Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

H

HITCH

Гостин
значи мислам дека си сосема у право
Знаци ти имас проблем! :pos: Идеш со еден сакаш друг. Епа чорба! Батали ги двајцата најди си некој нов. Не иди со некој кој те напиња, мачно е за двајцата. Ем, ти не го сакаш овој :toe: Сериозно, најди друг дечко, немој луѓето да ги третираш како бројки, тоа те прави лоша личност.
Значи, во животот се дружиме и им посветуваме внимание само на оние кои ги сакаме! (и оние кои не сакаат, тие што не не сакаат не ги манијачиме)

п.с. добро не најде на форумов! Се надевам дека ќе имаш убав помин :smir:
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
знаци ми треба помош пошо иам дечко а сакам друг.. со тој шо го сакам бев некој си 2 месеци и он додека бевме заедно чело време ми казуваше како другарка ми е мн добра како е мн фина и слични глупости на крај он заминал у прага а ја појма немав дознав од брат му :nesvest: и сеа ми е мн тешко.. а моментално се гледа со еден друг кој многу ме напиња и секоја негова постапка ме нервира немозам да го поднесам :devil1::devil1::devil1::devil1: ве молам казете ми со да направам

Тој првиот е во Прага колку што разбрав, значи тоа завршило, а ако не ти е убаво со тој што си сега тогаш раскинете. Не гледам што е тука проблемот. Btw ако ти е тешко за тој првиот, мислам дека е најдобро да го заборавиш, очигледно на него не си му значела доволно чим не ти кажал дека оди во Прага, па зошто тогаш ти да се замараш со него
 
Член од
29 септември 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Знаци ти имас проблем! :pos: Идеш со еден сакаш друг. Епа чорба! Батали ги двајцата најди си некој нов. Не иди со некој кој те напиња, мачно е за двајцата. Ем, ти не го сакаш овој :toe: Сериозно, најди друг дечко, немој луѓето да ги третираш како бројки, тоа те прави лоша личност.
Значи, во животот се дружиме и им посветуваме внимание само на оние кои ги сакаме! (и оние кои не сакаат, тие што не не сакаат не ги манијачиме)

п.с. добро не најде на форумов! Се надевам дека ќе имаш убав помин :smir:

се обидувам цело време да му кажам крај и дека нејкам да бидам со него ми се заканува дека ке ми прај проблеми одма и слични глупости :lut::lut::lut: а од друга страна па и другарка ми цело време ми вика да не се глупирам да не раскинувам пошо ме сакал и сум му значела.. али сепак не сум срекна со него... :icon_frow:icon_frow:icon_frow:icon_frow

Фаллаа.. се надевам и јас :) :pipi::wink::back:

--- надополнето ---

Тој првиот е во Прага колку што разбрав, значи тоа завршило, а ако не ти е убаво со тој што си сега тогаш раскинете. Не гледам што е тука проблемот. Btw ако ти е тешко за тој првиот, мислам дека е најдобро да го заборавиш, очигледно на него не си му значела доволно чим не ти кажал дека оди во Прага, па зошто тогаш ти да се замараш со него

тој што е во прага зборевме демек зашо не ми кажа шо е ова.. ми рече дека отишол и ке се врати за брззо а зашо е таму ни самиот незнае и зборевме за нашата врска само ми рече коа ке се вратам ке биде подобро -.- а разбрав и дека е болен од неизлечлива болест се плашам од најлошото :(
ке почекам да видам дали ке се врати и ке ме побара а ако не ме побара изгледа дека ке морам да го заборавам :toe:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Знам ќе звучи глупо ама ај и јас да прашам за некој совет.
Дали 2 годишна врска би можела да опстане на далечина?.Мислам не е којзнае каква пошто се работи за градови во земјата и поради студирање во различни од нив нема да се има толку контакт освен на телефон и другите средства на комуникација.
Иако поголемата работа зависи од двајцата,би ве замолил за совет.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Знам ќе значи глупо ама ај и јас да прашам за некој совет.
Дали 2 годишна врска би можела да опстане на далечина?.Мислам не е којзнае каква пошто се работи за градови во земјата и поради студирање во различни од нив нема да се има толку контакт освен на телефон и другите средства на комуникација.
Иако поголемата работа зависи од двајцата,би ве замолил за совет.
Ако се сакат се се мојт.:smir: Јас лично познавам многу шо имет таква врска, ес да немат да ти е сеедно шо немат да се гледате толку често како порано и ќе ти е тешко сепак е остварливо.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Знам ќе звучи глупо ама ај и јас да прашам за некој совет.
Дали 2 годишна врска би можела да опстане на далечина?.Мислам не е којзнае каква пошто се работи за градови во земјата и поради студирање во различни од нив нема да се има толку контакт освен на телефон и другите средства на комуникација.
Иако поголемата работа зависи од двајцата,би ве замолил за совет.
Искрено да ти речам таква врска има многу повеќе шанси да опстане неголи да се гледате секој ден, па кавги за банални работи и да си здосадите, секојдневието ни е исполнето со обврски па не може баш буквално секој ден сега да се замарате и да губите време еден со друг, се знае најголемата забава пиењето сексот и остало се случува најчесто за викенд, кога сте послободни, јас мислам да не му ја мислиш многу и јас порано вака се замарав со глупости, уживај

--- надополнето ---

знаци ми треба помош пошо иам дечко а сакам друг.. со тој шо го сакам бев некој си 2 месеци и он додека бевме заедно чело време ми казуваше како другарка ми е мн добра како е мн фина и слични глупости на крај он заминал у прага а ја појма немав дознав од брат му :nesvest: и сеа ми е мн тешко.. а моментално се гледа со еден друг кој многу ме напиња и секоја негова постапка ме нервира немозам да го поднесам :devil1::devil1::devil1::devil1: ве молам казете ми со да направам

--- надополнето ---








Хахаха леле сестро ме изнасмеа:)
не си једина само тоа ќе речам колку девојки одат со своите дечковци ради реда не си свесна, наоколу си флертуваат, си имаат симпатии па дури и се заљубени во други личности, животни приказни само ттреба да имаш доволно време и трпение да ги ислушаш секој си има своја:)

инаку ова се случува затоа што мажите секогаш се во подобра позиција и бираат, треба да имаш огромна среќа за да го имаш дечкото кој ти се допаѓа исто толку колку и ти на него, не можеш да го натераш со сила да те сака, нели:) мажите се потврдоглави на тоа поле, жените можат да се убедат, ако си ја гледала онаа рекламата колку повеќе зборуваш толку повеќе добиваш на реклам пауза од ,,Кога лисјата паѓаат" ќе ти стане појасно, али јбг ништо не е идеално така што не му ја мисли многу во животот има многу пострашни работи од невозвратена љубов
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.562
Поени од реакции
33.815
Еднаш дури во филм слушнав: Врска на далечина дури ни на филм не опстанува.

Остај љубовта посилна од се`, ако се сака се` се може и остали клишеа.
И секако, 2 годишна врска не се прекинува туку-така. Гарантирано ќе пробате. Резултатите само ќе бидат фатални..
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Еднаш дури во филм слушнав: Врска на далечина дури ни на филм не опстанува.

Остај љубовта посилна од се`, ако се сака се` се може и остали клишеа.
И секако, 2 годишна врска не се прекинува туку-така. Гарантирано ќе пробате. Резултатите само ќе бидат фатални..
Не се слагам
Како беше онаа "Далечината и го прави на љубовта она што ветерот и го прави на искрата-ако е мала ќе згасне ако е голема ќе се разгори во силен оган:)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.562
Поени од реакции
33.815
Не се слагам
Како беше онаа "Далечината и го прави на љубовта она што ветерот и го прави на искрата-ако е мала ќе згасне ако е голема ќе се разгори во силен оган:)
Во ред се сите ти мотивирачки па и демотивирачки ствари.
Моментот е, кога ќе пробаш сама. :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Во ред се сите ти мотивирачки па и демотивирачки ствари.
Моментот е, кога ќе пробаш сама. :)
Пробано, испробано, размислено,измислено мислава функционира ин реал лајф имам и свое искуство де, не сакам само да изигравам паметна:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
T

Tetro

Гостин
Пробано, испробано, размислено,измислено мислава функционира ин реал лајф имам и свое искуство де, не сакам само да изигравам паметна:)
Точно. Успеваат далечни врски, преку телефонска жица, скајп, месинџери,... ама ретко.
Ќе те разочарам, ама долгогодишна, двегодишна врска. ќе успее у просек 2/10 или 1/5 :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Бла бла блаааааааааааааааааааааа
ако го сакам абе има да мислам на него док не умрам бе, емоции се во прашање, не е ова играчки ај ќе се зезаме ќе идеме на кафенце мафенце ќе се драпкаме сори на сељачки жаргон, ќе се пољубуваме секојдневно во исти час, минутка да се одржава редовност оти чувај боже да пропуштиш ден ќе се заборавите.пффф ако го сакам ќе мислам на него и доволен ќе ми биде тој адреналински шок на дневна доза само додека мислам на него, а камоли да го видам. љубов
што ли беше тоа предлагам да прочитате во книга зашто очигледно не сте доживеале,изостави математика и процент на успевање на таквите врски. кога е љубов во прашање математички закони не важат
Некој љубови се памтат цел живот баба и дедо тоа го знаат најдобро, некој и на смртна постела ги бараат своите незаборавени љубови..
 
T

Tetro

Гостин
љубов
што ли беше тоа предлагам да прочитате во книга
зашто очигледно не сте доживеале,изостави математика и процент на успевање на таквите врски. кога е љубов во прашање математички закони не важат
Некој љубови се памтат цел живот баба и дедо тоа го знаат најдобро, некој и на смртна постела ги бараат своите незаборавени љубови..
за тоа ти беше постот што напишав 1/5 или 2/10. Онака се ставени само бројќи, не оти се точни :tapp: Статистика немам правено, ама знам дека сум во право, дека поголем број од врски од ваков карактер не успеваат.

љубов
што ли беше тоа предлагам да прочитате во книга


Девојче, ако љубовта или ако се учи за љубовта од книгите, мислам дека сте ретарда која нема појма што е живот или што е камен. :nesum:

И на крај да ви спомнам дека љубовта е измислена емоција, наметната од некоја потреба или нагон. :helou:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Реков да прочиташ во книга за да разбереш подобро емоција што не си ја доживеал
А тоа дали љубовта е измислена емоција ќе оставам на секој со своето искуство,
Секоја понатамошна дискусија би била глупост
 

Kajgana Shop

На врв Bottom