Језива математика

Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Glejte go Faranheit 9/11 i ke si svatite se. Kako Bush i negovite interesi sovresno se vklopuvaat vo napadot,i se dava povod za vojna vo Irak!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
31
Поени од реакции
2

ЈАЈА Зашто си го стајл бе клипов четнички.Ееее србиве се израдикализираа мамето нивно чентичко.Па вакви клипчиња праат.Кој им е крив кога се прости и глупи затоа што го изгубија Косово, и сеа се смеат на илјадници загинати луѓе.ПРОСТА ЧЕТНИЧКА РАБОТА:toe:
 
D

drle

Гостин
Ај уште една весела математика. Вака прво да кажам дека Израелците во незнам си кое дамнешно време (мноооогу одамна) пресметувале со основа 6. И види сега што се случува кога зборот computer ке го разложиме вака c = 3 (трета буква во англиската азбука), па 3*6 оти пресметуваме со основа 6 и сега крајната пресметка 3*6+15*6+13*6+16*6+21*6+20*6+5*6+18*6=18+90+78+96+126+120+30+108 = 666 или бројот на 'лукавиот','ѕверот' или едноставно ѓаволот. Пробајте го ова со New York па видете кој резултат ќе го добиете.
Чекам коментари.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
последен пат кога проверив на Џорџ Буш средното име не му е само W има и уште букви така да еве ви едно помалку.
После зошто Вашингтон не е со 11 букви?
Пентагон?
И ај да не набројувам други факти. Ако ви е занимливо ова да верувате у некоја голема завера ај терајте ама ја сакам само малку од заблуда да ве тргнам. Плус што гледав на телевизија за нападот. Не требало да се случи на 11 септември ама терористите биле под такви околности што морале на тој ден. Ова го кажал главниот организатор на нападот што бил име не ми текнува. Не осама тој само сакал да ги срушат кулите овој другиов го осмислил начинот да не се збуни некој.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
последен пат кога проверив на Џорџ Буш средното име не му е само W има и уште букви така да еве ви едно помалку.
После зошто Вашингтон не е со 11 букви?
Пентагон?
И ај да не набројувам други факти. Ако ви е занимливо ова да верувате у некоја голема завера ај терајте ама ја сакам само малку од заблуда да ве тргнам. Плус што гледав на телевизија за нападот. Не требало да се случи на 11 септември ама терористите биле под такви околности што морале на тој ден. Ова го кажал главниот организатор на нападот што бил име не ми текнува. Не осама тој само сакал да ги срушат кулите овој другиов го осмислил начинот да не се збуни некој.

Баш пред некој ден гледав една емисија за нападите на 11 септември, и докажаја дека авион не паднал воопшто на пентагон и зошто од 86 снимки од нападот на јавноста не им покажуваат ништо, како можи да нема никакви остатоци од авионот кога некои делови не се топат и на 2600 степени целзиусови, и како направи толкав боинг толку мала дупка и столбовите немаа никакви последици.Чудно:nesum:

Гледајте ги и следните видеа
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Баш пред некој ден гледав една емисија за нападите на 11 септември, и докажаја дека авион не паднал воопшто на пентагон и зошто од 86 снимки од нападот на јавноста не им покажуваат ништо, како можи да нема никакви остатоци од авионот кога некои делови не се топат и на 2600 степени целзиусови, и како направи толкав боинг толку мала дупка и столбовите немаа никакви последици.Чудно:nesum:
Е баш и ја гледав и емисии кои го покажуваат тоа ти што го тврдиш ама на нешнал географик имам гледано и други снимки кои го докажуваат спротивното. Така да сега за сега веруј у приказната која што е официјална зошто и со акселераторон збореа што се не ќе се случи и ништо од прво тестирање.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Е баш и ја гледав и емисии кои го покажуваат тоа ти што го тврдиш ама на нешнал географик имам гледано и други снимки кои го докажуваат спротивното. Така да сега за сега веруј у приказната која што е официјална зошто и со акселераторон збореа што се не ќе се случи и ништо од прво тестирање.
Јас после она што го гледав, тврдам дека авион не паднал на пентагон, и има илјадници видеа кои го докажуваат тоа, и верувам во тоа, како може од 19 арапи кои биле во авионите 4ица да се сеуште живи, на емисијата на А2 дадоја интервју со еден од нив.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Синока ја гледав емисијата на Миленко и таму имаше изнесено интересни факти кои кажуваат дека зградите биле срушени со експлозив поставен во зградите и дека со толку мал пожар не може да се сруши зграда која има челична конструкција.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Чоек не викам ништо да ги побијам фактите тоа со ексползиите но само за пожарот баш да ти кажам некои факти во врска со тоа. Авионите се полни со керозин. Керозинот го користат поради тоа што согорува на многу поголема температура од обичниве горива. Така да може да се стопи не чели што сакаш можеш да стопиш. Зошто кога се уриваат авиониве не извадат барем некој повреден со изгореници туку сите тела се толку изгорени што не можат ни да ги отркијат кој бил што. Така и тоа. А за саутпарк ти си уверен во тоа тоа е твое мислење јас нема да се обидам да ти го сменам. Секој си има право на свое мислење. така да со снимките џабе ми кажуваш и на Миленко тие сум ги гледал сум гледал и други во кој се покажува чисто дека има авио и удира. Плус цели скрипти и аудиоснимки помеѓу контролорите на летовите како и од патниците на авионите кој се јавиле на своите пред да загинат.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Чоек не викам ништо да ги побијам фактите тоа со ексползиите но само за пожарот баш да ти кажам некои факти во врска со тоа. Авионите се полни со керозин. Керозинот го користат поради тоа што согорува на многу поголема температура од обичниве горива. Така да може да се стопи не чели што сакаш можеш да стопиш. Зошто кога се уриваат авиониве не извадат барем некој повреден со изгореници туку сите тела се толку изгорени што не можат ни да ги отркијат кој бил што. Така и тоа. А за саутпарк ти си уверен во тоа тоа е твое мислење јас нема да се обидам да ти го сменам. Секој си има право на свое мислење. така да со снимките џабе ми кажуваш и на Миленко тие сум ги гледал сум гледал и други во кој се покажува чисто дека има авио и удира. Плус цели скрипти и аудиоснимки помеѓу контролорите на летовите како и од патниците на авионите кој се јавиле на своите пред да загинат.
И за керозинот дадоа објаснување. Кажаа дека горивото се запалува одма после ударот, а таму не се создаде голем пожар. Исто така агенти на ФБИ биле таму 30 секунди после ударањето во кулите, односно дека знаеле што ке се случи. А авионот со се патници и багаж тежел околи 80 тони, а истрагата нашла само 4 тони товар. За истрагата биле потрошени само 600 илјади долари, а за секс скандалот на Клинтон биле потрошено околу 50 милиони долари.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Исто така од тоа што го запамтив што беше најинтересно вчера во емисијата е дека Американското Воздухопловство (не ми текнува сега како му беше името) истата таа година принудно приземјила 80 сомнителни летала, а на 11 за еден ден не успеала да приземју ниту еден авион. Пилотите кои што според истрагата биле виновни за нападите биле на аматерски курсеви за пилоти и не успеале да ги положат, а успеале да ги летаат авионите се до кулите близначки. Ниту искусен пилот не може да лета авион на висина од 10 км, без да има помош од контролната кула, а тоа се случило со авионите кои удриле во кулите блузначки. Исто така кулата 7 (првата соседна зграда до близначките) која била 50 катница се срушила неколку минути после близначките, а во неа ниту удрил авион, ниту некоја од близначките паднала врз неа. Кулите се срушиле одозгора надолу, совршено, што многу потсека на намерно рушење страри згради. Видеата кои беа пуштени како слават исламистите се снимени 10-ина години пред 2001 и целта на славењето била некоја сосем друга. Добивката на САД од објавување војна на исламистите е голема со тоа што завладеаа со резервите на црно злато.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Исто така од тоа што го запамтив што беше најинтересно вчера во емисијата е дека Американското Воздухопловство (не ми текнува сега како му беше името) истата таа година принудно приземјила 80 сомнителни летала, а на 11 за еден ден не успеала да приземју ниту еден авион. Пилотите кои што според истрагата биле виновни за нападите биле на аматерски курсеви за пилоти и не успеале да ги положат, а успеале да ги летаат авионите се до кулите близначки. Ниту искусен пилот не може да лета авион на висина од 10 км, без да има помош од контролната кула, а тоа се случило со авионите кои удриле во кулите блузначки. Исто така кулата 7 (првата соседна зграда до близначките) која била 50 катница се срушила неколку минути после близначките, а во неа ниту удрил авион, ниту некоја од близначките паднала врз неа. Кулите се срушиле одозгора надолу, совршено, што многу потсека на намерно рушење страри згради. Видеата кои беа пуштени како слават исламистите се снимени 10-ина години пред 2001 и целта на славењето била некоја сосем друга. Добивката на САД од објавување војна на исламистите е голема со тоа што завладеаа со резервите на црно злато.
Исто така и видеата каде што Осама Бин Ладен ја превзема одговорноста била снимена пред нападите на 9/11 и немало врска со нападите, тој зборувал сосем нешто друго. И исто така ако авион судрил во пентагон како што велат немало шанси да сврти под толкав агол ако летал како што ни прикажуваат, само борбен авион може да направи таква акробација и тоа ако пилотот имал големо искуство.
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Леле ова е доста језиво... Тоа со Q33 NY незнам... До толку да е коинциденција нема шанси, што значи или Американците си наместиле се, или стварно тука е замешано нешто натприродно што ги поврзува сите бројки 11 во едно...
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63


1933 palenjeto na Rajstagot
2001 rusenje na kulite bliznacki i napadot na Pentagon
dobro pripremeni pricini za prevzemanje na akcii protiv komunistite ili vo vtoriot slucaj Iraq i negovata nafta
 

Kajgana Shop

На врв Bottom