Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Здраво , потребен ми е совет . Почнав да се гледам со еден дечко што многу долго време ми се допаѓа ...Имав врска и тој имаше но двајцата раскинавме јас уште одамна а тој пред 2 3 месеци па конечно дојде до прилика да ми пише ..Почнавме да пишуваме се беше океј излеговме по 2 недели ...и така започнавме да се гледаме скоро секој ден , идеше кај мене во парк муабети зафрканции итн ...за кратко време ми кажа дека ме свиѓал уште од порано и дека конечно му излегла прилика да биде со мене , по извесно време ми кажа дека му е преубаво со мене , дека му одговарам со секаква смисла и мислел дека ќе можи да ме сака многу во иднина и сум му била битна ..се гледаме еден месец скоро и имавме и односи , после кои тој ми кажа дека тоа било последно нешто во кое очекувал да види како ќе му биде со мене па ми кажа дека сега е сигурен дека во се му одговарам иии несакал да ги брзаме работите за во врска ...сакал да си тече се спонтано да се запознаеме подобро итн...јас го споделив истото мислење со него помина извесно време си продолживме да се гледаме , споделивме многу тајни меѓусебно за мојот живот за неговиот итн ...пааа мислев дека е се во ред не ми даде до причина да се сомневам во него за нешто или дека не е нешто во ред со нас .Па одеднаш се случи еден ден да го снема , ми враќаше површно на разговорите на фб ...му се јавив му реков да не има некој проблем со мене со нас нешто да не грешам нешто јас итн па ми кажа дека нема ништо дека не бил добар во моментот и океј исклучивме ....Вечерта ми имаше оставено порака на фб дека не му е дојдено до муабет денес дека не е ништо поврзано со мене ама не би ни правел муабет со мене не бил нешто ко што треба...па јас одеднаш испаничив му пишав јас те разбирам ама се чувствувам дека грешам нешто јас тука сум за теебе ако треба муабет итн ..па ми пиша дека не сакал да влијае негативно на мене , нема врсска не сум ко што треба и тоа е и му пишав како тоа не си ко што треба ..нешто не сакаш да бидеш со мене или што и да е се чувствувам како да сум во неизвесност па ми пиша дека не е битно остави друпат ќе правиме муабет те разбирам се ама тешко дека ќе добиеш одговор денес ....ииии помина еден ден него го нема јас сум во некоја неизвесност нз што е проблемот дали има некоја друга итн нз што би можело да е мислам цело време на тоа па ....затоа тука се обратив за помош ако може некој совет како да постапам :/ Фала однапред
И јас би те советувал да не го бараш и да чекаш. Но, знаејќи се самиот себе си, да сум на твое место не би го послушал тој совет и би го барал, би направил се да дојдам во контакт со него, па ако треба и да извршам притисок додека не дознаам што се случува и зошто таква нагла промена на понашањето, па макар и ризикувајќи да го изгубам. Барем ќе знам тогаш
на што сум и ќе има некаков closure.
Доколку се испостави дека причината за промената на однесувањето не сум јас него некој приватен проблем (семеен, кариерен или било што), ќе бидам тука за него да му пружам емоционална потпора и на тој начин ќе станам поблизок со него. Ние мажите, знаеме понекогаш да се затвориме и оддалечиме од нашите партнерки кога имаме некој сериозен проблем за кој не можеме да најдеме решение и сме потиштени. Но, потајно сите бараме некоја потпора и рамо за плачење, без разлика колку глумиме недостапност.
И за крај... ако некоја особа ми е толку блиска како што опиша дека ти е он, јас не би ја пуштил тек така без "борба" и без обидувајќи се да ја задржам, па макар тоа значело и за миг да го изгубам селф респектот. А верувам и останативе тука, барем еднаш во животот го направиле тоа или ќе го направат иако не сакаат да признаат.
Се зависи од тоа колку ти е он вреден и колку вреди далеку да одиш за него.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Znaci znam deka nema nekoj seriozni bolesti, kako hepatit ili Hiv, no epten mnogu mi e strav od HPV, zosto e premnogu rasiren virus a ne pravat ispituvanje za hpv kaj mazi.
Па со 10-11 без кондом, нека е среќен ако само има HPV.
Многу ми е чудно кога читам девојки/жени зачудени на ПАП ако им најдат HPV, па маки и проблеми непотребни. Кондомот е смислен за заштита, не за украс.

Здраво , потребен ми е совет . Почнав да се гледам со еден дечко што многу долго време ми се допаѓа ...Имав врска и тој имаше но двајцата раскинавме јас уште одамна а тој пред 2 3 месеци па конечно дојде до прилика да ми пише ..Почнавме да пишуваме се беше океј излеговме по 2 недели ...и така започнавме да се гледаме скоро секој ден , идеше кај мене во парк муабети зафрканции итн ...за кратко време ми кажа дека ме свиѓал уште од порано и дека конечно му излегла прилика да биде со мене , по извесно време ми кажа дека му е преубаво со мене , дека му одговарам со секаква смисла и мислел дека ќе можи да ме сака многу во иднина и сум му била битна ..се гледаме еден месец скоро и имавме и односи , после кои тој ми кажа дека тоа било последно нешто во кое очекувал да види како ќе му биде со мене па ми кажа дека сега е сигурен дека во се му одговарам иии несакал да ги брзаме работите за во врска ...сакал да си тече се спонтано да се запознаеме подобро итн...јас го споделив истото мислење со него помина извесно време си продолживме да се гледаме , споделивме многу тајни меѓусебно за мојот живот за неговиот итн ...пааа мислев дека е се во ред не ми даде до причина да се сомневам во него за нешто или дека не е нешто во ред со нас .Па одеднаш се случи еден ден да го снема , ми враќаше површно на разговорите на фб ...му се јавив му реков да не има некој проблем со мене со нас нешто да не грешам нешто јас итн па ми кажа дека нема ништо дека не бил добар во моментот и океј исклучивме ....Вечерта ми имаше оставено порака на фб дека не му е дојдено до муабет денес дека не е ништо поврзано со мене ама не би ни правел муабет со мене не бил нешто ко што треба...па јас одеднаш испаничив му пишав јас те разбирам ама се чувствувам дека грешам нешто јас тука сум за теебе ако треба муабет итн ..па ми пиша дека не сакал да влијае негативно на мене , нема врсска не сум ко што треба и тоа е и му пишав како тоа не си ко што треба ..нешто не сакаш да бидеш со мене или што и да е се чувствувам како да сум во неизвесност па ми пиша дека не е битно остави друпат ќе правиме муабет те разбирам се ама тешко дека ќе добиеш одговор денес ....ииии помина еден ден него го нема јас сум во некоја неизвесност нз што е проблемот дали има некоја друга итн нз што би можело да е мислам цело време на тоа па ....затоа тука се обратив за помош ако може некој совет како да постапам :/ Фала однапред
Деца. Кога ќе се научите дека ако сакате врска со некого, да си барате постабилни, поозбилни и не некои кои директно ви кажуваат дека не сакаат врска? Бидејќи не ти е сеедно тебе чим толку драматизираш.
Не го барај више, кој го ебе што му е, нејќе да каже, не мора. Почекај некој ден. Кога нема да те бара ќе знаеш дека од дистанца и од далеку те откачил.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па со 10-11 без кондом, нека е среќен ако само има HPV.
Многу ми е чудно кога читам девојки/жени зачудени на ПАП ако им најдат HPV, па маки и проблеми непотребни. Кондомот е смислен за заштита, не за украс.



Деца. Кога ќе се научите дека ако сакате врска со некого, да си барате постабилни, поозбилни и не некои кои директно ви кажуваат дека не сакаат врска? Бидејќи не ти е сеедно тебе чим толку драматизираш.
Не го барај више, кој го ебе што му е, нејќе да каже, не мора. Почекај некој ден. Кога нема да те бара ќе знаеш дека од дистанца и од далеку те откачил.
Од такви жени една роднина моја стан купи со гинеколошката ординација. Женски што од недела дена гледање со некој практикуваат секс без заштита се погнасни од машки што кога ќе им искочи нешто на таквиот глумат паднати од Марс.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Од такви жени една роднина моја стан купи со гинеколошката ординација. Женски што од недела дена гледање со некој практикуваат секс без заштита се погнасни од машки што кога ќе им искочи нешто на таквиот глумат паднати од Марс.
Како сакаат нека си прават, јас тука не ги обвинувам мажите, нив искрено, ги заболе. Женско треба да си е свесно само, али на многу изгледа не им е гајле за личното здравје и како да го чуваат. Што правиме уопште муабет за женска свест, познавам девојки на наша возраст што воопшто не биле на рутински преглед кај гинеколог.
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Вчера раскинав со една,ја скапував кутрата,и се поремети церебралата.Во последно се однесуваше онака moody,и ми велеше дека не ми верувала целосно за една работа (и кажав на нејзин bff дека ме болеа јајцата од незе,и сериозно беше повеќе шега одколку навреда),и таа небаре ми намалила довербата во мене.Ја отерав у пичку материн и со малку,навреди.Али заслужени!

Малку ми треба помош во самодовербата,во последно сите другаркиве ми викаат дека сум хот и многу сум бил убав,ваљда конечно го достигнав врвот на пубертетот,и поверував на тоа,во последно ми иде супер со чупинава.Али кога идам на кафе,ќе седнам и најмалку 4-5 забележувам буљаат во мене,али јас незнам како да изреагирам.Дали докрај да останам во eye-contact,или како едноставно да изреагирам на цело манијачење на мене,оти знам дека можам уште повеќе да вртам како кукли.
 
C

Crux

Гостин
Малку ми треба помош во самодовербата,во последно сите другаркиве ми викаат дека сум хот и многу сум бил убав,ваљда конечно го достигнав врвот на пубертетот,и поверував на тоа,во последно ми иде супер со чупинава.Али кога идам на кафе,ќе седнам и најмалку 4-5 забележувам буљаат во мене,али јас незнам како да изреагирам.Дали докрај да останам во eye-contact,или како едноставно да изреагирам на цело манијачење на мене,оти знам дека можам уште повеќе да вртам како кукли.
Само докрај дете и не да зјапаш ко теле. Гледај ги како да ги знаеш, ко да имате некоја тајна меѓу вас, некоја интерна шега само вие шо ја знајте. Гледај ги ко да сте поминале се од Кама Сутра претходниот викенд, пример :kafence:
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Само докрај дете и не да зјапаш ко теле. Гледај ги како да ги знаеш, ко да имате некоја тајна меѓу вас, некоја интерна шега само вие шо ја знајте. Гледај ги ко да сте поминале се од Кама Сутра претходниот викенд, пример :kafence:
Inspiring,thank you
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Па со 10-11 без кондом, нека е среќен ако само има HPV.
Многу ми е чудно кога читам девојки/жени зачудени на ПАП ако им најдат HPV, па маки и проблеми непотребни. Кондомот е смислен за заштита, не за украс.



Деца. Кога ќе се научите дека ако сакате врска со некого, да си барате постабилни, поозбилни и не некои кои директно ви кажуваат дека не сакаат врска? Бидејќи не ти е сеедно тебе чим толку драматизираш.
Не го барај више, кој го ебе што му е, нејќе да каже, не мора. Почекај некој ден. Кога нема да те бара ќе знаеш дека од дистанца и од далеку те откачил.
Ete gleas jas nepostenata, vie tuka site so krstot na celo ste i nemate hpv, abe ajde molimte odete lecete komplexi na drugo mesto, jas ja imam primeno vakcinata pred 10 godini, a tipot se kolne deka nema hpv, i 8 godini nemal sex tuka mi kaza, zdrav e vo top forma, pa sea i da fatam hpv, vise aman od se, kje go lecam, toa so jak imunitet moze i da se izleci, kraj kraeva 70% go imaat ili nekogas vo zivotot dosle vo kontakt so hpv no imunitetot sam go isfrlil, citajte malce, sto da pravam treba da idam vo manastir za da ne fatam hpv.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ete gleas jas nepostenata, vie tuka site so krstot na celo ste i nemate hpv, abe ajde molimte odete lecete komplexi na drugo mesto, jas ja imam primeno vakcinata pred 10 godini, a tipot se kolne deka nema hpv, i 8 godini nemal sex tuka mi kaza, zdrav e vo top forma, pa sea i da fatam hpv, vise aman od se, kje go lecam, toa so jak imunitet moze i da se izleci, kraj kraeva 70% go imaat ili nekogas vo zivotot dosle vo kontakt so hpv no imunitetot sam go isfrlil, citajte malce, sto da pravam treba da idam vo manastir za da ne fatam hpv.
И вака ти ем сигурна во себе, ем вакцинирана се логира на форум да побараш (на твои години) што? Оправдување за незаштитен секс?
Иди на фемина и претстави се како тинејџерка па да ти фати место постираното и муабетот...

Пази, уште се лути кога и велат дека постапката е во најмала рака глупава.

Побара мислење, ти го дадоа најобјективното можно така да do not be a cry baby now.
А ако мислеше дека ќе добиеш оправдување за постапката... ете не доби (упси).

You are one strange cookie, I'll tell you that.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ete gleas jas nepostenata, vie tuka site so krstot na celo ste i nemate hpv, abe ajde molimte odete lecete komplexi na drugo mesto, jas ja imam primeno vakcinata pred 10 godini, a tipot se kolne deka nema hpv, i 8 godini nemal sex tuka mi kaza, zdrav e vo top forma, pa sea i da fatam hpv, vise aman od se, kje go lecam, toa so jak imunitet moze i da se izleci, kraj kraeva 70% go imaat ili nekogas vo zivotot dosle vo kontakt so hpv no imunitetot sam go isfrlil, citajte malce, sto da pravam treba da idam vo manastir za da ne fatam hpv.
Па ако му веруваш што се колне оти нема ништо, верувај му. Мене не ми е гајле искрено, ти сама знаеш што да правиш, возрасна особа си. Ако ти се замонашува, и тоа пробај го.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
И како ќе проверите маж за HPV? За тој вирус не е рутински да се испитуваат ни жените, многу скапа и ретка процедура е, се испитува тек ако не е ок ПАП тестот (што се прави еднаш годишно кај жени).

Вие кога ќе решите да имате незаштитен однос со некој му барате урина, сперма и ХПВ типизација да направи?

:)

Остајте ја девојката на раат.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Потребен ми е совет. Имав скоро 4 годишна врска, но тој наеднаш како да го промени однесувањето, дознав дека имаат сериозен семеен проблем (болен родител) и на почетокот го оправдував, ќе му дадам време да размисли во врска со нас.. Слушнав дека и со другарите бил нервозен, сите го нервирале и сакал да биде сам..Се немаме скоро видено, 1 месец
е вака, уште се допишуваме пријателски, кажува дека му фалам и ме сака, но ова како да нема крај..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom