Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Драга моја "Идиотка",

Си посатпила како што си мислела деа е најдобро - нема исправање на ситуацијата - повлечи се и барај друг ... не му се допаѓаш и тоа е факт .. си постапила коректно ... тебе те чека поголема среќа ... кисс

--- надополнето ---

Aleks,

Ja ljubomora ne bi mozela da trpam - a toj tesko deka ke se smeni - mislam deka ste razlicni i deka treba da si i ti takva (ili on kako tebe) za da se razberete ... vaka samo ke se izmacuvate se povekje ... znam mnogu parovi kako vas, na koi od taa pricina ne im uspealo ... ili ke go prifatis takov il;i ke raskinete ... izborot e tvoj ... zivotot e tvoj ...

--- надополнето ---

MacedoniaN,

Imaj hobi, socijaliziraj se povekje - pravi nesto so zivotot i slobodnoto vreme poradi koe ke se custvuvas ispolnet, korisen za opstestvoto i za sebe ... taka nema da imas potreba da se custvuvas nesiguren i da zavisis od nea ... pozz

--- надополнето ---



Почитувани,

бидејќи таква е рубриката ... ќе одговорам од аспект на љубовта

Крусер,

Еве неколку поговорки како изгледаат во реалноста:

Сè тече, сè се менува ..... Ништо не е вечно ..... Секој е заменлив, без секој се може .... Без разлика колку е добра или лоша сегашната состојба, ќе се промени .... она што не се менува е она што е во срцето, она што си го стекнал како искуство ... да не жалам за минатото, за луѓето кои се во моето срце ... не, не жалам, ама тие се вечно .... во мене, тие се дел од мене, тоа сум ЈАС ... една ѕвезда ...која се надевам ако не сега ... некогаш ќе биде сјајна

Крусер, секој треба да биде среќен кога знае дека дал се од себе ... ??? Не е поентата да дадеш се од себе - ако тоа нема цел ... поентата е да дадеш се од себе и тоа да помогне на партнерот...

Некои незнаат како да дадат се од себе - како да се справат со проблем/ ситуација .... затоа е тука партнерот па да помогне кога на другиот му е тешко, да го поддржи, да го разбере ... зар тие што незнаат како да дадат се од себе треба да ги отфрлиме ... да си речеме ... јас дадов се од себе и не бива ... јас ... ама не си ти ... туку е тој или таа ... разбираш ???

Поздрав и благодарам однапред
 
S

StormRage

Гостин
Даваш се од себе и фино лепо те маваат од земја за 3 збора... башка цело време си го вртам то сите можат без мене и јас можам без сите ама пак истото пак на неа мислам... ебати работата
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Даваш се од себе и фино лепо те маваат од земја за 3 збора... башка цело време си го вртам то сите можат без мене и јас можам без сите ама пак истото пак на неа мислам... ебати работата
Многу убаво те разбирам... заебана ситуација е.

Ама мораш да издржиш, никако немој да се понижуваш за девојка која изгледа не ја интересираш (малку сурово али јебига), на 17 години едноставно не вреди.

Дружи се со други девојчиња, излегувај повеќе и со тек на време ќе се појави друга во која исто така ќе се затрескаш, можеби оваа ќе биде вистинската. :wink:
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Аммм, ајде јас нешто да прашам. Можеби нема мн мн врска со темава зашто и не е некој голем проблем, но би сакала да ми дадете некои корисни идеи, какво изненадување може да се приреди по повод година дена од една врска??? Само нормално освен она шампањ. чоколадо, романтична вечера...... (имам неколку идеи но би сакала и да чујам од вас :)
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Откако го решивме проблемот со Скопјанецот, излезе нов...:( Битолчанецот, почна намерно да ме прави љубоморна, а незнам зошто. Насекое бара некои изговори за да се исклучи од мсн - фб. И постојано се караме и тоа за глупости, овие неколку дена се имаме закарано 6-7 пати и тоа за иста работа. Постојано ми вика „знам дека имаш друг и дека не ме сакаш мене“ и не ми верува. Но на крајот се завршува добро. И незнам што да правам. Од друга страна, Скопјанецот ме остави на мира, но постојано ми праѓа линкови со некои песни (тажни) како да ми вели „повреден сум, излечи ме“. Навистина незна што да правам.. Можеби изгледа чудно, но повторно ве молам за помош. :'(
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
^
Дали си размислила за можноста некој да му кажал на твојот дечко за тоа што се случило со Скопјанецот кога вели тој дека знаел дека не го сакаш и дека имаш друг баш после случката со Скопјанецот?
Можеби твојот дечко приметил и заради линковите кои ти ги става на фб.
Еден убав разговор со дечко ти и кажи му се што се случува и како се чуствуваш,ке ја цени искреноста.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
6
<3

се беше океј се до денеска . не сме у врска ама....... денеска ја немаше цел ден на фб и титкав и пракав пораки ,а таа нисто.кога се уклчи на фб се однесува некако поинаку.сите објави,видеа ги изгришала од ѕидот.што да права ?помошш :nesvest:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
се беше океј се до денеска . не сме у врска ама....... денеска ја немаше цел ден на фб и титкав и пракав пораки ,а таа нисто.кога се уклчи на фб се однесува некако поинаку.сите објави,видеа ги изгришала од ѕидот.што да права ?помошш :nesvest:
Земи ја “работата“ во свои раце.
(додека мислиш и фантазираш на неа)
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
се беше океј се до денеска . не сме у врска ама....... денеска ја немаше цел ден на фб и титкав и пракав пораки ,а таа нисто.кога се уклчи на фб се однесува некако поинаку.сите објави,видеа ги изгришала од ѕидот.што да права ?помошш :nesvest:
Каков однос имате вие двајцата?дали знае таа дека ти се допага?
 
S

StormRage

Гостин
знае вчера и таа ми каза индиректно ама денес :S помагајтее
немат ајр од то... истото ми се деси и сега ќе си продолжи да те игнорира освен ко ќе неможит да избегат
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
^
Дали си размислила за можноста некој да му кажал на твојот дечко за тоа што се случило со Скопјанецот кога вели тој дека знаел дека не го сакаш и дека имаш друг баш после случката со Скопјанецот?
Можеби твојот дечко приметил и заради линковите кои ти ги става на фб.
Еден убав разговор со дечко ти и кажи му се што се случува и како се чуствуваш,ке ја цени искреноста.
Не, тој не знае. А Скопјанецот ми вика „слушај ја песнава“, „ја обожавам песнава“, во таков смисол. Навистина сум...како изгубена ...
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
знае вчера и таа ми каза индиректно ама денес :S помагајтее
Почни да ја игнорираш девојката.Ке се прашува што се случило па подоцна сама таа ке те бара и ке сака објаснување.

--- надополнето ---

Не, тој не знае. А Скопјанецот ми вика „слушај ја песнава“, „ја обожавам песнава“, во таков смисол. Навистина сум...како изгубена ...
Не биди толку сигурна дека не знае.Мене ми е баш чудно од кај му дошло нему идејата дека имаш друг баш после случката со типот од Скопје.Што ке мислиш ти на пример доколку некоја девојка му става песни на твојот дечко?ке мислиш дека и тој има друга:toe:Прашај го што е проблемот.
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Почни да ја игнорираш девојката.Ке се прашува што се случило па подоцна сама таа ке те бара и ке сака објаснување.

--- надополнето ---



Не биди толку сигурна дека не знае.Мене ми е баш чудно од кај му дошло нему идејата дека имаш друг баш после случката со типот од Скопје.Што ке мислиш ти на пример доколку некоја девојка му става песни на твојот дечко?ке мислиш дека и тој има друга:toe:Прашај го што е проблемот.
Да, но Битолчанецот не знае за песните.. Многу е тврдоглав...како и јас...:(
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Не, тој не знае. А Скопјанецот ми вика „слушај ја песнава“, „ја обожавам песнава“, во таков смисол. Навистина сум...како изгубена ...
Девојче, излеа младо си па не знаеш за подмолноста на скопјаните. Ово ти е типичен пример кога Скопје ја саботира Битола (и не е прв пат). Така, откачи го тој скопски п***р и чувај си го битолчанецот; битолската сентименталност и посветеност е овековечена во Одата за Сонцето...оооо, а кај ми е Сонцето?...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom