Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.420
Ако е само пишување и флерт, тогаш солиден разговор и цртање линии ама ако веќе се ебеле, не знам зошто воопшто поставуваш вакво прашање, маж ли си или пиче, ќе си носиш рогови и ќе се правиш среќен додека некој ти ја работи жена ти? Нема дискусија тука, сам бираш што си.
ama prven istepaj ja kurvata
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.761
Поени од реакции
1.515
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
Будала е ако поминеш низ неверство .. Само допишување и шала како да не ? Најде да ве влече за нос ? Едноставно прекини се со време и ајде ни први ни последни.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
501
Поени од реакции
195
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
Да не бидам песимист ама по тоа што го опишуваш мислам дека на другарти сопругата ги примала апчињата "мигоцицал" и "натигомил" од колегата :(. Џабе што и да прави има една македонска поговорка тепаниот си е тепан е***иот си е е*ан. Нека расчистува навреме не само да одложува оти колку повеќе чека толку ќе биде потешко, а и гнев ќе собира повеќе и може на крајот да напрај белја физички да ја нападне, а западот не толерира воопшто семејно насилсвто, ќе си зацрни животот. Си пишал дека и ти си во слична ситуација, гледај пример од пријателот ти и пресечувај навреме, неверствотот е заразно и тој што иневерил еден пат ќе изневери уште 101 пат.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.686
Поени од реакции
2.723
Пријател мој (а и јас сум во слична ситуација) ми побара совет и помош околу неговиот брак. Земени се со сопругата 3 години и преселени се надвор од МК. Другарот открива дека жена му се допишува со колега од работа се почесто. Ги открива, но жената вели дека е само шала и дека е завршена работа нема ништо, ветува дека ќе прекине контакт. Втор пат открива дека продолжиле пак да се допишуваат, повторно исто и овој пат е блокиран и све. Е сега, после недела две од последната случка, другарот открива дека сеуште комуницираат, сега преку друга апликација и преку разговори и видеа, не преку пораки. Кажете совет, дали вреди да се даде шанса и можност за простување, или едноставно да се одделат и да си фати секој свој пат?
Ни тебе те сака жена ти, ниту другар ти има љубов од жена му. Мажила се мома да не седи дома. Не знам совет да ти дадам, не сум паметна. И да ја предупредил џабе, зашто она тоа ќе си го сфати дека треба поуспешно и подобро да ги сокрива доказите "следните пати" кога ќе го прави тоа, а дека ќе прекине "мало сутра". Единствено жена која си го сака мажот може да остане верна. Тука не е тој случај, се омажиле жениве ваши за да одат странство изгледа, а не заради љубов, така ми личи работата.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.303
Поени од реакции
11.032
Дури и да не ве изневерила, тоа е непочитување кон партнерот. Наречете ме старомодна или whatever, ама не можам да сфатам мажени/женети кои “пријателски” се допишуваат секојдневно и константно со колеги/колешки. Не дека не смеат да комуницираат, ама на работа се заедно, па сега ај и дома да продолжат. Исклучоци нека се ете некои проблеми или ситуации поврзани со работата.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
8.173
Дури и да не ве изневерила, тоа е непочитување кон партнерот. Наречете ме старомодна или whatever, ама не можам да сфатам мажени/женети кои “пријателски” се допишуваат секојдневно и константно со колеги/колешки. Не дека не смеат да комуницираат, ама на работа се заедно, па сега ај и дома да продолжат. Исклучоци нека се ете некои проблеми или ситуации поврзани со работата.
Сфатливо е, како не. Кажа еден член погоре кои апчиња ги примала жената. Јасно е ко ден.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Сфатливо е, како не. Кажа еден член погоре кои апчиња ги примала жената. Јасно е ко ден.
Фино напишано, јас почнав да ја цитирам со многу вулгарен речник за да и ја доловам реалноста. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom