Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 јануари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Lele srcki hellpppppp! Ne mozam da se zaljubam be lugeee :toe: Aj pomagajte,zs znajte kako e BEZ LJUBOV SE MI E PRAZNO NEKAKO:jaj:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Lele srcki hellpppppp! Ne mozam da se zaljubam be lugeee :toe: Aj pomagajte,zs znajte kako e BEZ LJUBOV SE MI E PRAZNO NEKAKO:jaj:
16 години имаш златна, уживај, дружи се, забавувај се, а љубовта ќе дојде сама по себе.:)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Lele srcki hellpppppp! Ne mozam da se zaljubam be lugeee :toe: Aj pomagajte,zs znajte kako e BEZ LJUBOV SE MI E PRAZNO NEKAKO:jaj:

Шо убаво ти кажа скулгрл шо ќе ти е љубов на 16 години? Уживај дур можеш . На 16 години ретко кој има зрелост да негува љубов и врска.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Јебеш га... не си сите ко мене, па на 16 да имаат долга и успешна врска:pipi: ( успеав да звучам нарцисоидно, нели нели? :vozbud: )


Убоо ти кажаа... за се` има време, уживај во останатото што ти го пружа животот, љубовта ќе дојде кога најмалку очекуваш. :wink:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Lele srcki hellpppppp! Ne mozam da se zaljubam be lugeee :toe: Aj pomagajte,zs znajte kako e BEZ LJUBOV SE MI E PRAZNO NEKAKO:jaj:
Срценце не се брзај.Има време за се во животот.Знам дека ти е празно ама пробај да се фокусираш на другите весели работи од животот и уживај,а љубовта сама по себе ќе си дојде кога најмалку ја очекуваш:helou:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Lele srcki hellpppppp! Ne mozam da se zaljubam be lugeee :toe: Aj pomagajte,zs znajte kako e BEZ LJUBOV SE MI E PRAZNO NEKAKO:jaj:
Не можеш да се заљубиш или не можеш да си фатиш дечко? Ако е второто, онда се` у свое време, ќе видиш дека ќе ти излезе некој ко гром од ведро небо, па дури може и ќе го бараш ова "слободно" време:nesum: . И јас сум слободна и да, и јас понекогаш се чувствувам осамено и се`, ама понекад е фино само да си искачаш, да флертуваш, да се муваш, значи не е се`, не мора да се бара смислата во љубовта и врските.
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Луге многу сум вљубена во едно дете, но најлошо е што тој знае:( , ми кажаа другарите од неговот друштво дека и тој ме сака пред него, тој само траеше јас реков ок мило ми е.Не знам дали ме сака или само сум и предмет на зезанција на него и неговите другари, јас го сакам повеќе од се, но не можам вака повеќе, се повеќе ме повредува.што да правам, не можам да го заборавам и по се јас го сакам, се би дала за него, направив веќе милиони глупости, но не се каам за ништо, едноставно би се убила да не ми е другар, тој нема девојка, а јас сакам да сум со него, што да направам
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Луге многу сум вљубена во едно дете, но најлошо е што тој знае:( , ми кажаа другарите од неговот друштво дека и тој ме сака пред него, тој само траеше јас реков ок мило ми е.Не знам дали ме сака или само сум и предмет на зезанција на него и неговите другари, јас го сакам повеќе од се, но не можам вака повеќе, се повеќе ме повредува.што да правам, не можам да го заборавам и по се јас го сакам, се би дала за него, направив веќе милиони глупости, но не се каам за ништо, едноставно би се убила да не ми е другар, тој нема девојка, а јас сакам да сум со него, што да направам
Разговарај со него ;)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Луге многу сум вљубена во едно дете, но најлошо е што тој знае:( , ми кажаа другарите од неговот друштво дека и тој ме сака пред него, тој само траеше јас реков ок мило ми е.Не знам дали ме сака или само сум и предмет на зезанција на него и неговите другари, јас го сакам повеќе од се, но не можам вака повеќе, се повеќе ме повредува.што да правам, не можам да го заборавам и по се јас го сакам, се би дала за него, направив веќе милиони глупости, но не се каам за ништо, едноставно би се убила да не ми е другар, тој нема девојка, а јас сакам да сум со него, што да направам

Биди позитивна и директна и разговарај со него насамо.Никако не дозволувај да ја осети твојата збунетост и очајност за него.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Многу просто ама за мене важно прашање:
Ја Навредив.
Како да ми прости?
Да ја молам или да и свртам грб, или нешто трето?
Мн. ми е важно, ајде можи ќе спасите 10 минути утрешни вести...
„Малолетник извршил самоубиство, неофицијално мотивот е...“

Благодарам.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ако си згрешил редно е да ја признаеш грешката и да се извиниш, а после нејзино е дали ќе те има на утрешни вести или не.:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Си бил глуп и си ја навредил. Време е да станиш папучар на одреден период, ќе ја молиш, ќе и угодуваш и слични тракатаници, за да ти се смири. Или пак, ако си сигурен дека те сака и не може а да не ти прости, кулирај си, сама ќе дојде.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Па ако и свртиш грб, не знам колку ќе ја наредиш работава како што треба.
А да пробаш со едно искрено, ама стварно искрено ИЗВИНИ? Кога доаѓа од срце, може да смени на подобро многу работи...
Ќе се среди, верувам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom