Zeng
Поени од реакции
31

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2666242&postcount=18

    Модерни времиња, у право си, стана модерно да се брза некаде, да немаш време. Мислам дека е така зашто сите се у депресија, општо модерното општество, и пробуваат да се извадат од тоа со воркохолизам, или старите методи, константен секс, алкохол или дрога. Ама ова првово е ептен ин шема сеа, и луѓето мислат дека е исправно и добро. Всушност, освен што себе човек се уништува, ги убива и блиските. Мислејќи дека парите кои ги заработува прават добро, всушност најчесто прават лошо, зашто никој не знае да воспостави баланс меѓу материјалното и духовното. :toe:
    И така... :)
    C
    Френд, јас прилично се просветлив деновиве. Бев на еден курс од неколку дена, беше прилично мачно и тешко, но можам слободно да резимирам дека тоа беше можеби највредното искуство во целиве мои 33 години. Ако те интересира што како ќе те контактирам преку приватни пораки.
    да бе :) ми изглеа изводливо од моја страна :) ама падовите кај ги учите?? ако вака домашно-логички сте наебале гадно :)
    C
    Хахахха, да, кулирам и ме кулираат ама не се предавам. ;)
    C
    Тоа за просветлувањето нека биде, само стварно нека биде, секој сомнеж да умре. На здравје!
    хахаха ... и јас вежбам периодично :)
    еве сега вежбам ама плочкици нема да има мислам никад :icon_lol:
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom