Јувентус - Милан (Jan. 10th, 2010)

Кој ќе победи во дуелот?


  • Вкупно гласачи
    181
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
П

Паспарту

Гостин
Ако ги вратат Јуве судиите од калчополи :pos:
Не ти ја сфаќам поентава!?

Ова е мое мислење, не мора да кењате на секој пост каде што некој кажува дека Јувентус очекува да победи, а 100% сум убеден дека Јуве победува утре...
 
M

mercenary

Гостин
Еве ја им давам поддршка на комшиите и типувам двојка.Ги гледам и Милан и Јувентус редовно и мислам дека во овој момент Милан е подобар.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
време е јуве да се врати на победнички пат и да ги спушти милан на земја како што тоа го направивме изминатите години кога толку беа убедени дека ќе тепаат без проблеми
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Нов проблем за јувентус е повредата на џовинко :toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ауу па на 24-ти било градското дерби :tv:

една ќе ја добијат една ќе изгубат Милан :wink:

ако тепа вечерва Интер ќе глеаме тапа утакмица утре, ќе им ја уништи желбата за игра
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
druze svati del piero se javuva koga e najbitno ima da go matira toa nigerot kako nikogas do sega 3:1 za juve
fafagu!!!!!!!!!:toe:
Ќе видиме дали ќе го матира,само да не му се случи на Јуве судбината што и се случи на Катанија,влага Хунтелар и оп два гола :):)
Денес го сменив мислењето мислам дека сепак ќе победи Милан,зашто ми изгледаат подобри и плус Бекс им дојде.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Џабе е секаква дискусија на оваа тема. Ваквите дерби дуели неможат да се претпостават. Најубаво секој да си гласа и да видиме кој тим има повеќе фанови :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Џабе е секаква дискусија на оваа тема. Ваквите дерби дуели неможат да се претпостават. Најубаво секој да си гласа и да видиме кој тим има повеќе фанови :)

Нема врска ни тоа. Све пациентиве на Милан ќе гласаат за Јуве.
Значи 80 % од навивачи на Манчестер ќе гласаат против Милан, сите тројца, т.е сеа со Торпедо четворица навивачи на Баерн ќе гласаат против Милан, голем дел од навивачите на Реал итн.

Баш треба да има дискусија, а анкетата да не е толку битна. Само квалитетна дискусија да има!





Можни состави
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Очекувам интересен натпревар и се разбира победа на Јуве :helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Ќе биде интересен дуел дефинитивно. Милан влезе во форма а Јуве е во мала криза. Сепак како фан на Јуве очекувам победа над Милан како и секогаш. И интер беше во форма кога дојде кај нас па го засиса. Истото очлекувам да се слуши и со нивните комшии:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom