Јас како мал/а!

Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
ko mala sekogas koga si igrav so drugarki doma, praevme nabozemski mandizcki od zemja,cvekinjata od terasa i dodavam od skupite parfemi na majka mi, i posle dodavav voda vo niv mislejki deka nema da primeti,iako uvek menjaa boja posle toa,neznam zosto:):):):):):)
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Јас како мал премногу брзо зборев (сеа малку поспоро :)) и никој не ме разбираше што кажувам и затоа многу се нервирам и збеснував
Иначе бев мирно дете - затоа мајка ми ме бркаше со сукало по дома а и затоа има искршено едно 20 сукала од мене! Никогаш не плачев (зашо имам Изгорени очи) али па затоа многу се тепав со Другарчињата! знам дека многу сакав да испробувам работи така што и голи жици брцав во штекер и знам дека стално врескав кога ќе ме бапнеше струја, се сеќавам многу сакав да се пентарам по дрвата а и често доаѓав дома со гребаници зашо многу и паѓав од дрва, обожавав да скокам и да трчам па и затоа имав многу модрици и рани али знам дека од сето ова ми остануваа многу поседици :lud:!!!
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
кога бев мала имав еден комшија Стојан се викаше(се пресели чоекот сеа,за жал)и секогаш кога ќе го видев му викав Стооојан стои пи*ка на чело!!!ни самата незнам зашто али знам дека го мрднав старчето со тоа!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Им имав дадено задача на комшиите да ме викаат кога ќе фатат глувче дома, па потоа во кофа со вода го ставаа, ми беа интересни како се мачат да пливаат и како се дават. А најголема радост ми беше две кога ќе фатеа, па ми изгледаа како да се бркаат по дома во водата:icon_lol:

Гости кога ќе ни дојдеа дома, си имав зацртано дека ми е задолжение да им рецитирам и да им пеам:lud:


п.с. Sorry glufce, прими мое сочувство:(
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
jas kao mal sum gasel sve elektronsko doma mislam redovno friziderot toa najveke sekoj vtori den go cistea od voda :pos:
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
а,заборавив и да кажам дека,кога одев у градинка,најмногу мразев да спијам,и мене ме оставаа да си игарм со играчките,додека другите деца спијат,ама еден ден,не бев мирна,и ме ставија во креветчето да спијам..воспитувачката,бидејќи знаеше дека сум инаетлива,и дека нема да спијам,цело време стоеше над мене,и пазеше дали ќе заспијам..и јас се преправав дека сум заспала,па таа отиде во другата соба,на раат да си испие кафето,а јас станав и отидов во WC-то,се скрив зад вратата..и цел ден бев таму,а ме бараа насекаде,ја пребарале градинката,се јавувале и во полиција..а не успеаа да ме најдат бидејќи бев слаба и мала,па јас се залепив до ѕидот.. :)
потоа сама излегов--ми беше веќе досадно.. :)
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Хмм...јас како мал сум бил ваков!



1.Ја запалив шталата на дедоми.
2.Во 3 одделение сум ги бушел гумите на колите,точаците...
3.На 5годинки сум мочал од 6 спрат.
4.На 6 години сум ги терал другарите да јадат песок.
5.На 8 години сум ги фаќал девојчињата по гз.
6.На 12 години сум се карал со наставниците.
7.А сега на 15 години сум малце посмирен ! :)
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
Јас како мал мочав од тераса :pos:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
како мал имав памела андерсон афери, клецајки го својот кревет.....надвор од собата се слушаше: охххххххо охххххххх памелче че ти го нафтерам за 3 дена
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Како мал, правев авион од гајби, дрво, најлони, запчаници од велосипед, и све сонував како собирам најбитни работи што ми ги треба, ги ставам у багажник и си идам. Летам цел живот, авионот и така небеше на гориво значи немаше потреба да слетувам и тамо ке си живеам. И кога сум буден, разгледувам дома што ми е неопходно за да понесам со мене. Дека имам голем двор (бавча) позади куќата тамо го правев авионот. Не кажував на никој за да не сака некој да иде со мене, зашто знам дека треба сам да идам. И така до ден денеска немам полетано со авион :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Kога бев мал и кога ќе се изнервирав си ја мавав главата од ѕид :zid:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Кога бев мал мочав од чардак.:smir:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Кога бев мал сум ја мавал главата од ѕид...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Ко мал многу мирен сум бил,не сум праел глупости (мислам)
Али затоа братучед ми лом праел
Шо ми имаат кажувано,типот свиња јавал :pos:
Па со другарите на кучето негово погреб му имаат правено,а шо иам глеано слики,кучето поголемо од нив било
Со точак има летнато у колците за патлиџани кај нас у бавча
и уше милијарда работи шо не им такнуваат сеа.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom