Сатанизам

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691

Jesus says, Satan says - и остави ги да се изедат од внатре...

Им забраниле да имаат клуб, ама успеале со тоа да ги затворат сите клубови (дури и старите христијански клубови по школите кои по некоја случајност било ок да ги има низ годините). Која шаховска игра! :)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
Само силување, хомосексуалност и сатанизам нели вистинска уметност?
Ако сметаш дека тоа ти е волја, да силуваш и одиш против волјата на друг кој сум јас да ти кажам дека не треба така? Последиците секако доаѓаат...,

Ако сакаш луѓе од ист пол за водење љубов, ако не сакаш христијанство и имаш други ритуали во животот - кој сум јас да кажам дека тоа не е вистинска уметност за тебе?
Љубовта зарем има ограничување? Зарем ритуалите имаат ограничување? Глупи прашања поставуваш.

Сатанизмот е дел од христијанството. Дел од стариот еон.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Љубовта зарем има ограничување?
После се до сега што ми изнапиша ти ќе ми кажеш сега што значи љубов :pos:
Автоматски споено мислење:

Ако сакаш луѓе од ист пол за водење љубов, ако не сакаш христијанство и имаш други ритуали во животот
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
После се до сега што ми изнапиша ти ќе ми кажеш сега што значи љубов :pos:
Автоматски споено мислење:
Па јас не можам да ти кажам за тебе што е љубов, тоа сакам да ти кажам :vozbud:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Ако во некоја од твоите Телема библии има објаснување што е љубов ја ќе се откажам од форумов :pos:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
Ако во некоја од твоите Телема библии има објаснување што е љубов ја ќе се откажам од форумов :pos:
Седи тука, што ќе прави сатанизмот и христијанството без тебе на подфорумот Религија?
Не се откажувај, до смрт тука! :LOL:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Седи тука, што ќе прави сатанизмот и христијанството без тебе на подфорумот Религија?
Не се откажувај, до смрт тука! :LOL:
Важно разоткривме до крај какво зло бил А.Кроули твојата најслаба точка :pos:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
Важно разоткривме до крај какво зло бил А.Кроули твојата најслаба точка :pos:
Ептен слаба точка и ептен разоткривање штом со 2 клика споделуваш сешто што ќе налета на нет :)
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Ептен слаба точка и ептен разоткривање штом со 2 клика споделуваш сешто што ќе налета на нет :)
Па некого да нарекуваат дека бил педофил,шарлатан,сатанист и извитоперен уште од 30'те не ќе да е "се што ќе налета на нет".
Автоматски споено мислење:

Ако сметаш дека тоа ти е волја, да силуваш и одиш против волјата на друг кој сум јас да ти кажам дека не треба така? Последиците секако доаѓаат...
Не се работи за мене. Не си ми некако објективен... Никако да го нападнеш А.Кроули туку само онака индиректно пишуваш за убаво однесување и морал ама не го судиш педофилот за неговото однесување. Мене тоа многу ми пречи.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Citam komentari vo vrska so dvojnoto ubistvo i dvojnoto samoubistvo sto se sluci vo Vojvodina pred 3 dena, egipetski simboli, i satanisticki simboli vo kukata kade sto se pronajdeni decata. E sea, nekoj ke kaze pa lugeto sesto zborat, ama tolku da te zborat za vakvi raboti, sigurno ne e normalna rabota i sekoj normalen ne bi se osekal ok.

Ubistva, samoubistva, droga, pederizam, orgii, invokacija na demoni, ova vaka lici deka e vo sluzba na nekoj necesen.

Dali toa nekoj celo vreme ve nabeduva i mesti? Od ljubomora verojatno.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.619
Поени од реакции
8.487
Израелциве го чекаат месијата кој ќе им дошол откако ќе ги жртвуваат овие јунциве, само што све ми се чини дека тешко таа работа, напротив.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.651
Поени од реакции
3.764
Израелциве го чекаат месијата кој ќе им дошол откако ќе ги жртвуваат овие јунциве, само што све ми се чини дека тешко таа работа, напротив.
Не е тешка работата, туку е „работа„ која се одвива тековно. За тоа постојат купишта докази, кои сведочат за нивната активна улога во создавањето услови за доаѓањето на нивниот месија, се рабзира, лажниот.

На пример, чифутините го реоформија синедрионот, го реоформија свештенството, а во втората година од „ковид„ пландемијата, се обидоа да ја обноват и крвната жртва, на импровизиран олтар на Храмовната гора во Ерусалим. Беа спречни од нивната власт...

Набавени/нарачни се 60 000 тони камен/оникс за обновување на храмот во Ерусалим, според потребата проектна документација за реконструкција на истиот.

Проблемот е во локацијата на џамијата Ал Акса, која се гранички/допира со камениот ѕид („Ѕидот на плачот„) за кој чифутините веруваат дека е остаток од вториот Соломонов храм.

Чифутините не можат да ја обноват крвната жртва со колеж на животни, затоа што поред нивната старозаветна традиција, тој чин на крвјосување смеат да го изведат само во наведениот храм.

А него се‘ уште го нема...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
Тешко да се напише евреин... бидејќи од кај нив доаѓа месијата нели и нивните свети книги и учења... се коси со твоето верување, па мора суптилно да се оцрнува сешто ... ах бре проклество :)

И да, во сатанизам ќе зборуваме за сите кои не се „наши“ :)
НЕ е убаво ова, дури и за еден православен христијанин. Не е...

1709723242842.png

Сатанизмот денес во светот си има корења во христијанството, како што христијанството и исламот си имаат корења во еврејската религија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom