Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

H

HITCH

Гостин
Проблемов секојдневно си зафаќа нови димензии и се продлабочува :nesum:
Мене ми е јасно дека нема шо да барам док не добие документи..или дур братучед ми не ми помогне некако..ако сака.. :nesum:
очајна сум, не знам што да правам :nesum:
help,anyone :se_ molam
Седи, чекај да се средат работите и не го замарај дечко ти. Верувај ми, него му е многу потешко отколку тебе. Почекај до Нова година, сепак во врска сте подолго време. Прво за работата: сеедно кој ќе ти најде работа таму и сеедно колку сте блиски, од овде провери го местото каде што би работела таму. Провери на нет, распрашај се убаво, никако немој да одиш на непроверено.
Да се вратам на темата. Абе да знаеш дека понекогаш сите мака мачиме со љубовта, ама има и прекрасни моменти. Сега ти е тешко, мислиш дека ќе експлодираш од мака. Мислиш дека тебе ти е најтешко... ама мисли на убавите моменти со него :toe: Абе чекај да помине време. Имај трпение! А во овие ТРИ месеци има куп работи што можеш да ги правиш, а не си ги направила. Шетај повеќе, читај книги, слушај музика, абе прави работи кои не си ги направила одамна. Седни и направи план за утре или поинтересно за цела недела што сакаш да правиш и после играј си со распоредот. Се кладам дека има луѓе или места кај што сакаш да појдеш. Иди низ град, шетај низ продавници, не купувај ништо повеќе ќе те замори купувањето, само шетај. Иди сама, не ти треба никој за тепање време. Прави се` за да не ти биде досадно, а и полесно ќе му биде на дечко ти, негативната енергија ќе ја трошиш на куп други работи и со него кога ќе збориш ќе бидеш супер расположена. Јас на пример сум ретко нерасположена, ама кога мене ми е тапа верувај ми сите ги повлекувам удолу, жива среќа што тоа се само неколлу денови во годината па се издржува некако. Биди ведра, смеј се повеќе и не заборавај лошото поминува! И троши ја негативната енергија на други работи, не на дечко ти :smir:
Батали со што би било кога би било, тоа не е добро за никого!
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Во секој случај што и да направиш нема да заврши со хепи енд така да имаш опција да заборавиш, но ако стварно сакаш да дознае што знам пробај да фатите на дело "случајно" ако се повтори пак.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Прв совет:Не отварај тема кога имаш постоечка и тоа е ставена во „важна“.
Второ:Работите кои не ги знаеме не не болат.Без разлика што е тоа.
Трето:Јас би сакала да ми кажат дека имам рогови,особено тоа го очекувам од моите најдобри пријатели.Но не реагираме сите исто,затоа језик за зубе и намести сам да види или од околу коментирај „што би било,кога би било“
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Еден мој другар(најдобар) е во врска околу 2 години, се ОК врската им е сериозна другар ми е ептен заљубен а навидум и девојка му, е сега знам сигурно дека девојка му го има изневерено сега скоро со нејзиниот бивш, а другар ми неможе ни да претпостави дека го изневерува.
Дали да му кажам или не, ако му кажам тоа сигурно ќе влијае на нашето другарство, како индиректно да му посочам дека го изневерува.

Ве молам само реални совети, без шеги.
Стави се на негово место ... дали ти би сакал да знаеш ако некогаш такво нешто тебе ти се случи ..
Ако сте најдобри другари, нема зошто заобиколување (се разбира ако си сигурен во тоа дека таа го направила), ќе му кажеш дека има право да знае, затоа шо ти знаеш, речи му како сакаш свати ме но јас морам да ти кажам, затоа шо ако ми се деси истото мене и јас очекувам од тебе исто, едноставно морам да ти кажам ... ваква и ваква е работава ...

--- надополнето ---

Трето:Јас би сакала да ми кажат дека имам рогови,особено тоа го очекувам од моите најдобри пријатели.Но не реагираме сите исто,затоа језик за зубе и намести сам да види или од околу коментирај „што би било,кога би било“
Јас па мислев по твои критериуми ова некоја фраерска работа е :) не очекував рогови да спомнеш :wink:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Некогаш освен да читаш треба и да разбираш,барем како Велешанец тоа би требало досега да го имаш совладано колега :wink:
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
149
Поени од реакции
54
Стави се на негово место ... дали ти би сакал да знаеш ако некогаш такво нешто тебе ти се случи ..
Ако сте најдобри другари, нема зошто заобиколување (се разбира ако си сигурен во тоа дека таа го направила), ќе му кажеш дека има право да знае, затоа шо ти знаеш, речи му како сакаш свати ме но јас морам да ти кажам, затоа шо ако ми се деси истото мене и јас очекувам од тебе исто, едноставно морам да ти кажам ... ваква и ваква е работава ...

На ова прво помислив, но сега размислувам другар ми е од типот на оние кои кога ќе се заљуват гледаат само право, ептен е самоуверен а и помислив доколку само му кажам без докази таа лесно може да го увери во спротивното бидејќи има доста големо влијание на неговото однесување, според мене и преголемо. А за тоа дека го изневерува за еднаш знам 100% и сега чим еднаш се десило без последици сигурно следува и уште.
 
H

HITCH

Гостин
Еден мој другар(најдобар) е во врска околу 2 години, се ОК врската им е сериозна другар ми е ептен заљубен а навидум и девојка му, е сега знам сигурно дека девојка му го има изневерено сега скоро со нејзиниот бивш, а другар ми неможе ни да претпостави дека го изневерува.
Дали да му кажам или не, ако му кажам тоа сигурно ќе влијае на нашето другарство, како индиректно да му посочам дека го изневерува.

Ве молам само реални совети, без шеги.
Еј извини ама морам прво мајтап: таа се е*е со сите, само мене ме сака :pos:

За проблемов: Мене би ми значело ако ми кажеш искрено. Можеби одма нема да реагирам никако, ама ќе се размислам за информацијата и некое време ќе внимавам како се одвиваат работите. Значи ако иде врската иде, ако не иде подобро да се прекине :toe: Кога нешто ќе пукне не се лепи, останува пукнато. Имај в предвид дека советов ти е од женско.

Од машко би гласел нешто вака: брат секогаш треба промена сеедно дали е врска или брак.

Значи се` зависи од твојот дугар. Ти си го знаеш најдобро и знаеш како би реагирал ако му кажеш дека девојката му набила рогови со бившиот.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Еден мој другар(најдобар) е во врска околу 2 години, се ОК врската им е сериозна другар ми е ептен заљубен а навидум и девојка му, е сега знам сигурно дека девојка му го има изневерено сега скоро со нејзиниот бивш, а другар ми неможе ни да претпостави дека го изневерува.
Дали да му кажам или не, ако му кажам тоа сигурно ќе влијае на нашето другарство, како индиректно да му посочам дека го изневерува.

Ве молам само реални совети, без шеги.
Ако му кажеш имаш голем ризик да ви се расипе пријателството. Дури и да прифати дека е така вечно ќе му остане у потсвест дека да не си му рекол, може ќе било поинаку.

Најсигурно за тебе е да најдеш начин он индиректно да дознае така што да не го поврзе тоа со тебе, така ем му помагаш ем ќе ти остане другар.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
??????

Го промашувате зборот НАЈДОБАР ДРУГАР. Не е некој со кој се гледа еднач во годината, само на здраво, па да помисли дека сака да му ја расипе врската или нешто слично.. кажи му.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
57
Поени од реакции
0
Седи, чекај да се средат работите и не го замарај дечко ти. Верувај ми, него му е многу потешко отколку тебе. Почекај до Нова година, сепак во врска сте подолго време. Прво за работата: сеедно кој ќе ти најде работа таму и сеедно колку сте блиски, од овде провери го местото каде што би работела таму. Провери на нет, распрашај се убаво, никако немој да одиш на непроверено.
Да се вратам на темата. Абе да знаеш дека понекогаш сите мака мачиме со љубовта, ама има и прекрасни моменти. Сега ти е тешко, мислиш дека ќе експлодираш од мака. Мислиш дека тебе ти е најтешко... ама мисли на убавите моменти со него :toe: Абе чекај да помине време. Имај трпение! А во овие ТРИ месеци има куп работи што можеш да ги правиш, а не си ги направила. Шетај повеќе, читај книги, слушај музика, абе прави работи кои не си ги направила одамна. Седни и направи план за утре или поинтересно за цела недела што сакаш да правиш и после играј си со распоредот. Се кладам дека има луѓе или места кај што сакаш да појдеш. Иди низ град, шетај низ продавници, не купувај ништо повеќе ќе те замори купувањето, само шетај. Иди сама, не ти треба никој за тепање време. Прави се` за да не ти биде досадно, а и полесно ќе му биде на дечко ти, негативната енергија ќе ја трошиш на куп други работи и со него кога ќе збориш ќе бидеш супер расположена. Јас на пример сум ретко нерасположена, ама кога мене ми е тапа верувај ми сите ги повлекувам удолу, жива среќа што тоа се само неколлу денови во годината па се издржува некако. Биди ведра, смеј се повеќе и не заборавај лошото поминува! И троши ја негативната енергија на други работи, не на дечко ти :smir:
Батали со што би било кога би било, тоа не е добро за никого!
@HITCH
THANK U!!! ми го разубави денот :smir: баш е ова тоа што ми требаше да го слушнам :smir: не сум човек што лесно паѓа down, ама ете се случуваат и такви 5минути :toe: ајде идам сега да му се јавам, да го расположам и него, дека нели ако сме издржиле три години, уште една мање више што мења :back:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Vaka... Jas imam dolgogodisna vrska. Veke od pred edna godina so decko mi se karame vo glavno za nekoi sitnici no kavgite se dosta voznemiruvacki. Kako i vo bilo koja vrska normalno e da ima karanici, go znam toa , no toj stana nekako poagresiven ovaa godina. Go nabljuduvav negovoto odnesuvanje i so negovite drugari i zabelezav deka toj so site niv se odnesuva taka. Po priroda e dosta flegmaticen no i pri najmala raspravija toj stanuva nervozen i burno reagira. Neznam sto da pravam. Razgovarav so nego, no toj kako da ne sfakja deka postoi problem i deka mene navistina me plasat negovite reakcii. Neznam kako da postapam bidejkji od edna strana sakam da bidam so nego , a od druga strana neznam kakov ke bide ponatamu i se plasam da ne stane preagresiven pa da zaglavam vo nekoi problemi. Ve molam dajte mi mislenje za mojot problem ili nekoi vakvi vasi iskustva ako ste gi imale bidejkji smetam deka ova e navistina problem.
Zdravo Kajli citajki gi site problemi , bidejki sum nova na forumov nekako se prepoznav vo tvojot. Go imav istiot problem-flegmaticen molceliv a mnogu izbuvliv. Sedvme ragovaravme stoe e kako e -prviot pat da vetuvanja deka ke se promeni no se ostana po staro. Vtoriot pat isti lazni vetuvanja deka ke se promeni ( a bese neizdrzlivo da se bide so nego koga e nervozen) Si rekov ili ke bide ili ne (a bevme vo vrska 5 godini). Sednav so nego i so negovite roditeli i seriozno razgovaravme za negoviot problem. Pobaravme sovet od lekar- ne preporaca da odime na odmor sami dvajcata nekade na planina, a mene me soveti da ne dozvolam da se nerviram, a ako toj se nervira samo da go gusnam da mu kazam deka ne bi mozela da izdrzam so nego ako e takov agresiven. i tuka lezel zajakot -otidovme cel mesec na planina-mirno ubavo kako da e drug covek samo koga ke iznervirese taka za sitnica jas ke pocanav da mu zboruvam i ete se promeni. Ima nekoj mometi na nervoza no normalno go svakam rabota, doma , pari i sega koga ke oseti samiot deke e nervozen pie diazipan od 2 ili od 3 ne znam kolku tocno bea , no po preporaka na lekar no toa se slucuva mnogu retko. Eve ziveeme zaedno veke 6 meseci i se e vo red.:salut:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Еден мој другар(најдобар) е во врска околу 2 години, се ОК врската им е сериозна другар ми е ептен заљубен а навидум и девојка му, е сега знам сигурно дека девојка му го има изневерено сега скоро со нејзиниот бивш, а другар ми неможе ни да претпостави дека го изневерува.
Дали да му кажам или не, ако му кажам тоа сигурно ќе влијае на нашето другарство, како индиректно да му посочам дека го изневерува.

Ве молам само реални совети, без шеги.
Певај брате.... шо побрзо, то подобро. Ако знае да цени другар нема да ти се налути, туку треба да ти биде и благодарен. Е сега дали ќе биде да се скараат или не, не зависи од тебе.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Еден мој другар(најдобар) е во врска околу 2 години, се ОК врската им е сериозна другар ми е ептен заљубен а навидум и девојка му, е сега знам сигурно дека девојка му го има изневерено сега скоро со нејзиниот бивш, а другар ми неможе ни да претпостави дека го изневерува.
Дали да му кажам или не, ако му кажам тоа сигурно ќе влијае на нашето другарство, како индиректно да му посочам дека го изневерува.

Ве молам само реални совети, без шеги.
Треба да му кажеш пошто нели си му најдобар другар. Не гледам како тоа би влијаело на вашето другарство-што си ти крив што она го изневерува? После натаму он ке си одлучи што ке прави со врската. Битно ти биди тука за да му пружиш подршка што и да одлучи.
 
T

Tetro

Гостин
Еден мој другар(најдобар) е во врска околу 2 години, се ОК врската им е сериозна другар ми е ептен заљубен а навидум и девојка му, е сега знам сигурно дека девојка му го има изневерено сега скоро со нејзиниот бивш, а другар ми неможе ни да претпостави дека го изневерува.
Дали да му кажам или не, ако му кажам тоа сигурно ќе влијае на нашето другарство, како индиректно да му посочам дека го изневерува.

Ве молам само реални совети, без шеги.
а докази имаш бе? претпоставуваш само... Што ако грешиш? па да те тужат после шо им се мешаш у врската. Ќе испаднеш педерче.
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
149
Поени од реакции
54
а докази имаш бе? претпоставуваш само... Што ако грешиш? па да те тужат после шо им се мешаш у врската. Ќе испаднеш педерче.
Е па тука лежи зајакот знам со сигурност, ама немам докази. И сега да му кажам само онака Еј друже она те вара, тој одма ќе отиде да разговара со неа а сите знаеме колку способности за убедување поседуваат девојкиве:toe:

Бог да не чува од женска беља.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom