Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
еве го и мојот проблем:веќе 3 години сум заљубена во еден другар,али до сеа немало ништо меѓу нас освен другарство..али мојата најдобра другарка пред година ипол го засака и уште го сака,како и јас...пред некое време он ми понуди да се муваме и уште не сум му дала одговор,му реков дека ке размислам и он ми даде време(бај д веј не знае дека другарками го сака)..е сега стварно незнам што да правам... од една страна премногу го сакам и најголем сон ми е да бидам со него,а од друга страна ако се смуваме најверојатно ќе си ја изгубам најдобрата другарка,знам дека никогаш нема да ми прости ако и го направам тоа...ова ми е до сега најголемата дилема во живот...помагајтее ве молаам
Не вреди да се скарате со другарка ти заради мување. Ако детето сака врска, тоа е веќе друго.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
еве го и мојот проблем:веќе 3 години сум заљубена во еден другар,али до сеа немало ништо меѓу нас освен другарство..али мојата најдобра другарка пред година ипол го засака и уште го сака,како и јас...пред некое време он ми понуди да се муваме и уште не сум му дала одговор,му реков дека ке размислам и он ми даде време(бај д веј не знае дека другарками го сака)..е сега стварно незнам што да правам... од една страна премногу го сакам и најголем сон ми е да бидам со него,а од друга страна ако се смуваме најверојатно ќе си ја изгубам најдобрата другарка,знам дека никогаш нема да ми прости ако и го направам тоа...ова ми е до сега најголемата дилема во живот...помагајтее ве молаам
Да се смуваш со некого за кој не знаеш дали ке иде во ред или не,а притоа да ризикуваш другарство?
Не би играла на таа карта.
Да сум на твое место не би ризикувала со другарката за ништо на светот само заради мување...
Тешка работа.Размисли си убаво,батали го твојот сон мегувреме.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
еве го и мојот проблем:веќе 3 години сум заљубена во еден другар,али до сеа немало ништо меѓу нас освен другарство..али мојата најдобра другарка пред година ипол го засака и уште го сака,како и јас...пред некое време он ми понуди да се муваме и уште не сум му дала одговор,му реков дека ке размислам и он ми даде време(бај д веј не знае дека другарками го сака)..е сега стварно незнам што да правам... од една страна премногу го сакам и најголем сон ми е да бидам со него,а од друга страна ако се смуваме најверојатно ќе си ја изгубам најдобрата другарка,знам дека никогаш нема да ми прости ако и го направам тоа...
Може дефиниција за мување?:uvo:
Поради што би зезнала другарство? За некој "фраер" кој ти нуди да се мувате?:pos2:
Седни и поразговарај со другарка ти, искрено. Објасни и што и како се случило.
И запамти дека не е ни прв ни последен на светов. Башка и вистински фраер не нуди мување:toe:
Баталете го двете пошо типот има проблем со себе и најдете вистински мушкарци.

ова ми е до сега најголемата дилема во живот...помагајтее ве молаам
Што годинки имаш?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Може дефиниција за мување?:uvo:
Поради што би зезнала другарство? За некој "фраер" кој ти нуди да се мувате?:pos2:
Дефениција:Титкање,статус везе во врска на фејсбук,држење за раце и гушкање :tv:
Би зезнала пошто мисли дека е тој вистинскиот :smizla:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Lol, sea ja razgleduvav temava i svativ deka sum za tuka.....
Problemot mi e sleden: Idev so deckovo 3 meseci i onaka sve bese od ubavo , poubavo...
Eden den mu pisuvam poraka, cel den ne mi vraka!
Sledniot den , pa mu pisam ne mi vraka. I vecerta se naogame na fb :). I si praime muabet i mi vika: "Srce mnogu sakam da bidam so tebe, ama imam premnogu problemi u posledno vreme i ne mozam da odvojam tolku vreme za da se gledame"..... "Aj da staime stvari na pauza nekoj period, pa da vidime sto kako ke bide"
I sea mu pisuem poraki onaka , ne mi vraka......
A, stvarno mi znaci.... Ne znam so da praam :(
Драга Кате,

Многу често мажите (иако не е врзано ова само за мажите) незнаат како да и раскинат на девојка - па едноставно се губат ... тоа зборува за нивната домашна култура и воспитување, тоа зборува за неговиот став дека го мрзи да се објаснува со тебе или се плаши дека ќе има кавга па плачење па молење ... а чуствата не дека му се до длабочина на срцето засегнати ... па си вика ... неможам да се замарам ... повеќе

И така ... неговите проблеми - се само негови проблеми - и немаат врска со тебе ...

Затоа ти сега убаво, смири се, исплачи се - потриуди се извесен период да се воздржиш од праќање пораки и молење ... зошто ми делува дека тоа нема да го постигне ефектот кој ти го посакуваш - а тоа е да бидете пак заедно

Тој така одлучил ... и тоа е тоа ... дозволи си да бидеш тажна и да бидеш лута ... ќе помине ... тоа се вика созревање ... во иднина ќе знаеш да процениш подобро со кое момче до каде да одиш ...

Поздрав и не му ја мисли многу ... не е достоен за тебе .. а тоа не е ни битно ... битна си ти ...
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
hrthrtu

--- надополнето ---

Драга Кате,

Многу често мажите (иако не е врзано ова само за мажите) незнаат како да и раскинат на девојка - па едноставно се губат ... тоа зборува за нивната домашна култура и воспитување, тоа зборува за неговиот став дека го мрзи да се објаснува со тебе или се плаши дека ќе има кавга па плачење па молење ... а чуствата не дека му се до длабочина на срцето засегнати ... па си вика ... неможам да се замарам ... повеќе

И така ... неговите проблеми - се само негови проблеми - и немаат врска со тебе ...

Затоа ти сега убаво, смири се, исплачи се - потриуди се извесен период да се воздржиш од праќање пораки и молење ... зошто ми делува дека тоа нема да го постигне ефектот кој ти го посакуваш - а тоа е да бидете пак заедно

Тој така одлучил ... и тоа е тоа ... дозволи си да бидеш тажна и да бидеш лута ... ќе помине ... тоа се вика созревање ... во иднина ќе знаеш да процениш подобро со кое момче до каде да одиш ...

Поздрав и не му ја мисли многу ... не е достоен за тебе .. а тоа не е ни битно ... битна си ти ...

yhtrhrethr
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Дефениција:Титкање,статус везе во врска на фејсбук,држење за раце и гушкање :tv:
Би зезнала пошто мисли дека е тој вистинскиот :smizla:

Ааа не ...чим на фејсбук има статус: Во врска..тоа веќе е врска...а и у осталом ако ти објавуе песни ..и тоа е љубов..ете мене за такво кривично дело ме теретат..не сум и објавуел песни и демек на сум ја сакал:tapp:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ааа не ...чим на фејсбук има статус: Во врска..тоа веќе е врска...а и у осталом ако ти објавуе песни ..и тоа е љубов..ете мене за такво кривично дело ме теретат..не сум и објавуел песни и демек на сум ја сакал:tapp:
Сместа да си објавил,инаку ке ти раскине и ке мора да се бара помош овде...најсериозбилна сум :tv:
А срценца и објавуваш?:vozbud:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Сместа да си објавил,инаку ке ти раскине и ке мора да се бара помош овде...најсериозбилна сум :tv:
Не сакав да тролам тука да пишувам..али крајно несериозна е и ОНА и сите околу НЕА....ми ја праи..ја ти објавувам ти мене не .и другите го приметија тоа и ми го викаат истото..и и викам..Зукенберк е крив за глупавоста на денешницава..и ми ја праи КОЈ КОЈ?:uvo:
 
G

GucciMane

Гостин
Не сакав да тролам тука да пишувам..али крајно несериозна е и ОНА и сите околу НЕА....ми ја праи..ја ти објавувам ти мене не .и другите го приметија тоа и ми го викаат истото..и и викам..Зукенберк е крив за глупавоста на денешницава..и ми ја праи КОЈ КОЈ?:uvo:
Па добро де, што те кошта да и постираш една песна? :smir:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Па добро де, што те кошта да и постираш една песна? :smir:
Ама не е стварта у тоа баце..они тоа го сваќаат како изразување љубов..демек ако и објавма песна ја саакам..
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Па ако не ја сакаш зошто тогаш си со неа?!?
Баце ти или не ме сваќаш или зорле ме драпаш.....објавување песна на фејсбук на ѕид за некој значи изразување љубов..не викам дека не ја сакам..ама некој фејсбукот го сваќаат ептен сериозно..
 
G

GucciMane

Гостин
Баце ти или не ме сваќаш или зорле ме драпаш.....објавување песна на фејсбук на ѕид за некој значи изразување љубов..не викам дека не ја сакам..ама некој фејсбукот го сваќаат ептен сериозно..
Па ако тоа ја направи среќна, зошто да не? :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom