. :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да не ви фали тема лични контакти? Не пишувајте ако немате нешто паметно да кажете.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
дивне,
Ако ова беше адресирано за мене, ондак...ќе ти одговорам.
А ако не, извини.
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ragazza напиша:
Jas nemam veke Mk pasos , taka da so novite zakoni i tesko deka ke dobijam zato se slagam od denes za brak za viza .. Ima nekoj od Vlae tuka ?
Ke da ima ... ali on ke treba da se javi ... aj uste mnogu malku :)

Nego brak za viza ... ili brak za pasos (drzavjanstvo) ... e malku razlicno ... brak za viza NIKAKO ... poshto toa nema vrska ... a brak za pasos ... Da zasto da ne ... i ne samo poradi finansiski pricini ...nego i poradi polesen pristap kaj nas vo MK ... i sekade niz svetov.

A ako zborime za brak so ljubov i pasos ... e tuka sum ZAAAAAAA najvishe ... najubaa rabota sho moze da se desi :)

Neli Finansi?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Vkraj se slozvam deka e najubavata kombinacija , baska kjarif pasosh za glasanjava esenta :)
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Vo posledno vreme se poveke luge se zimaat samo zaradi dokumenti za da dobijat moznost da zaminat vo stranstvo .
Pa dali bi se slozile za eden takov brak samo zaradi dokumenti ?? I ako da , zosto ?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Имаше ваква тема.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Garfield напиша:
Имаше ваква тема.
Споени се двете теми. Може да продолжи дискусијата.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Јас сум размислувал за ваква комбинација, не дека сакам да живеам во странство туку едноставно доста ми е од визниов режим, не можеш да прошеташ на раат ебате, младоста по амбасади ќе ја остаиш :icon_lol:
Значи чисто формален брак за ЕУ пасош. Друга варијанта е бугарски. Се само да се ослободиме од заебаниов визен режим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom