Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Вака сега имам проблем со пенисот имам 16 години главичката од пенисот не може да ми искочи од кожата ја тегнам кожата ама многу боли па сега да ве прашам да пробам на сец со сила или треба на лекар да се оди операции ова она .. :D ??
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Вака сега имам проблем со пенисот имам 16 години главичката од пенисот не може да ми искочи од кожата ја тегнам кожата ама многу боли па сега да ве прашам да пробам на сец со сила или треба на лекар да се оди операции ова она .. :D ??
Аман толкава ли ти е главицата па не искача хахаха
Него сериозно..... чим неке сама да излезе тогаш едино решение ти е операција. Мое другарче имаше ист проблем и се оперираше. Операцијата е лесна. Опоравувањето за жал е малце незгодно.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.872
Поени од реакции
11.129
П.С. Да не знае некој како се вика филмот, сакам пак да го гледам и да плачам?
Не сум отворил форум два дена, ќе ти пуштев порано. Ова е филмот, порано го вртеа стално на телевизија :)
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Вака сега имам проблем со пенисот имам 16 години главичката од пенисот не може да ми искочи од кожата ја тегнам кожата ама многу боли па сега да ве прашам да пробам на сец со сила или треба на лекар да се оди операции ова она .. :D ??

http://en.wikipedia.org/wiki/Phimosis
Еве ко шо е објаснато овде можиш да пробаш со маст шо содржит бетаметазон или некој друг стероид, ПОПОЛЕКА да ја растегвиш кожичката или краен случај операција...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Вака сега имам проблем со пенисот имам 16 години главичката од пенисот не може да ми искочи од кожата ја тегнам кожата ама многу боли па сега да ве прашам да пробам на сец со сила или треба на лекар да се оди операции ова она .. :D ??
Аха, ти си најмалиот што го користи јузерот.
--- надополнето: 15 декември 2013 во 20:59 ---
From Denmark..neznam go neam bas gleano filmot ali mislam deka bese so edno so plavi faci i taka nesto...i ne se sekjavam bash na kapite....pogotovo ne na tvojata kapa...sodolzen respekt kakv e ustvari ovoj forum?mislam na tematikata i sodrzinata?
Ти си ми познат од некаде...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Се запознав со една девојка пред еден месец, премногу ја засакав, многу муабет правевме, можи по 5-6 саати на ден, или на фб или во живо.. се сложуваме на многу теми, мислев дека има нешто, бевме излезени во ист локал вчера и дента се договоривме да се видиме вечер.. И дојде вечерта, ја гледам се мува со друг.. Зошто сите девојки се палат на типчиња кој вртат по 10 девојки на ден и ги остават следната недела... после не биле добри машките... е како да бидат добри кога одбираат машки кои ги вртат на прст... не можам да издржам повеќе, цела вечер око не затворив, во умот ми е останато како под рака двата си заминват од локалот...
Имам само еден израз за тебе: Секој ден гиздан, за Велигден пизда.
Жал ми е, ама самиот си виновен за постапките. Не треба да изиграваш мачо, но да бидеш доследен кон своите одредби и желби посекако да. Можда си млад па ај не знаеш. Но тоа што ги ставаш сите жени во ист кантар ти е само продукт на оноа што самиот си го грешел. Она можеби и имала намера да направи нешто, но гледајќи те вака неспособен, растргнат од двосмисленостите, си рекла - овој не знае што сака. Така да ти си веќе одамна паднат на приемниот. Чаре? Батали и памет во глава за наредната.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Дојде редот и на мене да писувам на темава се надевав дека ке бидам од другата страна али јебг..... Вака сега со девојката одиме едно добри 5 год. и 5 год. мување значи доста години сега сто ке ви расказам ми се има слуцено едно повке пати али се некако извлекував од ситуациава али имам лошо чуство за овај пат....... Се договараме со девојката да излеземе во саботата не сакаше кафани ова она сакаше кафици дискотеки да си поминеме лудо пошто се немавме видувано пдолг период пошто она е на факултет .. зкажувам маса во кафиц малку со врски ми наогааат добро сепаре со нејзе доага и сестраи доагаат и нејзини другарки водат и добра момицка од струмица цимерка на една од нејзините другарки само јас маско на сепаре супер си поминуваме вецерта минува а цашите алкохол се зголемуваат тука доагаат мои познаници зафркаванје ни нудат сепаре во диското сто се наога ведаш зад кафицот буквално може да се помине од вецето во диското пошто се познававме си ги земавме дури и пиачките од кафичот во диското таму усте по супер имаме коктели од куката сто се вели и тоа многу пиење пиење вон контрола и тука веке губам се од слуцките вака како блиц знам дека падна договор да идеме кај нејзе дома али тоа највероватно беше девојками да ме извлеце за да си појдеме дома .... нареден блиц во такси сестраи седи напрет јас отпозади и она ми вели секој ке си иде дома и од тука темна страна .......... сабајле се будам и звонам не одговара си влеам спие .. одам на работа никако не ми се јавува и писам порака ми врака само дека сме заврсили дека се одказува од мене и никако не ми одговара и писувам барем да се видиме на кафи да расчистиме и ми врака дека нема намера повеке со ме дека и е срам да излегува повеке со мене и да не ја барам .... денес и немам зазвонето сакам да дадам малку простор и така ...... е сега како на там да не звонам или што понатаму ова ми се има слуцено неколку пати али ова мислам дека е сериозно
Шта пијеш кад ти шкоти..
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Се запознав со една девојка пред еден месец, премногу ја засакав, многу муабет правевме, можи по 5-6 саати на ден, или на фб или во живо.. се сложуваме на многу теми, мислев дека има нешто, бевме излезени во ист локал вчера и дента се договоривме да се видиме вечер.. И дојде вечерта, ја гледам се мува со друг.. Зошто сите девојки се палат на типчиња кој вртат по 10 девојки на ден и ги остават следната недела... после не биле добри машките... е како да бидат добри кога одбираат машки кои ги вртат на прст... не можам да издржам повеќе, цела вечер око не затворив, во умот ми е останато како под рака двата си заминват од локалот...
Велкам ту д клаб, дечко!
СЛедниот пат помалку муабет, повеќе иницијатива.
Ако 6 саати да киснеш на чат, аутоматски си у френдзоната. Цурите не се палат на некој што е нон-стоп на стендбај.
 
Член од
6 септември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
6
pfff i so luge ste vie ....pa treba da imate vo predvid deka site lujdze ne se rodile so zadaca da eden den stanat virtuozi vo forumadzistvo..so znaci deka prasanjeto mi e na mesto.T.E samo se diskutisa vo absolut ili na primer od dadenite temi se izveduvaat i definirani zaklucoci kako vo drevnite filosofski vreminja..toa e smislata madam L angelino
--- надополнето: 16 декември 2013 во 23:49 ---
pfff i so luge ste vie ....pa treba da imate vo predvid deka site lujdze ne se rodile so zadaca da eden den stanat virtuozi vo forumadzistvo..so znaci deka prasanjeto mi e na mesto.T.E samo se diskutisa vo absolut ili na primer od dadenite temi se izveduvaat i definirani zaklucoci kako vo drevnite filosofski vreminja..toa e smislata madam L angelino
 

Red Widow

vintage soul
Член од
17 мај 2013
Мислења
101
Поени од реакции
163
Значи вака , дечкото константно работи , келенер е и се му даваат некои леви смени од пладне до буквално 1-2 саат сабајле , преку ден не можеме многу да се гледаме бидејќи јас си имам обврси. Е сега се немаме видено скоро 2 недели , кога и да го боцнам за гледање се добивам одговор ќе биде , а никако да бидне.Некако намали и со јавување по телефон во текот на денот се случува и еднаш да се чуеме , а јас буквално не знам ни што се случува со него ,како е на работа и слично. Се осигурав дека не ме изневерува , ама кажете чаре како да ја вратам близината во врската ,некако како да се одалечи од мене со таа негова пуста работа :( пред да почне да работи таму се си беше ок што се вика.Како да ја вратам близината , да ме бара повеќе , или еднставно да му фалам повеќе ?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Значи вака , дечкото константно работи , келенер е и се му даваат некои леви смени од пладне до буквално 1-2 саат сабајле , преку ден не можеме многу да се гледаме бидејќи јас си имам обврси. Е сега се немаме видено скоро 2 недели , кога и да го боцнам за гледање се добивам одговор ќе биде , а никако да бидне.Некако намали и со јавување по телефон во текот на денот се случува и еднаш да се чуеме , а јас буквално не знам ни што се случува со него ,како е на работа и слично. Се осигурав дека не ме изневерува , ама кажете чаре како да ја вратам близината во врската ,некако како да се одалечи од мене со таа негова пуста работа :( пред да почне да работи таму се си беше ок што се вика.Како да ја вратам близината , да ме бара повеќе , или еднставно да му фалам повеќе ?
Давај му плата ти колку што му даваат на работа и ќе биде до тебе по цел ден :D гледано од некоја таква логика. Мора да намалиш и ти со обврските па да се спогодите, не очекувајте само од едната страна никогаш да се решат ваквите работи. Пробај жртвувај и ти некој саат од твоите во кои имаш обврски и видете се пред да оди на работа....
 

Red Widow

vintage soul
Член од
17 мај 2013
Мислења
101
Поени од реакции
163
Давај му плата ти колку што му даваат на работа и ќе биде до тебе по цел ден :D гледано од некоја таква логика. Мора да намалиш и ти со обврските па да се спогодите, не очекувајте само од едната страна никогаш да се решат ваквите работи. Пробај жртвувај и ти некој саат од твоите во кои имаш обврски и видете се пред да оди на работа....
се е тоа ок јас од моја страна се ќе направам , само некако осеќам дека се има оладено према мене некако , целото негово време му го окупира работата , предходно и се јавуваше наоѓаше време сега некако поретко , не се гледавме секој ден , на 3-4 дена еднаш.Му дадов предлог ете пред работа да се видиме , добив краткок одговор ќе се чуеме ќе се договориме , и пак истото на работа сум , што да правам , да ја оствам работата и сл . Не сакам да ја остави работата ама пак ми е глупаво скоро 2 недели не сме се виделе се преку тел се случува , врска преку тел тешко се тера , од иста град сме , не живееме претерано далеку еден од друг , ама ете пак како да го вратам жарчето во врската ? Не сакам да го изгубам ептен ми е погоден во многу работи
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Значи вака , дечкото константно работи , келенер е и се му даваат некои леви смени од пладне до буквално 1-2 саат сабајле , преку ден не можеме многу да се гледаме бидејќи јас си имам обврси. Е сега се немаме видено скоро 2 недели , кога и да го боцнам за гледање се добивам одговор ќе биде , а никако да бидне.Некако намали и со јавување по телефон во текот на денот се случува и еднаш да се чуеме , а јас буквално не знам ни што се случува со него ,како е на работа и слично. Се осигурав дека не ме изневерува , ама кажете чаре како да ја вратам близината во врската ,некако како да се одалечи од мене со таа негова пуста работа :( пред да почне да работи таму се си беше ок што се вика.Како да ја вратам близината , да ме бара повеќе , или еднставно да му фалам повеќе ?


Абе за гледање ли е проблемот, некои партнерот си го немаат видено со месеци :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom