Јапонска Музика

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Пријателе, во фебруари сум на релација токио-осака-нагоја, па бујрум на саќе и ајуми хамасаки :icon_mrgr:
Care fati I Kyoto mnogu ubav grad a U Tokyo idi Tokyo sky three I Asakusa temple Osaka e isto taka dobar grad Osaka idi u aqua parkot mu go zaboraviv imeto I zamokot Osaka :3
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.609


i posle ke kaze nekoj metalot bil satanisticki.. eve vi metal za tropsko ovosje
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205


i posle ke kaze nekoj metalot bil satanisticki.. eve vi metal za tropsko ovosje
Овие имаат подобро лајтшоу од Жан Мишел Жар (y) Штета што денсот ме потсетува на некои кореографии од Болувуд:pos:
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Овие имаат подобро лајтшоу од Жан Мишел Жар (y) Штета што денсот ме потсетува на некоу кореографии од Болувуд:pos:
Ма Турбо фолк у Јапонска верзија оваа нема врска со Рок ниту пак со Метал.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.609
Овие имаат подобро лајтшоу од Жан Мишел Жар (y) Штета што денсот ме потсетува на некоу кореографии од Болувуд:pos:
prikaskata za japonsko viski.... zemes nesto i go japoniziras, pravis podobro... metal so lajtshou, koreografii, trebase da vi stavam use nekoja pesna od start... glej go ova video i obrni vnimanie na publikiata nekade 1.11.

Ova e najdobro snimen muzicki koncert/atmosfera vo zivo



 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
@dantemkd И твојата од пред десетина дена ми удира натаму, здрав плагијат по музика, а текст појма немам и подобро :D Гледам главно силно влијание на запад, ама баладите им се супер. Јас како што не сакам текстови, овие нивни гласови ги доживувам како инструментал;) Јамасаки е супер, за музика во позадина(y)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.609
Ма Турбо фолк у Јапонска верзија оваа нема врска со Рок ниту пак со Метал.
Abe ajde, eve ti IRON MAIDEN rifovi, so FEAR FACTORY tapani, navijacko/stadionsko peenje i 16godisni tipki sto igraat ko da se na baterii. METAL na japonski nacin.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
@dantemkd И твојата од пред десетина дена ми удира натаму, здрав плагијат по музика, а текст појма немам и подобро :D Гледам главно силно влијание на запад, ама баладите им се супер. Јас како што не сакам текстови, овие нивни гласови ги доживувам како инструментал;) Јамасаки е супер, за музика во позадина(y)
Само блага црта на турбо фолк повеќе е народно. :pos: :pos:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ја се чудам што така Hako Yamasaki легна на уво! Она да ми ти била за малку генерација, одма се чувствуваме, геријатрија :pos: шудапрајш!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Abe ajde, eve ti IRON MAIDEN rifovi, so FEAR FACTORY tapani, navijacko/stadionsko peenje i 16godisni tipki sto igraat ko da se na baterii. METAL na japonski nacin.
Ги викаа на поголемите метал концерти али врска немаат со метал и немаат 16 години повеќе имаат кога почнаа имаа 16 а тоа беше 2014та ако не се лажам.
Ако се каже Јапонски метал прва асоциација е XJapan, Dir en Grey, Sigh, Yousei teikoku, 44 magnum.
Незнам колку си внесен во метал музиката али оваа е навреда да се нарече метал земи за пример "give me chocolate" тоа ти е цела песна со повторување и со скокање на мочливе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.609
Ги викаа на поголемите метал концерти али врска немаат со метал и немаат 16 години повеќе имаат кога почнаа имаа 16 а тоа беше 2014та ако не се лажам.
Ако се каже Јапонски метал прва асоциација е XJapan, Dir en Grey, Sigh, Yousei teikoku, 44 magnum.
Незнам колку си внесен во метал музиката али оваа е навреда да се нарече метал земи за пример "give me chocolate" тоа ти е цела песна со повторување и со скокање на мочливе.
Vtoroto video e od rodendenskiot koncert na Sue Metal den po 16ti rodenden.

Jas gi imam gledano 2 pati i si se bas OK. Ne se oni za festivali u evropa ili amerika kade imas hardcore metal publika nego da si teraat svoj koncerti ko ovoj sto go postirav so svoja publika sto ja imaat i te kako niz azija. Ova e metal so happy vibes, nemozes posle Metallica ova da go slusas ili pred niv da gi aknes Slayer. Samiot pravec na metal sto go teraat e kawaii metal, ili cute metal... Navreda za kogo? Za tebe? Leave and let leave, ne sum jas kriv sto ne mozes da izlezes od standardnata metrica pa ova ti e navreda, mene mi e SUPER za smena, i da mozam da ti kazam deka nivno shou e 100 pati bolje od 90% od tipicnite metal koncerti.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Vtoroto video e od rodendenskiot koncert na Sue Metal den po 16ti rodenden.

Jas gi imam gledano 2 pati i si se bas OK. Ne se oni za festivali u evropa ili amerika kade imas hardcore metal publika nego da si teraat svoj koncerti ko ovoj sto go postirav so svoja publika sto ja imaat i te kako niz azija. Ova e metal so happy vibes, nemozes posle Metallica ova da go slusas ili pred niv da gi aknes Slayer. Samiot pravec na metal sto go teraat e kawaii metal, ili cute metal... Navreda za kogo? Za tebe? Leave and let leave, ne sum jas kriv sto ne mozes da izlezes od standardnata metrica pa ova ti e navreda, mene mi e SUPER za smena, i da mozam da ti kazam deka nivno shou e 100 pati bolje od 90% od tipicnite metal koncerti.
Второто видео ти е од 2015та ако не си проверил имаку.
И имаат настапувано на концерти заедно со Металика и Слејер ако не си проверил ти тоа провери.
И ако оваа е супер настап и е 100 пати подобро од 90% типцине метал концерти незнам што да се каже за бендови како Рамсштајн и Сабатон.
Има многу добри бондови што почнаа свој правец како rage against the machines , audioslave limb bizkit ако они прават музика не се како мочливе.
И да навреда е за Метал музиката не лично за мене моето мислење не е ни толку битно али не трпам абоминации кои користат за молзење пари од фановите а не креираат музика.
ПС Мочливе наполниле по 20+ години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom