Јас добивам се’...на сила!

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
епа види сега сакам да добивам ако ми е заслужено, но ако веќе не ќе мора со сила, се разбира тоа не е така и во љубовта со сила убавина не бива, но ако повеќето размислуваат ко мене ќе испадне дека сите само на сила добиваме...
каде што има сила нема правдина - тоа е веќе одамна познато
и многу често се заборава дека најдоро е се да и се препушти на спонтаноста,нема убавина во исфорсираното...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас не ја разбирам темата: на сила сакање! Ем сакање ем на сила! Бре! Ај да бешесо пари па да разберам „сакање“...Вака...
Со сила за мене е присвојување единствено на нежива материја (евентуално од помал животински вид)... Во комбинација со сакање не може!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Јас не ја разбирам темата: на сила сакање! Ем сакање ем на сила! Бре! Ај да бешесо пари па да разберам „сакање“...Вака...
Со сила за мене е присвојување единствено на нежива материја (евентуално од помал животински вид)... Во комбинација со сакање не може!
Не сакање, добивање...
Јас ако сакам само ке сакам, нема да значи дека ке го добијам...
Ама ако некој нејке милом, ондак силом...Тоа е темата :smir:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не сакање, добивање...
Јас ако сакам само ке сакам, нема да значи дека ке го добијам...
Ама ако некој нејке милом, ондак силом...Тоа е темата :smir:
Ахмм. Tnx.
Пак важи само во еден дел. Ова силом можеби ќе го преформулирам „на нетипичен начин“.
Грда карактерна особина, дефинитивно. :nenene:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Ментална сила, да, да убедиш луѓето дека тоа што ти го сакаш е она што, всушност тие го сакаат.
Хеј, сите работат денес со таков тип на сила.
А сакање на сила, никој не може да те натера да сакаш со сила, можеби ќе глумиш под физичко дејство, но ќе знаеш како се чувствуваш.
Поентата ми е, никој не може да те натера нешто на сила [ и тука не зборуваме за физичка сила], доколку ти потсвесно некогаш не си размислувал за тоа.

И колку и да изразуваме гадење кон луѓето кои би сториле се` за да добијат нешто што сакаат, let's face it, сите некогаш сме направиле нешто на сила, можеби потсвесно, но понекогаш тој е единствениот начин.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Таква е природата на чоекот. Уште од бебина сме плачеле цел ден за смоки и сладолед. Купи ми сладолед оти ќе плачам цел ден :eek:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па не сакам да добивам ништо на сила не ми е убаво тоа ако го добијам на сила
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Сите сме правеле или добивале некои работи во животот на сила. Кој мање, кој више. За сакање...ќе размислам. Се’уште не сум била принудена да сакам некого на сила, а според мене е апсурдно некого присилно да се сака или поточно кажано, подсвесно да не чувствуваш ништо, само болка. Е сега, за сакање и почит не практикувам сила. Вистина е дека работите е подобро да се добиваат спонтано, со волја и желба и не ми се допаѓат кога некој би направил нешто присилно заради сила, така да не практикувам:(
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Поубави се работите кога се спонтани но не можеме се што сакаме да добиеме спонтано.Некогаш употребата на сила е неопходна.За љубов не знам како ќе натераш некој на сила?!!?Можеш да го натераш да остане покрај тебе ама не е да те сака што според мене е многу жално...
За почит да!Можеби ке биде тоа и стравопочит (што не е исто) но доколку дојде во прашање тоа не чекам на друг да му текне како треба да се однесува кон мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom