Јувентус - Интер (Derby d' Italia) 18.04.2009 20.30 ч.

Кој ќе победи во дербито помеѓу Јувентус и Интер?

  • Јувентус

    Гласови: 63 48,8%
  • Интер

    Гласови: 45 34,9%
  • Нерешено

    Гласови: 21 16,3%

  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Сексот е чудна работа. Некогаш може да заврши само што започнал. :pipi:
До кога бе? До кога? До кога за се во Јувентус ќе ви бидат криви Бранко и Никола? :bip:
ај изјасни се поубаво шо сакаше да казес:helou:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Гласав за Интер со оглед на формата во која е Јувентус во последниве 2-3 утакмици.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Јас типувам на 1.. нека има повеќе голови не ми е битно како ќе заврши нека биде интересно дерби :).
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
ај изјасни се поубаво шо сакаше да казес:helou:
Не можеш да кажеш дека цивилизацијата не напредува. Како и да е, во секоја војна ќе те убие на различен начин. :pipi:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Не можеш да кажеш дека цивилизацијата не напредува. Како и да е, во секоја војна ќе те убие на различен начин. :pipi:
оцигледно ти не напредуваш другар:smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе ај доста од старт веќе со курчење,жити се.Ако почнеме,нема да завршиме.Нормална дискусија до дербито,а од тогаш.........вадиме сите ножеви,пиштоли и што ти не и ке се тепаме:vozbud::vozbud:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Да бидеме реални интер има многу појак состав од јуве,не викам дека јуве се за жалење али со тренер како раниери кој никако не може да ги мотивира не праат ништо не само на утакмицава туку и наредните години...така да мојот тип иде кај интер
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Типувам на нерешено.
Очекувам голови како неутралец.
Како и да заврши овој дуел мене ми одговара.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Нека победи подобриот но Интер ќе победи.:smir:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
1.211
Нека победи подобриот но Интер ќе победи.:smir:
Vikas inter a, abe dete JUVE ne e milan kolku i da ima podobar sostav inter juve e juve i najmalce so ocekuvam e nereseno za razlika koga ja gledav so milan, tapa ste ovaa sezona, ne i deka nie sme neso jaki ama vie ste dupki, za tvoja informacija mozes direktno da ja uplates 1 zs taka i ke bide. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.004
Поени од реакции
390
Очекувам како фан на Јуве победа на Јувентус.. Сега ќе видиме како ќе биди разултато.. Немам намера да влегувам во дискусија со Ибракадабра к*ро* ми го забра... Подобриот нека победи и ако победи спротивната екипа веднаш ке честитам!! Позз
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Vikas inter a, abe dete JUVE ne e milan kolku i da ima podobar sostav inter juve e juveI
Во превод,не се битни играчите,битни е судијата,линиските...?

Зашто сами се местите,не знам :/

Очекувам "макљажа" од страна на Интер,а и воедно потврдување на титулата.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Jeeeeeeeee...
интер ке победи и ке си ја освои титулата, а јуве ке падни на трето место :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Vikas inter a, abe dete JUVE ne e milan kolku i da ima podobar sostav inter juve e juve i najmalce so ocekuvam e nereseno za razlika koga ja gledav so milan, tapa ste ovaa sezona, ne i deka nie sme neso jaki ama vie ste dupki, za tvoja informacija mozes direktno da ja uplates 1 zs taka i ke bide. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
Што ако си поголем кога имаш мозок за забаваче..ја си дадов мое мислење дека Интер ќе победи ќе збориме после утакмица..ќе видиме и Милан со Јуве како ќе изигра..
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
1.211
Што ако си поголем кога имаш мозок за забаваче..ја си дадов мое мислење дека Интер ќе победи ќе збориме после утакмица..ќе видиме и Милан со Јуве како ќе изигра..
Xe xe ne mi pravi smeski samo, si dal tvoe mislenje i jas dadov moe, a za toa mozokot mozes da ides malce na doktor da se proveris zs nikoj ne pravi muabet tuka koj e pameten a koj ne, i te molam bez takvi komentari veke,ova e tema diskusija za derbito a ne tema za vreganje. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI

Во превод,не се битни играчите,битни е судијата,линиските...?

Зашто сами се местите,не знам :/

Очекувам "макљажа" од страна на Интер,а и воедно потврдување на титулата.
Ocekuvaj ti ''maklaza'', jas ocekuvam petarda vo mrezata na cezar, a za toa sudiite znaeme od cija strana se izminatite 3 sezoni mislam deka e izlisno da se pravi muabet za toa.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI

Сексот е чудна работа. Некогаш може да заврши само што започнал. :pipi:



До кога бе? До кога? До кога за се во Јувентус ќе ви бидат криви Бранко и Никола? :bip:
Druze mozes da provociras kolku sakas, samo edno neka ti e jasno znae se koj e najtrofeen tim vo italija, koj ima najverni navivaci i koj cela italija go saka, pa ti prodolzi si da provociras. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom