Љубов од интерес (брак за документи)?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
Ејсид бе :poos: :poos: :poos:
Ич не ми е гајле бе. Победно од тука неможе да биде. Значи ако мене ми се допаѓа - би отишол.
После од кај знаеш, може дури и љубов да се роди! :wink:
Ако не чини, пак си ја имам Македонија.[/quote]

И тоа што викаш ... може и љубов да се роди ... :poos:
Закон си, ме пресмеа :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
OBDN напиша:
Am muabetot e toa, zemanje zena samo poradi viza - - a ne viza kako eden od kriteriumite.

Jas na primer si baram eskim, za da mi bidat silni decata posle toa... zarem e toa brak od interes? Dabome, isto ko i vizata. Pa gajle mi e. :) :) :) :)

Nejse, viza ko eden od kriteriumi li primamlivi raboti, vis a vis, samo viza.

Toa e maubetot eko1
Jas rekov deka toa shto ima viza moze da pobie nekolku drugi positni kriteriumi.... kompromis :!:
Taa "surovata celost" kako moja idna zamislena zena sepak ke bide toa... taka da normalno deka ke ima prednost nekoja koja shto e CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH i USA PASOSH..... shto ima tuka cudno?.... ili pak razlicno od nekoja CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH i SHTO NEMA USA PASOSH :?:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Вие сите го имате промашено принципалот на брак за виза :razmislu:
Еден дечко шо познавав за малку ќе се оженеше за една разведена од 50 и нешто години, не за да биде со неа, него да си земе документите и да остане. Колку не ви е јасно у шо е поентата стварно ич не можам да ве разберам. Додека го бркаа immigration тој се мислеше да се земе со таа старката, не мора ни да се пипнат бе луге, не па да спијат заедно, стварно не разбирате шо значи брак за виза???
Си запозна тој една друга меѓувреме (додека го гонеа) и се засакаа со таа и се венчаа. Сеа се во брак (вистински) и се сакат, си имат 2 деца и нокому ништо. А да се земеше со старката едноставно ќе земеше папирите и легално ќе се разведеа. Зар е компликувано све овоа?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
divine напиша:
Е па Еко, во што ни е тогаш пристапот погрешен? Ние зборуваме за брак без љубов, колку да се кидне од тука.
Ako ti e za kolku da se kidne od tuka.... znaci si ocaen... a ako si ocaen... mislam deka nema tolku da se mislish i da birash... :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Eko1 напиша:
Jas rekov deka toa shto ima viza moze da pobie nekolku drugi positni kriteriumi.... kompromis :!:
Taa "surovata celost" kako moja idna zamislena zena sepak ke bide toa... taka da normalno deka ke ima prednost nekoja koja shto e CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH i USA PASOSH..... shto ima tuka cudno?.... ili pak razlicno od nekoja CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH i SHTO NEMA USA PASOSH :?:
Ете што ме иритира мене во тие случаеви. Ватевр, битно се разбравме со последниот ти пост :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
divine напиша:
Eko1 напиша:
Jas rekov deka toa shto ima viza moze da pobie nekolku drugi positni kriteriumi.... kompromis :!:
Taa "surovata celost" kako moja idna zamislena zena sepak ke bide toa... taka da normalno deka ke ima prednost nekoja koja shto e CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH i USA PASOSH..... shto ima tuka cudno?.... ili pak razlicno od nekoja CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH i SHTO NEMA USA PASOSH :?:
Ете што ме иритира мене во тие случаеви. Ватевр, битно се разбравме со последниот ти пост :wink:
E tuka te cekav..... za normalen nekoj nema apsolutno nikakva razlika.... ama za nekoj koj shto e reshen da si odi nadvor poshto tuka nema perspektiva za nego.... ima golema razlika.... :wink:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
sto zezate i vie, po sekoja cena za da zemam dokumenti da si sjebam 3god od zivotot, plus nikogas ne se znae dali taa licnost koja se soglasila na takvo nesto posle nema da te maltretira i ucenuva i sto ti uste znam.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
_ZlObNiCa напиша:
sto zezate i vie, po sekoja cena za da zemam dokumenti da si sjebam 3god od zivotot, plus nikogas ne se znae dali taa licnost koja se soglasila na takvo nesto posle nema da te maltretira i ucenuva i sto ti uste znam.
И не се знае дали некогаш ќе ти се исплатат тие 3 години нели? :? :wink:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
veruvam deka vo redok broj od slucaite se isplatele tie tri godini, a tri godini se sepak 1095dena, odnosno 26280h odnosno 1276800min, sto e mnooogu dolg period neli :pos:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Eko1 напиша:
OBDN напиша:
Am muabetot e toa, zemanje zena samo poradi viza - - a ne viza kako eden od kriteriumite.

Jas na primer si baram eskim, za da mi bidat silni decata posle toa... zarem e toa brak od interes? Dabome, isto ko i vizata. Pa gajle mi e. :) :) :) :)

Nejse, viza ko eden od kriteriumi li primamlivi raboti, vis a vis, samo viza.

Toa e maubetot eko1
Jas rekov deka toa shto ima viza moze da pobie nekolku drugi positni kriteriumi.... kompromis :!:
Taa "surovata celost" kako moja idna zamislena zena sepak ke bide toa... taka da normalno deka ke ima prednost nekoja koja shto e CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH i USA PASOSH..... shto ima tuka cudno?.... ili pak razlicno od nekoja CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH i SHTO NEMA USA PASOSH :?:
Nisto de. Koj rece deka e problem?

Problem e samo edna, koga ti tvojata zamislena, "CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH bez USA Pasos ja menjash so PLAVA, GLUPA, SO GRD OSMEH ama so USA Pasos. Toa e muabetot ovde. Koj del ne e razbrliv?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Problem e samo edna, koga ti tvojata zamislena, "CRNOKOSA, PAMETNA, SO UBAV OSMEH bez USA Pasos ja menjash so PLAVA, GLUPA, SO GRD OSMEH ama so USA Pasos. Toa e muabetot ovde. Koj del ne e razbrliv?
Ама неможеш да се објасниш де :pos: :pos: :wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ее Дивне, оваја на аватаров твој и мој би ја земал и за виза и без виза! :wink:
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Moe mislenje e deka nieden brak od korist nemozhe da bide i ubav brak.Poznavam lichnosti koi go imaat napraveno toa i sekoj den od togash pa navamu se zhalat...tufkaat kako toa oni zgreshile ili shto ti ja znam shto a seushte go teraat istiot film.Kakov li chovek treba da si za da si praish losho sam na sebe i istoto da go praish SVESNO? Kako i da e... na koj mu e arno neka tera...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom