Tutor
Поени од реакции
6.369

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Идам да те проверам само, да не те изеде Рона. Гледам активен си, добро е! :)
    • Љубов
    Reactions: Tutor
    Tutor
    Tutor
    како е малиот Рагнар бајдвеј ? Клоца ? или свири електрична гитара веќе... металец ќе е гарант..
    Artemisia Vulgaris
    Artemisia Vulgaris
    Многу активно бебе, многу! Цела утроба ми ја измести. Ел на фејсбук ако сакаш, имаме група со екс кантерашите. Ту кип ин тач. :)
    • Хаха
    Reactions: Tutor
    Tutor
    Tutor
    лолз ... пиши ми пп од групата.. ај лајк ту кип ин тач
    Издржи бро, не се давај на коронашите
    • Љубов
    Reactions: Tutor
    Tutor
    Tutor
    ja pa glup odev na tvoj profil da ti pisam . nemoze...
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Scirea
    Scirea
    Scirea
    Давај линк каде да ја симнам играта за андроид :D
    Tutor
    Tutor
    ee незнам брад ми ... хх ми текна дека на флипер ја играв у школска возраст.. а и на комп у дос играв слична fantasy мислам .. и miss world... и двете многу ги играв.. незнам за андроид...емулатор некако маме... ти си поискусен за ретро игри од мене ваљда ќе најдеш начин :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Scirea
    Човек... кај се изгуби ти бе? :D Долго време те немаше на форумов, и во Фан Клуб Јувентус
    Tutor
    Tutor
    Тежок е печалбарскиот живот :) .. Во Сардинија сум скоро 6 месеци... како заврши сезоната имам повторно време за форуми моруми :)
    друже,мн се рпаиш паметен.моеш у фан клуб интер да се пребациш.
    Tutor
    Tutor
    hahahaha... zaso? za kalcopoli sekoj pat e interesno.. ima cirkus... nisto protiv nemam :) , i jas sum diskutiral i sum se raspraval nogo na taa tema... imas podrska od mene.. samo bez navredi da ne te banirat pak, tava cekat , poz
    Ивица ЈМК
    Ивица ЈМК
    не бе кај сеа со тој топџијата ќе се карам неам попаметна работа.Ако дркаат на моите банови,им реков и вчера,да ги испопцујам да го удрат у купатило по еднаш ;)
    Jас да ти кажам би се осмелил да ја манам со 3+ мислам дека Болоња ке распуца против овие Џилардињо мора да ја бара формата за во Италијанскиот НТ зато и ојде во Болоња да игра прва постава цело време бар таа е логиката. Пескара промаја мава во срединот ред а овие се бодови кој му се потребни на Болоња.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Tutor
    DeviAngel
    DeviAngel
    ne igra terlizzi kaznet za navredana sudija pa ke sedi 3 natprevari na tribini, Togni i Romagnolli se so povredi a 'najdobri' igraci im se,Quintero bil bolen, edinstven opasen Casicone toa ti e od Peskara. E sea Italija znajs kako e ama Bologna ke gi izgazi Gila se raspuka mn i nema da zapri. Bar vo realen svet taka e :)) pozz
    Tutor
    Tutor
    Ах Диаманти Диаманти... пенал бре идиот еден.. играч повеќе 30 минути.. кога несака несака... покрив на нула за ситно, ама не е тоа тоа...
    DeviAngel
    DeviAngel
    Зато никој голем тим не го купваше од големите тимој оти баш ваков е пука под притисок цела кариера, ја следев утакмицата поради тебе на телефон оти на работа бев... ццц
    Докопал си прелаз и не кажуваш на нас сродните души да дооме до некоо ситна пара xD
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Tutor
    Tutor
    Tutor
    Хаха, абе беше поставано у Тип на Дено , ама 1у2 од ,Тевез типови, сигурно си видел и ти, инче га ставих у комбо со псж и јуве 1у2 , а 2у1 со ман.ј и барса , па посреќи се баш тава комбо, а порано ми бее кажале прелаз 2у1 излезе 1у2 .. тогај си кажах памет за друг пат... толко шо бех сигурен глееш колко ситно ставих... да не те питам шо си направил ти, знам ного киксове има...
    Хакет Мен
    Хакет Мен
    Се избегнах ама се закцах на Норвешка 2-ра лига Реинхам 0-0 завршии ... некни пак на 1 пагам само Алдешорт дома изгубии .,. ме бии голем малер тука xD
    Tutor
    Tutor
    Абе човек, та ка си тама веќе , земи чити весници тв збири информации, и игри си само Италија, сите лиги шо им се... шо се замараш со норвешка... ного нули вадат серија б ц1,ц2 , обработи ги малко , смисли некој добитен систем :)
    Флезе таа Х-1 как шо си кажах а само 1 га пишах ... ај уше тии бразилските да флезат поарно ќее :)
    Ти как стоош со бизнисо, има ли нешто?
    Tutor
    Tutor
    Na Le mans kosarka pagam na sistemo, nereseno :) .. a na drugio na Argentina mladite 0-0.... aj bar ti da fanas.. ince Ti kazah za Vestmanajar, 3za3 igrat 10 godini.... 4-1 ... Aj so sreka brazilcite.. i San antonio so gap isa?
    Хакет Мен
    Хакет Мен
    use 3-te brazilski mi ostanaa xD
    Стеауа 3-2 и спиј пиле ... вложи типо 30,000, а зема 70,000 .. ја тка се играа а не как нас .. и 1, и 1&3+ и само 3+ га фати ...ти кажах да га уплатаме и нии, ќе се опарааме саа :)
    Tutor
    Tutor
    Еми кој нее крив, ка нејкааме да си раситнуваме паарте :) . ај раситни си евра од вторник играме посериозно .
    Хакет Мен
    Хакет Мен
    шизик сваки пут иде на ризик .. џабе нее кажана таа :)
    на мене торки ме заеба х-2 излезе ..
    Tutor
    Tutor
    на мене нејка тернана да флезе х-х ќе чекаах бока 1-1и3+ , ама и панатинаикос одложана... гола вода... ај викендо ќе лапнаме... идем на спавање...поз и среќно викендо.. Баерн 1и3+ од мене
    Ем знајаах за таа Ковентри и пак га пишам .. будала и јас ќе ги спасувам. Таа и Мидлзборо ме собории само, а шо убаво си флезее тии 2-те шо ти кажах Лутон и Кравли Таун, и на голове Сауптентон 2-4, Вест Хем 2-3 ..
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Tutor
    Tutor
    Tutor
    Jas samo na Midlzboro brat. Za luton te poslusah, Baern 1u1 ga lapam 4.6 koef.. ama dzabe midlzboro.. neka cucat sega.. Blekpul si tepa.. Kardif..
    Хакет Мен
    Хакет Мен
    Сомљива ми беше Мидлзборо ти преговорих за нее мислам, ама ај кој не очекуваше да ги победат отпаднанте и да се борат за плеј-оф .. ај утре после италјански ќе шарнаме некоо лудо лифче, мош ќе се угоде :)
    Tutor
    Tutor
    haha .. dodek ne se ugode nekoj so stap da pocne da ne tepa dodek ne ni doo aklo ... oti od kladilnicta nema kar... ama ipak ke si probame srekata utre :)
    Ај ако не те мрзи прати линк од тоа програмчето што помага да научиш италијански :)
    Брат как бе .. фати ли нешто?
    Јас добитен на тва за 30 шо го рокнах на жими курац :)
    А на тва за 250 само на Џенова, клошарте на отпаднанта Чезена не га тепаа ..
    друже го продаваш ли уште домашниот панасоник ? :)
    Falcao
    Falcao
    Од Велес сум .. :)
    Tutor
    Tutor
    Па супер , сите бусови сопираат у Велес , така да имаме 10 15 термини кога ти одговара тебе... сега излегувам ... доцнам .. пиши ми што и како мислиш , кога ке се вратам вечер,утре сабајле ке прочитам... ке се договориме :) .. поздрав батка
    Falcao
    Falcao
    важи, не сум пракал до сега со бус.
    Јас му ги испракам парите, ти телефонот и фала пријатно :D

    и јас ке испагам сега подетално ке се договориме деновиве.

    позз.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom