Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Полека маж ти да не те дознае само
Ја ств. не верувам да има маж - или ако има тогаш:

1. Мажот и е кучка и она го доминира
2. Појака е и го тепа ако и промрчи нешто (у стилу КОЈ ЈА ЕБЕ, ИДЕТЕ БЕЗ МЕНЕ) :))
3. Она е тотална спротивност на она што се претставува на форум а заедно со неа и нејзините ставови.


Let me crawl back to my 19th century hole :))
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Дали сериозно веруваш во ова? Пошто од твоиве размислувања ја гледам како ти ја уништуваш еднаквоста и рамноправноста помеѓу половите, па ја ставаш жената над мажот, а делува како да сакаш да го претвориш мажот во објект. Не целиш кон еднаквост, целиш кон обратното од тоа за што се залагаш, жената да биде таа на која се и е дозволено, а мажот да ја има улогата која ти си ја замислила дека сега ја има жената, што не е така. Постојат луѓе кои уште веруваат у еднаквоста, а со ова дека на мома се и личи и дека може што сака да праи, и тие луѓе ќе се намалат пошто сите ќе сфатат дека некоја и да има дечко, може со 2-3 збора да ја разубеди и да го извара со него. Тотално од корен ти е утната насока и чекориш кон уништување на еднаквоста.
Забраните си ги ставаме ние самите. Не ја ставам жената над мажот, само имам разбирање за човечката природа.
Си знаел ли дека не сме моногамни суштества? Ни мажи ни жени.
Кој треба на жената да и’ дозволи да ужива? Тоа е право што го има од раѓање.
Тебе ти е тотално утната насоката, не мене.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.144
Поени од реакции
16.066
Тоа е сарказам што го прочита, затоа што Деко бараше „поверодостојна причина“ за неверство. Гледам дека и ти бараш.
Да не тапкате у место, јас ќе ви кажам: неверство се случува кога нешто во врската не е како што треба.

Од болдот излегува како ти да знаеш многу за оваа проблематика.

Остани си у 19. век. Ако еден ден го загориш ручекот, немој да цвилиш ако мажот ти стапне ќотек.
Неверството се случува кога си се ебеш со друг, додека си во врска со некој.
За болдот, само го кажав она што ти го наведе ко една од причините за неверство, а дали беа или не беа саркастични, тоа ти си знаеш најарно. А јас за среќа, не знам ништо за таа проблематика, штом ја наведе, можда тебе ти е позната.

Радо ќе си останам во 19ти век, што се однесува за моето мислење за неверството, а не за женското уживање, или за одбирање партнер што ќе те почитува. Мешаш баби и жаби.


Ти си бејб материјал за женење. Очекувај приватна порака штом најдам чорап со соодветна големина да турам во гаќите.
Ах, ти бејб, најарно ќе ти биде, наместо чорап(и) да бараш, да земеш едно јаже да си најдеш. И столче.
Е мене можеш само да ме викнеш да ти го турнам столчето, мислам, ако и за тоа немаш муда.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Забраните си ги ставаме ние самите. Не ја ставам жената над мажот, само имам разбирање за човечката природа.
Си знаел ли дека не сме моногамни суштества? Ни мажи ни жени.
Кој треба на жената да и’ дозволи да ужива? Тоа е право што го има од раѓање.
Тебе ти е тотално утната насоката, не мене.

Ако те вара мажот ќе му простиш така ????

Еве, те изварал затоа што лошо правиш грав у Петок (најсериозен сум, ипак ако маж ти е гурман - тогаш петочки лошо напавен грав е лоша ствар)

ама ќе му простиш така ????
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Ја ств. не верувам да има маж - или ако има тогаш:

1. Мажот и е кучка и она го доминира
2. Појака е и го тепа ако и промрчи нешто (у стилу КОЈ ЈА ЕБЕ, ИДЕТЕ БЕЗ МЕНЕ) :))
3. Она е тотална спротивност на она што се претставува на форум а заедно со неа и нејзините ставови.


Let me crawl back to my 19th century hole :))
Ах Деко, лачоносец, ме откри.
Освен што сакам СМ игрици, еве о што се раководам спрема домаќинот:

prirucnik za zene.jpg
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Забраните си ги ставаме ние самите. Не ја ставам жената над мажот, само имам разбирање за човечката природа.
Си знаел ли дека не сме моногамни суштества? Ни мажи ни жени.
Кој треба на жената да и’ дозволи да ужива? Тоа е право што го има од раѓање.
Тебе ти е тотално утната насоката, не мене.
Нормално дека треба да ужива ебате. Само, чим си убедена дека не сме моногамни, тогаш зошто претходно со партнерот со кој си у врска не се договориш да си праите нешто на страна? Зашто да се криеш? Ако не бевме моногамни, немаше унапред да се знае све за да се биде на чисто и да нема вакви проблеми? Која е логиката тогаш?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Неверството се случува кога си се ебеш со друг, додека си во врска со некој.
За болдот, само го кажав она што ти го наведе ко една од причините за неверство, а дали беа или не беа саркастични, тоа ти си знаеш најарно. А јас за среќа, не знам ништо за таа проблематика, штом ја наведе, можда тебе ти е позната.

Радо ќе си останам во 19ти век, што се однесува за моето мислење за неверството, а не за женското уживање, или за одбирање партнер што ќе те почитува. Мешаш баби и жаби.




Ах, ти бејб, најарно ќе ти биде, наместо чорап(и) да бараш, да земеш едно јаже да си најдеш. И столче.
Е мене можеш само да ме викнеш да ти го турнам столчето, мислам, ако и за тоа немаш муда.
Мајо, можеш ли да ми наведеш неколку „поверодостојни причини за неверство“? Тоа е терминот од Деко. Не е мој

Да ти кажам, со тоа бесилката, те личи за у 19. век. (y)[DOUBLEPOST=1399047409][/DOUBLEPOST]
Ако те вара мажот ќе му простиш така ????

Еве, те изварал затоа што лошо правиш грав у Петок (најсериозен сум, ипак ако маж ти е гурман - тогаш петочки лошо напавен грав е лоша ствар)

ама ќе му простиш така ????
Деко, на погрешен човек се обраќаш, Маја е од 19. век, не сум јас.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.144
Поени од реакции
16.066
Деко, на погрешен човек се обраќаш, Маја е од 19. век, не сум јас.
Тетке, постара си од мене, па ај да не ти враќам на начин на кој што заслужуваш и на кој ти мене ми се обраќаш.
Али ја претеруваш, поголема си, свести си се.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Тетке, постара си од мене, па ај да не ти враќам на начин на кој што заслужуваш и на кој ти мене ми се обраќаш.
Али ја претеруваш, поголема си, свести си се.
Те цитирам: „Радо ќе си останам во 19ти век, што се однесува за моето мислење за неверството, а не за женското уживање, или за одбирање партнер што ќе те почитува. “

У 19. век моме, нема и овце и новце. Не можеш да си земеш што сакаш, има да голташ тоа што ти се сервира. Читајте се што пишувате.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
@langelina може одговор на моето прашање? Или те убив у аргументот па не знаеш што да вратиш?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
@langelina може одговор на моето прашање? Или те убив у аргументот па не знаеш што да вратиш?
Марш бе и ти у 19ти век :))

Него, ја тука завршуем - My brain cells are starting to die :/
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Нормално дека треба да ужива ебате. Само, чим си убедена дека не сме моногамни, тогаш зошто претходно со партнерот со кој си у врска не се договориш да си праите нешто на страна? Зашто да се криеш? Ако не бевме моногамни, немаше унапред да се знае све за да се биде на чисто и да нема вакви проблеми? Која е логиката тогаш?
@langelina може одговор на моето прашање? Или те убив у аргументот па не знаеш што да вратиш?
Кој аргумент бе РИки?
Тоа што јас го пишав за моногамноста го пишале научници, не јас. Не е тоа мое убедување, тоа Е така.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Кој аргумент бе РИки?
Тоа што јас го пишав за моногамноста го пишале научници, не јас. Не е тоа мое убедување.
Значи научниците грешеле, пошто очигледно примеров го побива тоа.

И последно прашање. Да дојде машко кој ја варал женска му, значи комплетно истата ситуација, истите проблеми, истото прашање, само обратно половите. Што би му рекла? Искрено.
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Не знам зошто ама мислам дека овој „проблем“ за кој со денови се дискутира е лажен, а вие каде и да е ќе се исколите без причина ;) Повеќе не се решава ТОЈ проблем туку вашите меѓусебни односи. Не заборавајте дека секој си има свое мислење и ако не ви се допаѓа туѓото мислење не значи дека не е точно. За секоего сопственото мислење и став се точни, а туѓите грешни и нема тука што да се дискутира. Значи дури не си реши девојката што сака и дури не ни каже за да можеме сите помирно да спиеме... кој има некој љубовен проблем да му го решиме брзо потезно? :noze:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Значи научниците грешеле, пошто очигледно примеров го побива тоа.

И последно прашање. Да дојде машко кој ја варал женска му, значи комплетно истата ситуација, истите проблеми, истото прашање, само обратно половите. Што би му рекла? Искрено.
Шо збориш бе РИки? Кој пример што побива?

Кога ќе дојде таков некој тогаш ќе одговорам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom