Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 април 2023
Мислења
764
Поени од реакции
1.779
Ако е само пишување и флерт, тогаш солиден разговор и цртање линии ама ако веќе се ебеле, не знам зошто воопшто поставуваш вакво прашање, маж ли си или пиче, ќе си носиш рогови и ќе се правиш среќен додека некој ти ја работи жена ти? Нема дискусија тука, сам бираш што си.
ama prven istepaj ja kurvata
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.486
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
Будала е ако поминеш низ неверство .. Само допишување и шала како да не ? Најде да ве влече за нос ? Едноставно прекини се со време и ајде ни први ни последни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom