olaf
Поени од реакции
3.830

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Потсети ме деновиве да ти го тргнеме банот од Македонија ЃП, ако толку ти значит. :)))
    Сеа ќе видам за постојте шо е работата.
    Редакцијата реши да ви даде втора шанса, на сите. Дај ми постови од членот од понов датум каде што прекршува правила, па ќе го средиме.
    Сарафинов, инаку пред повредата еден од најдобрите играчи на негова возраст. Но сепак млад и наивна глупавост, клубот го напушти со суспензија.

    Инаку игра како централен дефанзивец, но одлично се покажал и како десен бек. Има одличен шут од далечина, силен и прецизен. Одличен е во воздушните дуели. Исто така мора да се спомене дека може да се стави во класата груби играчи, нешто слично ако си го гледал Новаков.
    Сето тоа беше пред повредата, од оваа сезона се опорави после 1 година пауза од повреда и суспензија поради удирање на играч (премногу е нервозен).
    Абе ти кај нас мисле дека е подобро.
    Без никакви средства играат, пари колку толку капе нешто од Општината и градоначалникот, за тренерот наш знаеш шо мислење иам!
    Ама јебига тоа е тоа, така ке биде и во наредните 20 години доколку оде вака фудбало у Македонија!
    Ебати пријатните моменти, не можеме една софра да направеме, а камоли да се собереме сите!
    Едвај 30 души се собраа и тоа се Младината.
    Ама добро е шо некој па се труде (falangastip) ако не е он ни тоа немаше да го направат децата!
    Мизерно бате мизерно, ама коа ке ни го видеш па фубало у Македонија ке си речеш добро е и ова.
    Иначе како кај вас, слушам Партизан ја откажале!
    Не бре тука сум, само шо сеа нешо помалку пишувам!

    Иначе ти како, како Победа, ептен ја посрате со Работнички!
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom