Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И јас дојдов на ред да прашам за совет,неверојатно нешто :)

Вака сега,не знам од каде да почнам бидејки има за пишување колку за еден роман....затоа кратко ке биде,ако треба да пишувам се по ред,кажете....

Идев со една девојка 7 месеци,раскинуваме и сеа после долго време,скоро една година,ми се јавува и ме прашува онака дали сакам да се смириме пак.Лооооол....а,додека идевме ме повреди многу.Пред некој ден ми изјави дека ме сака уште,се каела за тоа што ми го направила и бара уште една шанса.
Срцето ми вика да и се смирам,а паметот не,бидејки не сакам да ме повреди пак.
Не знам што да правам веке......:icon_roll:icon_roll:icon_roll
Ако ја сакаш, мислам дека би требал да и дадеш уште една шанса, со тоа што ќе бидеш порезервиран и ќе се пазиш себеси. Срцето слушај го, затоа што еден ден во иднината можеби ќе се каеш што не си пробал пак и ќе си префрлаш сам на себе. Најчесто и јас се согласувам со тоа дека врска кога ќе почне пак по раскинување обично не трае долго и успешно, но сепак, ти ја сакаш и покрај толку време. Пробај немаш ништо да изгубиш, не се плаши да сакаш и не се плаши од твоите чувства. Како и да е, треба да бидеш порезервиран додека не видиш дали навистина вреди девојката за целосно да и се предадеш.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Карањето беше за најобични глупости,ситници.
Не ми веруваше ништо,мислеше дека ја лажам,сум ја варал и такви слични срања.
Слушаше некој други фаци,а мене не ми веруваше ни малку....:tapp:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
И јас дојдов на ред да прашам за совет,неверојатно нешто :)

Вака сега,не знам од каде да почнам бидејки има за пишување колку за еден роман....затоа кратко ке биде,ако треба да пишувам се по ред,кажете....

Идев со една девојка 7 месеци,раскинуваме и сеа после долго време,скоро една година,ми се јавува и ме прашува онака дали сакам да се смириме пак.Лооооол....а,додека идевме ме повреди многу.Пред некој ден ми изјави дека ме сака уште,се каела за тоа што ми го направила и бара уште една шанса.
Срцето ми вика да и се смирам,а паметот не,бидејки не сакам да ме повреди пак.
Не знам што да правам веке......:icon_roll:icon_roll:icon_roll
Listen to your heart, when is calling for u :wink: listen to your heart there is nothing you can do.....
Секој заслужува втора шанса, сите грешиме затоа сме луѓе, во случајов ти ќе изгубиш ако не се смирите бидејќи сеуште ја сакаш се гледа по постот.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
И јас дојдов на ред да прашам за совет,неверојатно нешто :)

Вака сега,не знам од каде да почнам бидејки има за пишување колку за еден роман....затоа кратко ке биде,ако треба да пишувам се по ред,кажете....

Идев со една девојка 7 месеци,раскинуваме и сеа после долго време,скоро една година,ми се јавува и ме прашува онака дали сакам да се смириме пак.Лооооол....а,додека идевме ме повреди многу.Пред некој ден ми изјави дека ме сака уште,се каела за тоа што ми го направила и бара уште една шанса.
Срцето ми вика да и се смирам,а паметот не,бидејки не сакам да ме повреди пак.
Не знам што да правам веке......:icon_roll:icon_roll:icon_roll

Она што се "скршило",колку и да го "лепиш" никогаш нема да биде исто.Луѓето може да се сменат на краток временски период,а после тоа паѓа маската и ти пак може да бидеш повреден.
И требало година дена за да сфати дека те сака и сака да се смирите:nesvest::nesvest::nesvest:
Кога некого сакаш искрено,тогаш не би го повредил.Зарем требала да те изгуби за да сфати дека те сака?
Најдобро заборави ја,кажи и да не ти се јавува или смени број и барај си друга девојка.:toe:

Карањето беше за најобични глупости,ситници.
Не ми веруваше ништо,мислеше дека ја лажам,сум ја варал и такви слични срања.
Слушаше некој други фаци,а мене не ми веруваше ни малку....:tapp:
Мислиш дека сега ќе ти верува?
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Она што се "скршило",колку и да го "лепиш" никогаш нема да биде исто.Луѓето може да се сменат на краток временски период,а после тоа паѓа маската и ти пак може да бидеш повреден.
И требало година дена за да сфати дека те сака и сака да се смирите:nesvest::nesvest::nesvest:
Кога некого сакаш искрено,тогаш не би го повредил.Зарем требала да те изгуби за да сфати дека те сака?
Најдобро заборави ја,кажи и да не ти се јавува или смени број и барај си друга девојка.:toe:



Мислиш дека сега ќе ти верува?
Se soglasuvam nie zenite koa ke poludime ne se menjame ozeme samo da glumime ludilo i baska makedonka ima pravo ednash ako se skrshilo ne e isto kolku i da se lepi

haha a za nas zenite mozesh da po mene deckoto mi vika deka me saka u oci mi go kazuva toa se ponasha krajno prekrasno so meen ja ne mu veruvam vo celost GLUPACHA SUM EEEJ ccc:uvo:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
И јас мислам дека луѓето не се менуваат, но сепак убедена сум дека ако со некоја личност ти е најубаво, неможе да најдеш замена, си пробал, не успеало и повторно се враќаш на старата песна, тоа значи дека сепак вреди да се потрудиш нареден пат да успее, зошто и двајцата ќе си ги согледате грешките и ќе поработите на врската, за да не се повредувате взаемно понатаму, кога двајцата чувствувате дека ви е најубаво заедно, тогаш навистина е така, затоа кога велам дека ти ќе загубиш ако не се смириш, сум во право.....
Со среќа
after all еднаш се живее уживај додека можеш и биди со некоја што навистина ја сакаш не води инат, не се замарај што ќе биде ако биде времето ќе покаже.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Она што се "скршило",колку и да го "лепиш" никогаш нема да биде исто.Луѓето може да се сменат на краток временски период,а после тоа паѓа маската и ти пак може да бидеш повреден.
И требало година дена за да сфати дека те сака и сака да се смирите:nesvest::nesvest::nesvest:
Кога некого сакаш искрено,тогаш не би го повредил.Зарем требала да те изгуби за да сфати дека те сака?
Најдобро заборави ја,кажи и да не ти се јавува или смени број и барај си друга девојка.:toe:



Мислиш дека сега ќе ти верува?
Не ми се верува дека ке ми верува толку ако и дадам шанса пак,иако јас не сум тип што лаже и оди со 2 истовремено,тоа и го иам кажано додека идевме,но кога не ми верува,не знам дали заслужува уште една шанса....

И јас мислам дека луѓето не се менуваат, но сепак убедена сум дека ако со некоја личност ти е најубаво, неможе да најдеш замена, си пробал, не успеало и повторно се враќаш на старата песна, тоа значи дека сепак вреди да се потрудиш нареден пат да успее, зошто и двајцата ќе си ги согледате грешките и ќе поработите на врската, за да не се повредувате взаемно понатаму, кога двајцата чувствувате дека ви е најубаво заедно, тогаш навистина е така, затоа кога велам дека ти ќе загубиш ако не се смириш, сум во право.....
Со среќа
after all еднаш се живее уживај додека можеш и биди со некоја што навистина ја сакаш не води инат, не се замарај што ќе биде ако биде времето ќе покаже.
Потполно се согласувам со тебе,овие денови ке ја викнам на кафе и ке видиме што ке биде....:kesa:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
haha a za nas zenite mozesh da po mene deckoto mi vika deka me saka u oci mi go kazuva toa se ponasha krajno prekrasno so meen ja ne mu veruvam vo celost GLUPACHA SUM EEEJ ccc:uvo:
Епа почни да му веруваш,не треба на него да му се осветуваш за претходниот што те повредил.Дечкото што е сега со тебе,не е воопшто крив за твојата претходна врска.Не заслужува да го третираш на таков начин,затоа што можеш да му станеш одбивна и пак да се зезнеш.:helou:
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Aham vo pravo si nema zamaranje veke so gluposti vetuvam :vozbud::smir:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
pomarandza сомнително е штом ти чувствуваш дека те лаже, внатрешното чувство никогаш не лаже:wink: а и маживе не се за верување многу, многу.. ама у осталом што се замараш дали те сака или не кој го шиша уживај си ти со него ако ти е убаво и немаш гајле:wink:
 
А

Александра Д.

Гостин
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Имав сличен случај со мене. Бев претерано вљубена во типот. Тој всушност беше дефиницијата за совршено момче. Едноставно, беше се што посакував.
Да не одам во моите проблеми, не знаев и ми кажа дека ќе оди во Франција, да живее таму. Тоа ми падна навистина тешко.
Кога отиде, бев во контакт со него, нормално не можат чувствата да ти се избришат преку ноќ. Полека, полека во обичните допишувања со него, сванував се поладна и поладна. Кога ќе помислев на типот, не чувствував ништо освен добар пријател, речиси како брат. Сега доаѓа во Македонија, за неколку дена. Чувствата во пубертетот константно се менуваат, затоа не очекувај дека ќе го заборавиш брзо, не очекувај дека нема да запаѓаш во депресии. Само искористи ги овие 10 дена за да останат спомени кои ќе ги паметиш. :)
Со среќа!
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Ако ти оставил силен емоционален впечаток нема лесно да го заборавиш, освен ако не налета некој дечко со кого ќе можеш да набилдаш убави спомени кои ќе ги потиснат спомените од минатото,. само на тој начин можеш да го заборавиш доколку си психички спремна да продолжиш понатаму, ако ти чекаш да се врати тогаш и ќе дочекаш и нема да го заборавиш и пак ќе имате нешто се зависи од психата, а и од тоа како ви било во врска и дали вреди да го чекаш...
 
D

devojcence

Гостин
epa vaka ajde sovet za mene : eden decko mnogu mnogu mi se svigja si kontakritavme dodeka bese tuka. i posle toa nebese tuka se vrati vo sk i jas se napraviv deka ne go vidov. i mu pisav i ne mi vrati i koga me vide samo se nasmea ironicno. sega vo grad namerno se pozdravuva i pravi muabeti so moite drugarki gi dodava na net a na mene do niv ne mi pravi zdravo i ne se pozdravuva:(a drugar mu me zeza celo vreme i mi vika go poznavas deckovo? za nego ? ili lele on ti piese od cevceto ? i sl. inace i jas ne se pozdravuvam i mu vikam na drugamu ne se zezaj. i se nerviram, sovet sto mu e fintata ?? sto se ponasa taka. kulturno e da se pozdravis nemora da ti se svigja nekoj. cim vise dogaja kaj mene vo drustvo. i primetuvam ke se svrti da pogledne nakaj mene da me vidi deka go dali gledam demek.namerno. a inace i dvajcata stoime i se pravime ko da ne se znaeme i ko da sme si izvadile oci:( sovet? sto da napravam ?:toe:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
epa vaka ajde sovet za mene : eden decko mnogu mnogu mi se svigja si kontakritavme dodeka bese tuka. i posle toa nebese tuka se vrati vo sk i jas se napraviv deka ne go vidov. i mu pisav i ne mi vrati i koga me vide samo se nasmea ironicno. sega vo grad namerno se pozdravuva i pravi muabeti so moite drugarki gi dodava na net a na mene do niv ne mi pravi zdravo i ne se pozdravuva:(a drugar mu me zeza celo vreme i mi vika go poznavas deckovo? za nego ? ili lele on ti piese od cevceto ? i sl. inace i jas ne se pozdravuvam i mu vikam na drugamu ne se zezaj. i se nerviram, sovet sto mu e fintata ?? sto se ponasa taka. kulturno e da se pozdravis nemora da ti se svigja nekoj. cim vise dogaja kaj mene vo drustvo. i primetuvam ke se svrti da pogledne nakaj mene da me vidi deka go dali gledam demek.namerno. a inace i dvajcata stoime i se pravime ko da ne se znaeme i ko da sme si izvadile oci:( sovet? sto da napravam ?:toe:
е што да правиш де?
целта што ти е?
неможам ја да ти кажам што да правиш, ако не кажеш што сакаш да добиеш...

да претпоставам дека сакаш да го вратиш назад...
си размислила на тоа да му се извиниш?
тоа би требало да го реши проблемот, ако и после извинувањето не те рецка, ондак не е тој за тебе, само ке те ребра поише...моеш и некој скандал да му сместиш, како на пример тргни го на страна, извини му се, ако не прифати раздери се “НЕ САКАМ ДА СЕ МУВАМ/ЕБАМ СО ТЕБЕ!!!“ ама да чујат сите...и после врати си се назад и забавувај се...
 
D

devojcence

Гостин
vidi sto se odnesuva za izvinuvanjeto mene ne mi e problem da se ziviniam samo sto ne bilo toa namerno tuku posto mi bese sram i poso i samo go poglednav i se svtrev i si prodolziv so drug da si zboram i ispadna loso :( isto ednas ispadna pred nego da mi se pusti eden drugar i ovoj vide ,pak ke ispadne ko namern :(a ne bilo. i sega mi e krivo i moze da me zaebava :( inace sramezliva sum epten so nego neznam zasto :( i cekam on da dodje i da mi pravi muaebti i sl /:))))da me opusti :)))))))))fala u sekoj slucaj :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom