Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
2 декември 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Mi Treba Pomos- HITNO MI E Ke raskazam na kratko
Sakam da i pisam poraka so koja ke uspeam na nekakov nacin da go vratam kontaktot so devojceto... Dobiv blok na fb i nekolku meseci nemam nikakov kontak/ Pricinata za seto toa seushte ne ja znaam se obidov d a otvoram dr fb profil i i pisav i pak me blokira. Seto se sluci otkako izgleda ne bev dovolno razbran deka rodendenskiot poklon koj i go podariv bese so prijatelska namera kako edno vnimanie za prijatelstvoto. Posle poklonot dobiv fala na fb i blok. o_O mislam- neznam/nesvatlivo mi e, ne dobiv odgovor na ednostavnoto prasanje, ZOSTO? Zosto toa? Ja sakav, i seushte ja sakam... Ve molam pomognete mi da najdam nacin da go vratam toa prijatelstvo... pomina edna godina ne mozam da ja zaboravam
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Mi Treba Pomos- HITNO MI E Ke raskazam na kratko
Sakam da i pisam poraka so koja ke uspeam na nekakov nacin da go vratam kontaktot so devojceto... Dobiv blok na fb i nekolku meseci nemam nikakov kontak/ Pricinata za seto toa seushte ne ja znaam se obidov d a otvoram dr fb profil i i pisav i pak me blokira. Seto se sluci otkako izgleda ne bev dovolno razbran deka rodendenskiot poklon koj i go podariv bese so prijatelska namera kako edno vnimanie za prijatelstvoto. Posle poklonot dobiv fala na fb i blok. o_O mislam- neznam/nesvatlivo mi e, ne dobiv odgovor na ednostavnoto prasanje, ZOSTO? Zosto toa? Ja sakav, i seushte ja sakam... Ve molam pomognete mi da najdam nacin da go vratam toa prijatelstvo... pomina edna godina ne mozam da ja zaboravam
Што беше поклонот?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
casa so merci cokoladca :)
Не верувам дека е нешто поврзано со поклонот, ама нормално, никој одовде не може да ти ја каже точната причина. Девојчето најдобро си знае што е проблемот. Мој совет е да не ја напињаш. Чим решила да прекине контакт со тебе, секој твој обид да ја вратиш во твојот живот ќе биде сфатен како замарање. А нема ништо полошо од машко што не може да прифати пораз.
 
Член од
2 декември 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Не верувам дека е нешто поврзано со поклонот, ама нормално, никој одовде не може да ти ја каже точната причина. Девојчето најдобро си знае што е проблемот. Мој совет е да не ја напињаш. Чим решила да прекине контакт со тебе, секој твој обид да ја вратиш во твојот живот ќе биде сфатен како замарање. А нема ништо полошо од машко што не може да прифати пораз.
nemozam da prifatam poraz... ne bese borba ova! Za kakov poraz razgovarame?
Apsolutno deka nikoj ne moze da mi kaze zosto go napravila ova. Baram reshenie, nekoja poraka koja na bilo kakov nacin bi i go smenilo mislenjeto vo odnosot so mene.
Neli i da sum zgresil neznam barem nekoja shansa za da se izvinam.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.998
Поени од реакции
35.916
nemozam da prifatam poraz... ne bese borba ova! Za kakov poraz razgovarame?
Apsolutno deka nikoj ne moze da mi kaze zosto go napravila ova. Baram reshenie, nekoja poraka koja na bilo kakov nacin bi i go smenilo mislenjeto vo odnosot so mene.
Neli i da sum zgresil neznam barem nekoja shansa za da se izvinam.
И на мене ме блокнаа така пред 3 год , без никакво објаснување. Не ни напињав јас , и лани летото ме аддна пак. :pos: ... Сега нонстоп ми остава лајкови.:facepalm:

Јебига , жени.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
37
Поени од реакции
5
Ми треба огромна помош. Немам скоро никакво искуство околу тоа излегување со девојки на кафе и тие работи, а друго девојчето е многу срамежливо незнам дали е таква само кога е со мене или пак со сите е таква, сакав да добијам објаснување што да направам за да и мине срамот кога ќе ме виде некаде, значи едваи здраво кажува .. те до толку е..
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Дали некој или некоја ќе можи некое прашање по ПП ?

Еве нешто тука ќе пишам, детали по пп..
Се заљубив во едно девојче, нонстоп пишуваме (веќе 1 година) и мислам дека е време нешто да превземам.. Мислам дека имам добри шанси кај неа.. Па што да правам како да постапам а да не ја усерам работава ?..
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
па викни ја да излезете да се видите на кафе или слично види како ќе ти иде и слично пробај нешто да направиш
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Дали некој или некоја ќе можи некое прашање по ПП ?

Еве нешто тука ќе пишам, детали по пп..
Се заљубив во едно девојче, нонстоп пишуваме (веќе 1 година) и мислам дека е време нешто да превземам.. Мислам дека имам добри шанси кај неа.. Па што да правам како да постапам а да не ја усерам работава ?..

Почекај уште малце
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Што да чекам.. ?

Сакав да кажам 1 година пишуваме пред тоа скоро и да не се знаевме.. А во последно време многу некако се зближивме..
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
nemozam da prifatam poraz... ne bese borba ova! Za kakov poraz razgovarame?
Apsolutno deka nikoj ne moze da mi kaze zosto go napravila ova. Baram reshenie, nekoja poraka koja na bilo kakov nacin bi i go smenilo mislenjeto vo odnosot so mene.
Neli i da sum zgresil neznam barem nekoja shansa za da se izvinam.
Откажи се
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Дали некој или некоја ќе можи некое прашање по ПП ?

Еве нешто тука ќе пишам, детали по пп..
Се заљубив во едно девојче, нонстоп пишуваме (веќе 1 година) и мислам дека е време нешто да превземам.. Мислам дека имам добри шанси кај неа.. Па што да правам како да постапам а да не ја усерам работава ?..
Година дена пишувате и не сте искочиле ? Д фак ? Пријателе да не е лажен профил што у слободно време те јебе у здрав мозок (ако го имаш) ??? Дај пиши ми пп те молам.
 
Член од
2 септември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Машки помагајте ми зошто не знам повеќе што да мислам. Со дечково сум скоро 2 месеци од кои еден во врска а се знаеме од пред две години и онака се зафркаваме и се, типот има 22 години, јас 19 и уште од пред некоја недела праиме муабет нешо кај би иделе на некое место каде што нема да треба да си идам да преспиеме нели зошо иначе секој втор ден седевме кај него после искачање или кафе мислам кај баба му и дедо му во станот и ништо не се случуваше, малку допири и тоа беше се. Ме викна во викендица кај него во друг град му е и направив се за да отидам и очекував да се случи нешто, поточно секс и ништо човече не можам да си поверувам цел викенд бевме заедно вчера се вратив. Што мислите зошто напален е му се дига ама..? Дали може да има некаков проблем?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Машки помагајте ми зошто не знам повеќе што да мислам. Со дечково сум скоро 2 месеци од кои еден во врска а се знаеме од пред две години и онака се зафркаваме и се, типот има 22 години, јас 19 и уште од пред некоја недела праиме муабет нешо кај би иделе на некое место каде што нема да треба да си идам да преспиеме нели зошо иначе секој втор ден седевме кај него после искачање или кафе мислам кај баба му и дедо му во станот и ништо не се случуваше, малку допири и тоа беше се. Ме викна во викендица кај него во друг град му е и направив се за да отидам и очекував да се случи нешто, поточно секс и ништо човече не можам да си поверувам цел викенд бевме заедно вчера се вратив. Што мислите зошто напален е му се дига ама..? Дали може да има некаков проблем?
Превземи ти иницијатива, има нкои мажи кои никогаш не се сигурни и не се снаоѓаат добро во знаците дали девојката сака или не секс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom